Испански език - Тема 2

  • 83 592
  • 521
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 614
Много ти благодаря  bouquet bouquet bouquet

Започвам в обедните почивки.  Grinning

За нищо, пак заповядай  Mr. Green С каквото мога да помогна, винаги  Peace

# 76
  • Мнения: 845
Hola Simple Smile

Имате ли някакви линкове към къси филми (като за малко напреднали) на испански без субтитри или със испански субтитри?

# 77
  • Мнения: 614
Hola Simple Smile

Имате ли някакви линкове към къси филми (като за малко напреднали) на испански без субтитри или със испански субтитри?

Hola,

защо точно къси?

В Замунда има Испански филми и сериали доста. Последните два които гледах бяха:



и



Без субтитри, с субтитри, както ги искаш и когато ги искаш Wink

П.П. А пропо сякаш усилено се трият мнения в тази тема и то доста мои мнения сякаш са се изпарили. Ако някой/някои модератор/и имат проблем с мои мнения да кажат на лично, а не като агенти на секретна секция да ми правят сечено. Мерси

# 78
  • Sofia
  • Мнения: 15 547
П.П. А пропо сякаш усилено се трият мнения в тази тема и то доста мои мнения сякаш са се изпарили. Ако някой/някои модератор/и имат проблем с мои мнения да кажат на лично, а не като агенти на секретна секция да ми правят сечено. Мерси

   Беше ми направило впечатление, че по-назад в темата имаше 4-5 твои последователни мнения – това е против правилата на форума (нямаш право дори на 2 последователни поста) и може би затова са ги изтрили. Просто предполагам, не мога да съм сигурна, де, защото си нямам идея какво точно са трили. Peace

# 79
  • Мнения: 614
Estáis vivos? = Живи ли сте? (превеждам, че да не наруша пак някое правило)

какво става с вас? Никой не пише тук вече от векове. Научихте Испанския и вече не ви е интересна темата?

# 80
  • Murcia, Spain/Ruse
  • Мнения: 416
Hola,chic@s.Estamos aqui pero muy ocupados  Wink Живи сме,но сме заети  Grinning
Който живее в Испания,обяснете моля правилото за поздрав при разминаване - едни казват Hola,други  Adios .!10-та година съм тук,питала съм испанците и те не знаят кое е по-правилно,т.е и двата поздрава са верни,но се смята като че ли,че ОЛа е при спиране за разговор,а Адиос е при разминаване.Е да,но моята практика показва разминаване и ,че  и в двата случая е все тая как ще поздравим.... newsm78

# 81
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 972
Hola,chic@s.Estamos aqui pero muy ocupados  Wink Живи сме,но сме заети  Grinning
Който живее в Испания,обяснете моля правилото за поздрав при разминаване - едни казват Hola,други  Adios .!10-та година съм тук,питала съм испанците и те не знаят кое е по-правилно,т.е и двата поздрава са верни,но се смята като че ли,че ОЛа е при спиране за разговор,а Адиос е при разминаване.Е да,но моята практика показва разминаване и ,че  и в двата случая е все тая как ще поздравим.... newsm78
Според мен е все едно.

# 82
  • Murcia, Spain/Ruse
  • Мнения: 416
Да,но просто винаги съм се чудела и май накрая така се оказва ,че е все  едно... Sunglasses

# 83
  • Мнения: 614
Има ли желаещи за конферентен утре по скайп?

# 84
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 203
Здравейте. Записвам се с удоволствие в тази тема, открих линк случайно!
От година живея в Испания, напредвам бавно, но, смятам, славно Simple Smile 2004 г. изкарах една година тук и смея да твърдя, че за този период бях с много добър език. Имах късмет да работя за прекрасна и интелигентна жена, която много ми помогна да напредна. Сега не работя, стоя си вкъщи и това много ме спъва.
Връщам се да чета.

# 85
  • Мнения: 614
Здравейте. Записвам се с удоволствие в тази тема, открих линк случайно!
От година живея в Испания, напредвам бавно, но, смятам, славно Simple Smile 2004 г. изкарах една година тук и смея да твърдя, че за този период бях с много добър език. Имах късмет да работя за прекрасна и интелигентна жена, която много ми помогна да напредна. Сега не работя, стоя си вкъщи и това много ме спъва.
Връщам се да чета.

Добре дошла  bouquet Практика му е майката на всеки език  Twisted Evil

# 86
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 203
Gracias, señor!

Категорично практика му е майката. Филолог съм и съм напълно ясно как се изучава език "отвътре". Но също така знам, че не си ли в средата, не е същото.
Сега имам на разположение едно приятелско семейство, с което общуваме често. Много ми помагат да изчиствам някакви подробности в изказа, които ми убягват. Глаголите обаче... има още да ги дъвча години наред  Tired
И не съм съгласна с едно мнение, което прочетох назад- че испанският е един от най- леките за изучаване езици. Тъкмо напротив- нивото му на трудност е над БЕ, който си е труден за изучаване  Simple Smile
Заемам се с упражненията, дадени назад.

# 87
  • Мнения: 614
Според мен няма лесен и няма труден език, а е важно с какво желание се изучава. Няма ли желание ако ще и най-лесният най-близкият до майчиният да е, то нищо няма да се научи. От моя гледна точка Испанският е сравнително лесен, като общо взето някои от формите на глаголите са убийствени за запомняне, особено тия неправилните. Най-важното нещо е човек да има желание, след това е важно да не се притеснява да говори въпреки че в началото е нормално да допуска някоя и друга грешка, много е важно да се говори. Така че в този аспект ти както имаш под ръка Испанци си за няколко месеца професор по Испански Wink

Успех и споделяй ако има нещо интересно  Peace

# 88
  • Palma de Mallorca
  • Мнения: 8
Май наистина много западна темата. Аз, честно казано съм доста заета през седмицата, много обичам да помагам за учене на испански (бях много малка когато са ме довели тук и съм с ниво нативо), така че с удоволствие ще помогна на който иска. Пишете ми на лични за разговори в скайп или задавайте въпроси...ще помогна с каквото мога.

# 89
  • Мнения: 614
Май наистина много западна темата. Аз, честно казано съм доста заета през седмицата, много обичам да помагам за учене на испански (бях много малка когато са ме довели тук и съм с ниво нативо), така че с удоволствие ще помогна на който иска. Пишете ми на лични за разговори в скайп или задавайте въпроси...ще помогна с каквото мога.


Чак не мога да повярвам, че има ново мнение в тази тема. Просто повечето които са се отбелязали в темата са "записвам се и ще ви следя". То хубаво ама като всичи следят и няма поне 2-3-ма да бъдат следени нещо схемата се сгромолясва.

Аз имам въпроси, особено щом човека е с нативо  Hug Peace Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт