Домакини 54/ Пролет вече чука, да се махат преспите от тука

  • 84 646
  • 740
  •   1
Отговори
# 75
  • в сърцата на децата <3
  • Мнения: 4 033
Добро утро  Hug
Ей, ама като пекне малко слънце и съм като отвързан пес - сигурно навъртях 20 км днес пеша Тръгнах сутринта с ММ и детето - той да ни закара до яслата, а аз да я оставя и да хващам после автобус към центъра (или пеша - според зависи колко е студено). Мда, ама нееее. Тръгна моят мил мъж сутринта малко преди нас, за да зареди гориво в колата - бензиностанцията е на 5-600 метра от блока - и тогава да се върне да ни вземе. Чудесно, но няма пари. Казвам му да си вземе от портфейла ми и продължавам със сутрешния ритуал по събуждане на детето. Той нашия си взел пари, но ми оставил портфейла на кухненската маса, а не в чантата. И вече оставяйки детето в яслата, се сещам, че не съм проверила той оставил ли ми е на мен някакви пари или трябва да тегля... но установявам, че портфейл в чантата ми нямааааа  Joy Айде обратно до вкъщи (40-50 минути пеша - от съседния квартал) Поне се стоплих и пих кафе. После ходих до центъра - пак пеша - още час и половина - да взема на детето бележка за профилактичен преглед (височина, килограми и пр.) Докато се нашматкам да се прибера и то стана обяд. Поне беше страхотно времето днес, толкова топличко не помня от кога не е било, сигурно 10 градуса беше на обяд. Накрая като се прибрах имах сили само да обядвам и да легна да се наспя  Mr. Green Laughing Ама и такъв сън съм му дръпнала.. 3 часа  Joy Нощес ще броя звезди (или сутринта ще стана пак в 4  Crazy ) Сега съм метнала една мусака и чакам мойте хора да си дойдат.

Смърфи, какъв е тоя зика вирус? Тъкмо чух и в "шапката" на новините да говорят за него, ще поразровя... То при нас докато дойде "комарения" сезон и аз ще съм родила, но все пак... Пазете се вие!  Hug

Ма Ко, много студено при вас! Тук от стутринта бяха положителни температурите... Ти внимавай, че май тъкмо се пооправи  Hug

Калинче, за да имаш доверие на доктора, че ще ти сложи правилната упойка, трябва да го познаваш. А аз съм патила достатъчно от "доктори" и вече ВИНАГИ имам едно наум (преди години зорлем щяха да ми докарат стерилитет  ooooh! За щастие ми се размина...) Иначе винаги има изключения от правилото - когато преди няколко месеца оперираха брат ми му се падна чудесен, кадърен хирург. В държавната болница. Но едно е такава непредвидена ситуация, а съвсем друго - да зная, че в близките 4-6 седмици ще родя и да разчитам на единия гол... късмет  Laughing Освен това аз съм си карък по рождение, така че...  Joy Абе накрая важното е да са живи и здрави и децата и майките, пък дето се казва - за всеки влак си има пътници.
 
Мдааа. Току що попаднах на статия със заглавие "Проф. Чирков: Лекарите не учат, само за пари мислят"
Ха, добро утро...  Joy Между другото като писа, че си избирала анестезиолог се сетих, че като раждах в Селена имаше 2 анестезиолога - единия супер добричък, миличък, усмихнат... На другия му виката "д-р Хаус". Е, познай дали не ми се падна Хаус  Joy Ама пък никой не може да отрече, че е страхотен лекар  Peace

Ох още мога да пиша, хванала ме е музата, ама трябва да си правя заливка за мусаката  Mr. Green Голяма съм "загоритенджера"  Laughing

Гуш на всички  Hug Hug Hug

# 76
  • Мнения: 11 661
Здравейте  bouquet
Пия кафе, ама времето ми свършва, че ще излизам до магазина за храна на рибите и кучето  hahaha
Смърфи предполагам, че четеш руски/не ми се търси статии на английски, пък от тук като пиша на кирилица все руски сайтове ми излизат  Joy/ За авокадото при холестерол го знам от мнооого години от един друг континент... Аз много го обичам - дано и ти!
http://net-holesterinu.ru/avokado-i-xolesterin.html

# 77
  • Мнения: 3 852
Калинка, чета руски. Не знаех за авокадото, тенкс! bouquet То тук авокадо да искаш, има поне няколко вида и е евтино. Започвам да нагъвам всеки ден по едно. Харесвам го много, но нямам навика да го ям и много рядко купувам. Дори съм виждала олио от авокадо, ще взема да го опитам! Peace

Ангелче, голям километраж си навъртяла. Ти в кой месец си? Не ти ли тежи коремът? А майка ти как е?

# 78
  • Мнения: 11 661
Смърфи - по една круша на ден! То ако при вас няма класно авокадо - няма къде другаде  hahaha Тук една хубава голяма круша /дет по нашия край казваме 1-во качество  Joy/ е £1,50, иначе за същата цена има две круши от "2-ро качество" и 5 - от "3-то" hahaha Обаче тези от 3-то качество са хем дребни, хем зелени...изобщо не стават за ядене, дори и да ги чакаш - развалят се...
♥snow_angel♥  браво за движението!!! Колкото повече се движиш бременна - толкова по-добре!
Мими то питката ще я спретнеш и радоста ще е голяма, обаче започва огромния ужас с ходещото и пипащото любопитно човече  hahaha
Ма ко аз бях така преди да падне тук снега - няма сняг, нищо не се вижда, но като стъпиш и политаш  Joy Кучето кляка да си свърши нуждите, а те краката му не могат да се застопорят  Joy
Писе имам една луда приятелка, която обожава лилавото - всичко, което купува е лилаво - покрай нея разбрах колко хиляди цветове "лилаво" има  Joy
Да споделя и аз неволи с времето  Joy днес по обяд даже се мъчеше да излезе слънце..., след обяд, като прибирах малкия си беше нормално тукашно време - дъжд и вятър  hahaha та сега нали трябваше да ида до магазина...отварям вратата - ами то си е супер! Вземам кучето и детето /в магазина за животни е разрешено с кучета/ и тръгваме...след 200м - изненада  hahaha порой, а вятъра е за класация  hahaha Тази буря дето хАмериканците ни я пращат направо ми смени прическата  hahaha Върнахме се като мокри кокошки, че и ботушите пълни с вода, обаче храната за рибите е осигурена  hahaha

# 79
  • Мнения: 3 852
Леле, Калинка, ми то при вас като при нас в дъждовния сезон. Wink А си излязал без чадър, а си станал прогизнал петел, хаха. hahaha Виж, сега за крушите ударихме на камък, рядко има, внос са, съответно много скъпи. Оставам си на авокадо, тъй де. И имам ябълков оцет на прах, бях го помъкнала преди година. Напълнихме един двулитров буркан с него. Започвам го и него.  Peace

# 80
  • при късмета
  • Мнения: 24 122
Смърфи, бързо да оправиш холестерола, аз нямам никаква информация за това кое как му действа
Калинче, Няма ли да ви оставят тези бури вече на мира?
Сутринта като погледнах пълния двора на училището си беше точно като галаспектакъл по фигурно пързаляне  hahaha Хем ми смешно, хем гледам да не се пребия. Аз не успях де, но шефа падна и си удари малко по-силно лакъта.
Ангелче, браво на теб. И аз бях така, само, че при мене беше топло. Всички ме плашеха, че както го обичам, като бременна ще го намразя. Нищо подобно. С корема в 15ч. в най-голямата жега аз бях по улиците, че да си свърша работа на спокойствие. С най-големия корем беше вече зима де, ама и от топлото време закачих.
Иначе за докторите, отдавна го знам
Мими, браво на детето. Сега само здрави кръст и крака да имаш и още 2 очи  Laughing

Излязохме да се видим със семейството на мъжа ми на брат му, та и вечеряхме. Видяхме се, децата поиграха, планирахме почивка и сега ги чакам да се изкъпят и да легнат, че и аз да си почина.

# 81
  • Мнения: 11 661
Смърфи грешката е моя  hahaha от израза "круша авокадо"  hahaha един вид заради формата на авокадото му казваме "круша"  ooooh! голям съм идиот  Banghead За ябълковия оцет първо добре прочети като е сух какво съдържа, то не че и купешкия е голяма стока - аз не бих пила какъвто и оцет да е... с тая киселинност не знам как ще ти се почувства стомаха...
Тук в буря за чадър изобщо не става! Мяташ дъждобрана и гумените ботуши и си ок  hahaha Ако трябва някъде да излизаш по-специално облечен - с кола или такси от вратата.
Ма ко нали живея на "Брулени хълмове"  hahaha....

# 82
  • Мнения: 3 852
Аааа, Калинка, вече съм съгласна, че не знам откъде щях да намеря круши за всеки ден.  Wink Ябълковият оцет е някакъв немски, ама колко му е киселинността, хммм, отдавана съм изхвърлила опаковките. Ще го потърся в интернет, ако нещо изкочи.  Peace

# 83
  • Мнения: 6 093
Смърфиетка хайде чакам да видя Simple Smile Тази седмица нали се очертава полу почивна та имам за задача да направя една картичка , още не съм измислила каква да е .
ма ко пазете се , сега на новините показаха и последиците от топящия се по покривите лед.
При нас сутринта в 7 ч беше 4 градуса , в 10 ч в стаята ми заради слънцето беше горещо, даже прозорци отваряха децата ( а половината се разхождат по къс ръкав) .
Обаче и това затопляне не е на добре , усещам как болните ще се увеличат , при нас не съм забелязала , но в класа на сина ми половината ги нямало.
Сега и този зика ....
Отивам да чета приказка .
А утре за албум и стикери.

# 84
  • Мнения: X
Благодаря ви скъпи момичета за поздравленията! Чак сега изчетох миналата тема  bouquet bouquet

Имах доста кошмарни , тежки и ...два месеца и не съм и чела кой знае колко. Особено пък седмицата и самият ми РД бяха незавидно неприятни и не ми беше до празнуване , Но ви благодаря за поздравите.  Hug

Лека седмица от мен и ЧРД на всички Водолей-ки в темата  bouquet Hug bouquet

# 85
  • при късмета
  • Мнения: 24 122

# 86
  • Мнения: 11 661
Добро утро  Heart Eyes
Кафеееееее!
Контеса  Hug дано неприятностите са останали в миналото  Praynig

# 87
  • Великобритания
  • Мнения: 1 974
Здравейте прекрасни
ние сутринта бяхме на ваксина за детето ..така жалничко плака , че и 3 инжекции ѝ сложиха , направо чак аз се просълзих , миличкото ми то , а така се усмихваше на лекарката преди това Simple Smile
сега си се гушкаме , тя по принцип не е от гушливите , ама сега сама идва при мен да се гуша
имам телешко , май ще го направя на телешко варено , че не ми се яде така сухо
Ма ко и Лейди - то аз и сега без кръст оставам , туй дребното не върви още , обаче пълзи така бързо , особено като види нещо интересно и забранено за нея хахаха ..развива такива скорости , че и аз не я стигам хахах а

# 88
  • в сърцата на децата <3
  • Мнения: 4 033
Добро утро  Hug
Не ме лови кафето нещо днес, взех си енергийна напитка  Tired Дребосъчка от снощи е със "светата троица" на детските болести - температура, хрема и кашлица. Голям зор видяха тоя път лелките докато я разболеят, но разгеле - успяха  #2gunfire

Хубавото на днешния ден е, че мама вече си е вкъщи  Heart Eyes Не исках да се радвам предварително от вчера, въпреки че още вчера сутринта са ѝ казали. Ноооо вече си е вкъщи, дали са ѝ болничен до края на другия месец и вече я врънкам да идва за 1-2 седмици като се позакрепи  Mr. Green

Мими, ако не си наготвила още телешкото - таскебап ти предлагам. Цялата фамилия сме фенове на тая манджа, но само аз го готвя хубаво  Laughing

Контеса, главата високо и продължавай напред  Hug

Калинче, аз съм си луда калинка, хич не ме мисли  Mr. Green Мога да ходя докато ми омръзне, защото това е упражнение, от което не се уморявам. Сега си бях налегнала парцалите, защото беше хлъзгаво, а не заради студа. Иначе и аз като Ма Ко като бях бременна с Ели - цяло лято мерих улиците на Пловдив. Ама сега го познавам от-до  Laughing

Ставам да посвърша нещо, че детето ще се събуди след час и пак нищо и половина няма да съм пипнала...

# 89
  • Мнения: 11 661
Сега сядам на спокойно кафе  food010
Кат се прибрах от училището и се метнах на колата да ходя до големия град в банката, че имаше неща за оправяне. Времето е малък ужас - по радиото съобщиха, че на север в някои области е неучебен ден, че поривите на вятъра били със 100км/ч. и имало пострадали  ooooh! При нас определено е по-слаб вятъра, но като духне и колата спира  hahaha а пък тя не е от малките и леки коли... Поне имам оправдание да не си правя прическа  Joy
Мими ние сме на ваксина в сряда, обаче на моя хич и не му пука  hahaha Иначе с прохождането ще ства все по-интересно  hahaha докато навърши 3г. за мен беше ужас - хем иска всичко, хем е нестабилен и несръчен  Joy
♥snow_angel♥ бързо оздравяване на принцесата и дано мама да се съгласи да дойде на гости!

Общи условия

Активация на акаунт