помощ дъщеря ми е много нервна

  • 6 009
  • 69
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Тя е на 3 месеца и си мисля че вече се опитва да се налага.. дали това е възможно

# 1
  • Мнения: 30 802
Тя е на 3 месеца и си мисля че вече се опитва да се налага.. дали това е възможно

Аз си мислех, че ти иска 20 лева и ключовете за колата...

На три месеца може да я оставяш да пореве малко, особено за заспиване. Но все пак има някакъв баланс между постоянно на ръце и зарязване да реве. Пробвай това и онова, може да сработи.

# 2
  • Мнения: 3
 Grinning не сам се замисляла за 20 лв.. може би не сам се изразила правилно : започва да плаче от нищо и ако не и говоря или занимавам с нещо се придира, а за носенето на ръце... отбягвам го. Дори понякога като се храним пак нервничи знам че не са колики защото те отминаха бързо

# 3
  • Мнения: 832
Тя е на 3 месеца и си мисля че вече се опитва да се налага.. дали това е възможно
Мале щом от сега ви манипулира ,смятай като порасте... хахаха  Joy

п.с. Недей мисли глупости, та това е 3 месечно дете,може колики да има, та то тепърва открива сетивата си, то не е осъзнат,мислещ човек,че да може да се налага...
В никакъв случай не я оставяй да се дере от рев, херния може да получи...
Повече търпение и гушкане!

# 4
  • София
  • Мнения: 62 595
Няма как бебе на три месеца да се налага. Така, както го описваш, аз бих ти казала, че детето се развива нормално и търси комуникация. Естествено, че иска да й говориш и да се занимаваш с нея, да я носиш на ръце! Има и бебета с по-незряла нервна система, те дори се нуждаят от още повече внимание, за да са спокойни. Маммасита с нейното оставяне на контролиран рев не я случай, тя да си гледа нейното дете както си иска! Не можеш да разглезиш 3-месечно бебе с носене на ръце и обръщане на внимание. Малко по малко ще започне да бодърства и без да иска носене на ръце, стига да си до него и да си "говорите". После ще започне и самичко да се заиграва, така да го наречем, по няколко минути и без твоето активно участие.

# 5
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
И как разбра, че не са колики? И сигурна ли си, че няма някакъв друг дискомфорт - твърде топло, може би мокро, подсичане или зачервяване, неудобни дрехи, изкуствени материи, които са неприятни и спарват, прехранване, сухота в нослето, обриви и какво ли още не, което може да накара едно бебе да плаче.

# 6
  • Мнения: 1 906
Не бих оставила 3 месечно бебе "да си пореве", ако ще да ми го каже много виден специалист по бебетата  Rolling Eyes
Щом плаче, значи нещо я тормози, опитайте да го отстраните.

# 7
  • Мнения: 3
Благодаря ви за вниманието..

# 8
  • Мнения: 46 511
Единственият начин на бебетата да общуват е този. Не е налагане, просто ти показва, че има нужда от нещо. Какво е то вече е твоя задача да откриеш.

...Дори понякога като се храним пак нервничи знам че не са колики защото те отминаха бързо
Как храниш, на режим или на поискване?

# 9
  • Мнения: 3 841
Мисля,че имаш големи очаквания от бебенцето.За него ти си всичко,ясно е,че ще очаква единствено ти да се отзовеш за всичко.Това ,че реве, не значи,че е нервно.Съвсем нормално е даже. Гушкайте се и му говори,каквото се сетиш- като чува глааса ти ще се чувства защитено.

# 10
  • София
  • Мнения: 30 142
Детето е на 3м., започва да иска общуване, а не само храна и спане. Абсолютно нормално е това, което описваш.

Не съм оставяла сина ми да пореве. Затова съм в майчинство, за да се отдам на детето си, а не да го оставям да пореве, за да си мерим ината. Лично мнение.  Peace

Общувай с детето си, гушкай го, разхождай го, радвай му се и не забравяй, че то е изцяло зависимо от теб т.е. осигурявай комфорта му! Peace

Успех!

# 11
  • Мнения: 30 802
Наясно съм, че иска общуване. Обаче въпросът е дали не е от тия бебета, дето гледат "да не изпуснат нещо" и дори вече да са капнали за сън, пак не позволяват да ги оставиш. Е в такъв случай какъв е изходът? 1. Продължаваш да занимаваш детето, въпреки че е недоспало; 2. Оставяш го, реве 5-10-15 мин., което за едно бебе нищо не е и заспива. След време свиква и като го оставиш, не реве чак толкова, а просто заспива.

Говорим за бебе, на което всичко е ОК- нахранено е, сухо е, не му е топло, не му е студено, изкарало си е нормалния за възрастта период на будуване и няма какво повече да се занимава.

Щото нали е ясно, че като се "отдадеш" на детето, после може да почнеш да пишеш в СО как не те оставя и за пет минутки да хапнеш дори.

# 12
  • София
  • Мнения: 62 595
Глупости на търкалета! Нямало да те остави да хапнеш! Ти колко пъти си оставяла бебе да реве и за колко минути? Знаеш ли колко са пет минути рев, да не говорим за десет или пентайсет? Да, ще заспи, ама от умора от рева, а не защото се е успокоило! така бебето просто се примирява, че няма кой да го чуе. По същия начин бебетата в сиропиталищата в един момент стават много кротички и си заспиват в креватчетата - реват, реват, и каталясали от рев заспиват, а след няколко такива случки разбират, че и да реват няма смисъл, и се примиряват. Това ли трябва да е "възпитанието" за едно бебе при превъзбуда? Недоспало беебе се успокоява с люлеене, пеене и гушкане. Не с оставяне да реве, не със занимавки. То, затова са измислени люлчините песни, бебето да се успокои и да заспи, същевременно усвоява и мелодиката на езика, прозодиката, а не за да има какво да си печатат по книжките! Бебетата, точно когато се сухи, нахранени и доволни, имат нужда от общуване и е чудесно, че едно бебе търси контакт с възрастните именно в това състояние и гледа да не изпусне нещо около себе си. Това е признак на добро психомоторно развитие на детето, казват му комплекс на оживление и здравото бебе търси контакт за комуникация, а не за да го нахранят или защото се е наакало.  Ти твоите ги оставяй да реват и да се самозабавляват на три месеца колкото щеш, но не давай такъв акъл на хората!

# 13
  • София
  • Мнения: 30 142
Не си спомням да съм имала такива периоди като "да не изпуснат нещо", но пак не бих го оставяла да реве. Особено при момчетата 15 мин. са мнооооооооого време. Синът ми все още заспива късно, но не го и карам. И този етап ще мине.

Не обвинявам тези, които си оставят децата да реват, но никога не бих го приложила на моето дете и не бих дала такъв съвет на никого.

Да, имало е случаи, в които съм била уморена, не съм се хранила пълноценно и т.н., но в крайна сметка майчинството не е лесна работа и изисква някои жертви. Peace

# 14
  • София
  • Мнения: 62 595
Четно, аз досега не съм видяла и майка,на която умът и сърцето й да са на място, да е способна да остави бебето си да реве толкова време. За майката дори три минути рев са като три години. Да оставиш малко бебе да се дере описаните от Мамасита минути и да стои и нищо да не прави, за да го успокои, за мен е чист садизъм.

Общи условия

Активация на акаунт