Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Испански език - Тема 2

• 52 966
  • 422
  •   1
Отговори
# 420
  • Murcia, Spain/Ruse
Аз пък най-добре се оправям с доктора, понеце използват освен испански и латински термини,а аз това съм учила.По-голям ми е зора в Сегуридад или някое друго учреждение, където все едно съм в Китай примерно 😂😂
А пък испанец как говори английски...не'ам думи😁

# 421
  • някъде под слънцето...
Зависи кой испанец.
Има много хора, които  са учили по англоговорящи страни или пътуват непрекъснатото по бизнес

Един ден дъщеря ми започна да се подиграва на китайците , колко смешен бил испанския им.Чула коментара от жените в комедора.
Обясних и, че когато започне да говори китайски  на ниво нативо, чак тогава може да се подиграва ба акцента им.
За държавните институции също най добър помощник е неволята.
На мен ми се наложи сама да се регистрирам в кметството на третия ден след пристигането ми.Дори не знаех къде се намира.Дадоха ми  една стара карта на града  и трябваше да се спасявам сама.
Месец по късно се наложи да се справя по същия начин   и със  номер в сегуридад сосиал  и здравна карта....

Последна редакция: пн, 22 юни 2020, 22:57 от sl

# 422
  • Murcia, Spain/Ruse
Така е,спор няма.Приказката за Неволята винаги е била актуална и щом яйцето опре в .... щеш не щеш се научаваш бързо бързо.😉
А докато се научим ,колко бисери сътворяваме ,сега си мисля дали не може да споделим гафовете ни с чуждите думи?🤔

Общи условия

Активация на акаунт