помощ дъщеря ми е много нервна

  • 6 010
  • 69
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 62 595
е, баш, минута, а не пет-десет-петнайсет!

# 46
  • София
  • Мнения: 860
Ако реве 5 минути отивам при него, вземам го, гушкам го примерно 10 минути, и пак го слагам в леглото. Обикновено си заспива без драма. Даже някой път си играе нещо с висулките в леглото, гука си и по някое време се отнася. Но е страшно облекчение за всички, ако бебето може да заспива само.

# 47
  • София
  • Мнения: 62 595
повечето бебета съвсем естествено след няколко месеца започват сами да се унасят и да заспиват, та не е от възпитателен рев.

# 48
  • Мнения: 3 841
 На мен пък ми е много приятно да си спим гушнати:)))

# 49
  • София
  • Мнения: 30 165
На мен пък ми е много приятно да си спим гушнати:)))

И на мен. Осъзнавам, че това няма да продължи дълго и сам ще започне да не иска да заспива гушнат в мен. Наслаждавам се на времето ни заедно и не ми е пречило никога. Сега вече напр. иска да спи сам в стаята си т.е. няма да е бебе цял живот. Сега усещам, че аз не искам да спира да ме гушка. Blush Разменяме си ролите. Laughing

# 50
  • Мнения: 30 802
повечето бебета съвсем естествено след няколко месеца започват сами да се унасят и да заспиват, та не е от възпитателен рев.

Повечето- да. Някои обаче влошават много положението.

# 51
  • Мнения: 1 907
Бебешкият плач затова е неприятен и дразнещ- да откликне някой и да вземе мерки. Иначе щеше да звучи като мелодия за цигулка и пиано.
Моето дете до ден днешен не е ревало, независимо с активен или пасивен рев- щом се разплаче бива гушнат, успокоен и разсеян, а самоуспокояването ще го оставим за по-натам във времето. То аз, на 30+ години предпочитам някой друг да ме успокои, какво остава една шепа човек, който не знае къде е и защо е там.
А теорията ви за втори, трети деца при мен издиша напълно. На второто съм отдадена повече, отколкото бях на първото на съответната възраст. Някак по-зряла и по-спокойна съм и не ми пречи да наруша собствения си комфорт за известно време в името на комфорта на детето. Може би защото знам колко бързо минава това сладко време, в което детето има нужда само от теб и ти си всичко в мъничкия му свят.

# 52
  • Мнения: 94
Дори да плаче без причина не оставям сина си сам! Винаги го гушкам и успокоявам! Те са толкова малки и крехки създания сърце не ми дава да го оставя да реве сам и 5 мин дори. А и ми е много хубаво като си го гушкам :*

# 53
  • Мнения: 30 802
Плач на малко бебе трудно ще ме впечатли, не е като тодлър, дето се тръшка за нещо; там децибелите са значими и няма успокояване с гушкане, щото вече помни за какво се бори.

Пифи, хубаво, и аз ги гушкам, има си време за това обаче. Иначе обади се пак след няколко месеца дали върви добре, когато бебето стане 11 кила и иска на ръце.

# 54
  • София
  • Мнения: 62 595
мамасита, стига писа глупости! Когато стане единайсет кила вече ще седи и ще има дъста по-интересни неща за правене от това майка му да го разнася на ръце. Теб може да не те впечатлява бебешки рев, това си е твоя особеност. Повечето майки ги впечатлява, дори и това впечатляване в един момент да се изрази в раздразнение. А като тръгне да реве за нещо, значи съвсем му е наред, че помни за какво реве и щеш-нещеш, ще му удовлетвориш желанието или ще трябва да го разсееш с нещо друго. Не знам, ама като те чета, все едно нямаш деца, а си петнайсет-годишна ученичка, която случайно бейбиситва и иска бебето да не я закача, докато тя си говори по телефона с гаджето.

# 55
  • Мнения: 2 837
Бебешкият плач затова е неприятен и дразнещ- да откликне някой и да вземе мерки. Иначе щеше да звучи като мелодия за цигулка и пиано.
Моето дете до ден днешен не е ревало, независимо с активен или пасивен рев- щом се разплаче бива гушнат, успокоен и разсеян, а самоуспокояването ще го оставим за по-натам във времето. То аз, на 30+ години предпочитам някой друг да ме успокои, какво остава една шепа човек, който не знае къде е и защо е там.
А теорията ви за втори, трети деца при мен издиша напълно. На второто съм отдадена повече, отколкото бях на първото на съответната възраст. Някак по-зряла и по-спокойна съм и не ми пречи да наруша собствения си комфорт за известно време в името на комфорта на детето. Може би защото знам колко бързо минава това сладко време, в което детето има нужда само от теб и ти си всичко в мъничкия му свят.
И аз така. Първо, че големият беше безобразно кротък и глас не се чуваше. Второ, аз бях учена отвсякъде как не трябва много да го гушкам, за да не го разглезя и прочие. Малкият обаче е съвсем друго човече - емоционално и съответно ревливо. Такава съм била и аз като бебе, само дето съм си ревала с часове, без никой да ме гушне поради тогавашното разбиране, че трябва да свикна сама да се оправям. Е не съм свикнала, това помнят от мен като бебе - отворена бебешка уста денонощно.
Е, аз реших да не го оставям да се дере, още повече че той се захласваше. Ами мина. Все още е привързан, има нужда да дойде от време на време, да се гушне, да каже нещо мило на мен или на баща си. Но си е самостоятелно човече, много по-самостоятелно от много други деца на неговата възраст.

# 56
  • Мнения: 94
Плач на малко бебе трудно ще ме впечатли, не е като тодлър, дето се тръшка за нещо; там децибелите са значими и няма успокояване с гушкане, щото вече помни за какво се бори.

Пифи, хубаво, и аз ги гушкам, има си време за това обаче. Иначе обади се пак след няколко месеца дали върви добре, когато бебето стане 11 кила и иска на ръце.
Ето обаждам се понеже е на 5 месеца и е около 10 кг. Simple Smile

# 57
  • Мнения: 7 006
мамасита, стига писа глупости! Когато стане единайсет кила вече ще седи и ще има дъста по-интересни неща за правене от това майка му да го разнася на ръце. Теб може да не те впечатлява бебешки рев, това си е твоя особеност. Повечето майки ги впечатлява, дори и това впечатляване в един момент да се изрази в раздразнение. А като тръгне да реве за нещо, значи съвсем му е наред, че помни за какво реве и щеш-нещеш, ще му удовлетвориш желанието или ще трябва да го разсееш с нещо друго. Не знам, ама като те чета, все едно нямаш деца, а си петнайсет-годишна ученичка, която случайно бейбиситва и иска бебето да не я закача, докато тя си говори по телефона с гаджето.
Андариел,не "защитавам" мамасита,но за N път и казваш какво да пише или да не пише..
Защо ?И откъде на къде?
Доколкото виждам,никой не си позволява на теб да ти заповядва какво да пишеш ..

Аз споделям точно на Мамасита възгледи в случая.

11 килограма са около годинка..Дали пък няма бол теми,за деца които на тази възраст още си искат носене,дондуркане и приспиване?


Конкретно по темата..

"помощ дъщеря ми е много нервна"

Ако заглавието е вярно,дали пък майката не е нервна и това да се отразява на детето?

# 58
  • София
  • Мнения: 62 595
Нека някой да каже дали съм го подвела за нещо, което съм писала! Освен всичко друго, имам и професионална подготовка относно психомоторното, езиковото и когнитивното развитие на децата и не мога да си позволя да пиша щуротии за "хубав, силен рев" и подобни, да не говорим да се съгласявам с подобни писаници.. Мамасита си позволява да да представя субективните си усещания и опит като алфата и омегата. Писала някакви материали за привързано, отвързано и какво ли не родителство - това са нейните субективни мисли и впечатления и нека си останат нейни. В допълнениие, нека и хората малко се замислят, когато четат разни статии, блогове и кааквото се сетиш за възпитание и отглеждане на бебета и деца, защото нямат никаква гаранция, че човекът, който ги е писал представя надеждна информация, включително от ролята на какъв ги пише всички тези неща.

От дете до дете планина разлика и щом едно бебе плаче, значи има нещо. Говорим за бебета, за Бога, не за големи деца!

# 59
  • Мнения: 7 006

От дете до дете планина разлика и щом едно бебе плаче, значи има нещо. Говорим за бебета, за Бога, не за големи деца!
Ами именно..

Защото моя син беше много спокойно бебе и коликите изкара само с напъни почти без рев..
Но като навлезе в 4-5 месец,стана чудо на чудесата..
Преоткри си гласовите възможности и понеже,на майка ми и баща ми сърце не им даваше да го оставят и търчаха мигновено,човечето направо ни направи луди..За около месец..
Изпокарах се с родата в къщи,въведох "ред" именно по този начин,като го оставях да си "повика/пореве"..Няколко пъти и до захлас се докара от инат..Но така или иначе не му се получи и спря..Не помня,но вече към 6ти месец когато избиваха зъбите и почна да реве от тях,нещата и самия рев на детето си бяха съвсем различни..
Та да..Не знам за вашите,но моя се опита да "реве" за да получи игри и забавление,точно в тази възраст..

Общи условия

Активация на акаунт