Предстои ми инсеминация тема - 21

  • 49 237
  • 719
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 262
Не знам дали точно това питаш, но самата инсеминация се прави по време на овулация. Иначе проследяването може и още по време на цикъл да започне, зависи дали ще има назначена стимулация и каква Peace
Ами имам назначена стимулация в момента я пия Клостилбегит за 5дни 2х1,на 29.01 съм на преглед и за още малко изследвания,но като цяло хич не знам какво ме чака

# 31
  • Мнения: 154
еее😻еее пратих ти лично съобщение

# 32
  • Мнения: 66
Добри дошла еее😻еее
Всички тук са излючително мили, въпреки трудностите през които преминава всяка една от нас!
Тук аз намерих всички отговори които са ми необходими и сега всичко ми е по лесно и знам какво да очаквам!
Скорошно напускане на групата ти пожелавам  smile3522

# 33
  • Мнения: 262
Добри дошла еее😻еее
Всички тук са излючително мили, въпреки трудностите през които преминава всяка една от нас!
Тук аз намерих всички отговори които са ми необходими и сега всичко ми е по лесно и знам какво да очаквам!
Скорошно напускане на групата ти пожелавам  smile3522
много благодаря и на теб миличка,нека всички в най-скоро време го напуснем и да си говорим за други неща,много сте мили наистина,много кураж ми дадохте newsm76 Two Hearts newsm51

# 34
  • Ruse, Bulgaria
  • Мнения: 82
Мирена, ако нямате генетични усложнения, е малко безсмислено. ако ембрионът е с аномалии, ще загине преди имплантация или ще се стигне до бихомична, в много редки случаи - до мисед. изключение са децата с тризомии, но на 38 най-вероятно ще те накарат да правиш амнио. отделно, сигурно няма да имаш чак толкова много петдневни ембриони, че да правите ПИД. просто ако са два-три, е по-добре да се направи пресен транфер и да се изчака. ако клиниката практикува успешно/тъй като не всички имат условия/отглеждане на ембрионите до бластоцити, това би било достатъчна индикация. тези с аномалии обикновено спират по-рано развититето си и не стигат до бластоцит. естествено и бластоцит стадият не е гаранция, но около 50-60 процента от тях се ок.
ето сайт на една от лабораториите,които правят ПИД, там са дадени процентите на аномалиите спрямо възрастта.
http://www.preimplantationgeneticdiagnosis.it/risk-of-aneuploidy … -maternal-age.htm

Благодаря Жоцка, рабрах много добре bouquet

# 35
  • Мнения: 3 126
Не знам дали точно това питаш, но самата инсеминация се прави по време на овулация. Иначе проследяването може и още по време на цикъл да започне, зависи дали ще има назначена стимулация и каква Peace
Ами имам назначена стимулация в момента я пия Клостилбегит за 5дни 2х1,на 29.01 съм на преглед и за още малко изследвания,но като цяло хич не знам какво ме чака

Инсето ще е този цикъл. Ако всичко е ок може и да не ти дойде в следващите девет месеца

# 36
  • Мнения: 262
Не знам дали точно това питаш, но самата инсеминация се прави по време на овулация. Иначе проследяването може и още по време на цикъл да започне, зависи дали ще има назначена стимулация и каква Peace
Ами имам назначена стимулация в момента я пия Клостилбегит за 5дни 2х1,на 29.01 съм на преглед и за още малко изследвания,но като цяло хич не знам какво ме чака

Инсето ще е този цикъл. Ако всичко е ок може и да не ти дойде в следващите девет месеца
Ахааам,благодаря ти мила,а дано не ми дойе 9 месеца,на мен явно защото ми е първи път съм много развълнувана и надъхана,прочетох,че няма много надежда първият път,но все пак си се надъхвам и вярвам,а и вие много ми помагате айдеее в най-скоро време всички да станем мами

# 37
  • Мнения: 50
Здравейте на всички!

Момичета, искам да ви попитам какви са причините, поради които сте стигнали до инсеминация?
Питам понеже на мен ми предстои такава на естествена овулация, без допълнителни стимулации, но е общо взето по наше желание и моя инициатива. Имам чувството, че само да кажеш "ох" и вече те пращат за ин витро, а не търсят други варианти.

Благодаря  Simple Smile

# 38
  • Мнения: 440
Здравейте на всички!

Момичета, искам да ви попитам какви са причините, поради които сте стигнали до инсеминация?
Питам понеже на мен ми предстои такава на естествена овулация, без допълнителни стимулации, но е общо взето по наше желание и моя инициатива. Имам чувството, че само да кажеш "ох" и вече те пращат за ин витро, а не търсят други варианти.

Благодаря  Simple Smile

в моя случай невъзможност за спонтанно забременяване в продължение на 1 година и поликистозни яйчници също и годините ни нямаше кво да чакам да падне тавана.... иначе исеминацията е много по щадяща от инвитро но се прави само след изследване за проходимост на тръбите при жената и разширена спермограма при мъжа

# 39
  • Мнения: 50
Едната ми тръба е премахната, заради извънматочна бременност преди година, а другата е проходима. Спермограмата на мъжа ми не е блестяща, но не е и много зле.
И директно ме пращат на ин витро. Аз не се съгласих и им казах, че за мен логичната стъпка е инсеминация. И сега ще правим, но днес като ми казаха "Нали се разбрахме, че това е една междинна стъпка към ин витро-то" много се подразних.
Едва ли не правим инсеминация, но аз много да не се надявам .. защо е този скептицизъм и каква е тази любов към ин витрото? Започвам да се чудя дали ще извършат процедурата качествено, като едва ли не ме подготвят, че няма да има резултат.
Затова исках да потърся малко мнения тук ...

# 40
  • Мнения: 3 126
Едната ми тръба е премахната, заради извънматочна бременност преди година, а другата е проходима. Спермограмата на мъжа ми не е блестяща, но не е и много зле.
И директно ме пращат на ин витро. Аз не се съгласих и им казах, че за мен логичната стъпка е инсеминация. И сега ще правим, но днес като ми казаха "Нали се разбрахме, че това е една междинна стъпка към ин витро-то" много се подразних.
Едва ли не правим инсеминация, но аз много да не се надявам .. защо е този скептицизъм и каква е тази любов към ин витрото? Започвам да се чудя дали ще извършат процедурата качествено, като едва ли не ме подготвят, че няма да има резултат.
Затова исках да потърся малко мнения тук ...

Има определени показатели, които определят дали си за инсеминация или за инвитро. Основното е проходимост на тръбите и спермограмата. При теб с една липсваща тръба шансът за бременност с инсеминация автоматично пада на половина. Ако си над 34 години още повече. Зависи и каква е спермограмата. Ако е само въпрос на подвижност, ок. Ако обачи има проблем в количеството и качеството на сперматозоидите, пак не е добре инсеминация.

# 41
  • Мнения: 50
Все неща, за които колкото и да питам, не съм получила отгвори.
Да, мъжкият проблем е в подвижността.
А относно тръбата, доминантният фоликул ми е от страната на здравата тръба, така че този фактор би трябвало да е преодолян.
Ще видим, ще си покаже Simple Smile

# 42
  • Мнения: 1 988
Christyanna, нашата подвижност беше гранична, но след обработката на спермата преди инсето значително се повиши. Къде ще ти е процедурата?
Пожелавам ти успех  bouquet
Аз напоследък малко изпуснах темата. Кой скоро ще прави тест?

# 43
  • Мнения: 50
@Forest rain В Селена (Пловдив) съм при проф. Пехливанов, но самата процедура ще я прави д-р Матев. Спирам да чета форумите, че като видя "След 6-тата инсеминация започнахме опити ин витро ..." и не ми влияе добре  Sunglasses

# 44
  • Мнения: 10
момичета извинявам се че нахлувам в темата на мен не ми предстои инсе просто искам да помоля някой да ми каже дали при такава спермограма може да се прави инсе или си е за икси. Спермограмата е правена 2 месеца след операция от варикоцеле и има 5 пъти подобрение в концетрацията спрямо предишната
Обем на еякулата 3 мл
Концентрация на сперматозоидите
15,7млн./мл≥20
 бързи прогресивни дв. (а)36
с бавни прогресивни дв. (b) 13
a+b 49 ≥50%
концентрация a+b 7,7 млн/мл
общ брой нормокинетични 23 млн(>20 млн)
С нормална морфология 6 %≥14% по Крюгер
Биологична преживяемост след Swim up на 24-ти час 50%
Swim up
сперм концентрация 3,8 млн/мл
-% хиперактивирани 68%

много ще съм благодарна за мнение и се извинявам отново че не съм за тук

Общи условия

Активация на акаунт