В момента чета...44

  • 75 075
  • 740
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 831
В момента на хартия чета:



За сега ми е доста интересна, но напредвам бавно.

А електронно започвам:

# 46
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
О, Лофче, "С дъх на кафе" е най-добрата книга на Антъни Капела. Много я харесвам  Laughing

# 47
  • София
  • Мнения: 5 576
Прочетох "Светлината, която не виждаме" на Антъни Доер и изключително много я харесах. Дадох й 5 звезди в ГР. Peace

Започнах "Пазителка на тайните" на Кейт Мортън. Heart Eyes

"Лисицата" и на мен ми направи много силно впечатление. Дала съм й 4 звезди.

А "Трънските разкази" са безспорни 5 звезди. Уникално добри. Peace

# 48
  • София
  • Мнения: 6 190
Така, Тайната история я оставям за по нататък, определено не и е сега момента, не върви и това си е. А Малкият приятел хич няма и да я почвам.
Започнах Зовът на кукувицата на Робърт Галбрейт. Все пак самият Стивън Кинг я е похвалил. Приятно, леко, ненатоварващо криминале, поне засега. Но я започнах веднага след Леопардът на Несбьо и честмо казано съм маааалко разочарована.
А Кейт Мортън ми е една от любимите авторки, но Пазителка на тайните я няма още в библиотеката.  Tired

# 49
  • Мнения: 21 332
Здравейте ,четящи.
Прочетох "Цар плъх".

Сега мисля да започвам :


После и филма мисля да изгледам.

# 50
  • Мнения: 10 759
малката лисичка, много мъка си напът да си причиниш, но.... щом така си решила  Tired

# 51
  • Мнения: 21 332
малката лисичка, много мъка си напът да си причиниш, но.... щом така си решила  Tired
Двоумя се още дали да я започвам.

# 52
  • Чукарландия
  • Мнения: 4 517
малката лисичка, много мъка си напът да си причиниш, но.... щом така си решила  Tired

В какъв смисъл? Трудна е за четене или самата история е много тъжна? Hug

# 53
  • Мнения: 10 759
Тежка история, подтискаща, направо ти действа на нервите и на емоциите...
От друга страна не ми допадна начинът, по който е написана книгата , изобщо не е четиво, което бих препоръчала.
Филмът го гледах от средата натам ... Но детето играе много добре  Peace

# 54
  • Чукарландия
  • Мнения: 4 517
И аз я имам книгата, но не съм стигнала още до нея.  Peace

# 55
  • Мнения: 5 313
Започнах Калуня-каля и да ви кажа, че много се изненадах, защото от доста време я срещам из темите като много препоръчвана и харесвана книга и очаквах да е някаква съвременна, нещо от сорта на Г. Господинов, а още като я мернах на лавицата в библиотеката и се зачудих дали за същата става дума - издадена 1988 г.  newsm78 Не, че не е интересна, но много ми стана чудно как чак сега и кой я е открил Rolling Eyes
И ако може някой, който я е чел да ми каже къде се развива действието ( Турция или България, защото имената на селата са ми непознати newsm78) и Калуня българин ли е, мюсюлманин ли, нещо не мога още да се ориентирам. Доста от думите са ми непознати и се зачудвам, не знам как някой над 80-ти набор би разбрал и половината от текста Simple Smile Освен ако няма съвременен прочит с друг превод  Confused

# 56
  • Мнения: 4 569
Започнах

http://chitanka.info/book/7383-zhitijata-na-svettsite
Много ми напомня на духа във филма Малена.
Има и втора част http://chitanka.info/book/7384-v-styklenata-kyshta

# 57
  • Мнения: 22 538
"Стая", за мен лично, не беше толкова фрапираща.
Да, има неприятни елементи, но нищо брутално в описанията.

Джинa, Калуня-каля аз съм я чела като първо издание, но сега след тази шумотевица около нея, а прочетох отново. Помнех откъслечни моменти от нея и ми беше интересна.

# 58
  • Мнения: 1 232
Започнах Калуня-каля и да ви кажа, че много се изненадах, защото от доста време я срещам из темите като много препоръчвана и харесвана книга и очаквах да е някаква съвременна, нещо от сорта на Г. Господинов, а още като я мернах на лавицата в библиотеката и се зачудих дали за същата става дума - издадена 1988 г.  newsm78 Не, че не е интересна, но много ми стана чудно как чак сега и кой я е открил Rolling Eyes
И ако може някой, който я е чел да ми каже къде се развива действието ( Турция или България, защото имената на селата са ми непознати newsm78) и Калуня българин ли е, мюсюлманин ли, нещо не мога още да се ориентирам. Доста от думите са ми непознати и се зачудвам, не знам как някой над 80-ти набор би разбрал и половината от текста Simple Smile Освен ако няма съвременен прочит с друг превод  Confused
Виж това:
http://cultura.spisanie.to/%D0%BB%D0%B8%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%B0% … D0%BD%D0%BE%D0%B2

# 59
  • Мнения: 11 590
Приключих "Миниатюристът", след малко ще пусна търсачка в темата, защото помня, че много хора бяха възхитени от нея, а аз съвсем не останах с подобни чувства. 2 звезди от мен в goodreads. Завърших я с мисълта "и за какво беше цялото това нещо?!". Нелогична, безцелна, поне за мен си личи, че е дебют и макар да има потенциал, авторката все още не е знаела какво да прави с него. Бих спряла до тук, но тъй като Bubbly, чието мнение високо ценя и обикновено се припокрива с моето, ме призова да й дам малко време, ще задълбоча в нещата, които не ме спечелиха. Следва спойлер!
Скрит текст:
Да започнем с пресолената манджа - в някакви си 400 страници бяха набъркани два случая на хомосексуална дейност и едно забременяване на дама от висшето общество от негър-слуга?!?! Да речем, че първото се е срещало в онези времена, но може ли героят на два пъти толкова лекомислено да се остави да бъде "хванат", като знае, че рискува за това с живота си? След това, хем беше преуспяващ търговец, хем започна някакви безплодни лутания с тази захар, в които не стана точно ясно какви ги върши. Образът на Марин също ми беше крайно нелогичен. Набожна стара мома, закостеняла и отричаща земните удоволствия, изведнъж.... е, не можах да повярвам, че това действително може да се случи. След това Нела - 18-годишно момиче, дошло от провинцията, наивно и без житейски опит, прие толкова лесно "странностите" на съпруга си, че даже след 1-2 едночасови разговора с него успя до толкова да се привърже към него, та да страда и да се бори за съдбата му. И не на последно място - прословутият Миниатюрист. Е, ако може някой, моля да ми обясни каква точно беше ролята му/й, какво е обяснението за нея, освен да внесе иначе много приятния нюанс на загадъчност. Та, Bubbly изтъкна двете единствени за мен приятни качества на книгата - обстановката на "златната епоха" на Холандия, и загадката на образа на миниатюрситката, който увисна във въздуха. Още много мога да каканижа, но времето ми е ограничено  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт