Испански език - Тема 2

  • 83 683
  • 521
  •   2
Отговори
# 90
  • Мнения: 148
И аз искам да следя темата, защото е много полезна, а така като гледам вече не се поддържа. При мен положението е ни рак, ни щука  #Crazy Отскоро уча испански, но знам португалски. Разбирам какво говорят испанките по улицата, разбирам доста като гледам филми, разпознавам куп думи и времена, но има и немалко разлики и то понякога много тънки. Искам да напредна и с испанския, затова ще търся материали и сама, ще проверявам и тук.

# 91
  • Мнения: 614
И аз искам да следя темата, защото е много полезна, а така като гледам вече не се поддържа. При мен положението е ни рак, ни щука  #Crazy Отскоро уча испански, но знам португалски. Разбирам какво говорят испанките по улицата, разбирам доста като гледам филми, разпознавам куп думи и времена, но има и немалко разлики и то понякога много тънки. Искам да напредна и с испанския, затова ще търся материали и сама, ще проверявам и тук.

Здравей, тук има доста изнесени неща, като говоря за тази тема и тема номер 1, виж и нея Wink

Иначе темата вече не се поддържа, защото никой явно няма интерес. Причината да се регистрирам изобщо в този форум беше именно тази тема  Mr. Green и ми стана мъчно и болно когато темата умря. Опитах на няколко пъти сърдечни масажи, шокове и чудесии, но и много постове ми бяха изтрити и то защото по правилата нямаш право да публикуваш един след друг твои постове, което си има резон от всякъде и така е навсякъде, но кажи ми какво да направя след като публикувам пост и ден, два, три и повече няма мнение и от никой друг? Е, опитах, но не се получава. Една, две птички тема не правят. Всеки се записва да следи  Joy Частни детективи  hahaha

# 92
  • Мнения: 148
Caballero, aми аз мога по принцип наслуки да поствам някакви неща.  Joy Мен вниманието ми е насочено към разпознаването на думите и откриването на закономерните разлики между двата езика. Много в началото съм и чакам малко да напредне това А2, защото ми доскучава и ме кара да се отпускам. Но отпусна ли се после ще ми е много трудно с писането.

П.С. Знаеш ли колко време мъдрих какво ти значи ника, преди да зацепя, че caballo е cavalo?

# 93
  • Мнения: 614

П.С. Знаеш ли колко време мъдрих какво ти значи ника, преди да зацепя, че caballo е cavalo?

Кабайо си е супер, но това кавало ми звучи като кавал  Joy

# 94
  • Мнения: 1 003
Абе то и свещеник на испански не звучи добре , ама ...

# 95
  • Мнения: 148
Мисля, че я има тази дума и в португалския, но никога не съм я срещала. Аз си ползвам 2-3 други думи за отчета, в зависимост от това колко засукано трябва да звуча Grinning В началото всички езици звучат смешно или странно, обаче като се позастоя и почва да не ми прави впечатление. 

# 96
  • Мнения: 614
Кажете нещо на Испански сега, все пак сме в темата за Испански език  Mr. Green

# 97
  • Мнения: 148
Във връзка със свещениците от по-горе: Quiero preguntar si el celibato se practica en España? (предполагам, че щом са католици няма къде да идат, но да си питам)

# 98
  • Мнения: 614
Аз си нямам на идея, но тази дума е много странна, щото знам какво значи на БГ (то от латински трябва да идва май), но на Френски примерно célibataire (селибатер или селибатьор в зависимост от коя част от Франция го произнасят) си е точно неженен мъж или жена и няма нищо общо с това другото което се има предвид тук  Mr. Green

# 99
  • Мнения: 148
Хвана ме, френски не знам GrinningVery Happy:D Ами от това, което знам в Португалия не само монасите, но и свещениците дават обет за безбрачие. Но понеже католицизмът е изпълнен с противоречия, повечето свещеници компенсират с много "племенници". В 21 век все още са длъжни да са безбрачни, но не знам дали са си запазили традицията с племенниците. Но пък поне са хетеросексуални, което пак е нещо като помня скандала с българските монаси.

# 100
  • Мнения: 614
Точно пък свещениците и то католическите не знам дали помниш скандала във Ватикана за педофилията  Mr. Green Те много от тях са си педофили и предпочитат млади момченца. Не ми се говори за църквата, че уж тя учи на морал и през вековете всички са и се подчинявали безпрекословно, но реално най-голяма поквара е сред монасите и служителите по църквите  Mr. Green

Последна редакция: сб, 02 апр 2016, 23:28 от Caballero

# 101
  • Мнения: 148
Факт, аз заради това съм отвратена от религията и църквата. Много ще е готино да тръгне темата към някакви такива културни особености, защото ги няма в учебниците (там чета за тортили и наденици). Няма нужда да намесваме педофилите, те не ни мислят.

# 102
  • Мнения: 614
Ще е готино да тръгне изобщо темата. Добре че се появи ти, че да я прекопаем малко  Mr. Green

# 103
  • Мнения: 107
Чакайте и аз да се намеся  Grinning


Приключих си учебника, който бях си донесла от БГ, той е ниво A1. Сега искам да продължа с ниво А2. Предложиха ми сайта на duolingo, не съм очарована от него, няма граматика а са основно думи.

Моля ви, за предложения за А2  Hug Hug

Може да е англ-испански

# 104
  • Мнения: 614
Чакайте и аз да се намеся  Grinning


Приключих си учебника, който бях си донесла от БГ, той е ниво A1. Сега искам да продължа с ниво А2. Предложиха ми сайта на duolingo, не съм очарована от него, няма граматика а са основно думи.

Моля ви, за предложения за А2  Hug Hug

Може да е англ-испански





https://www.youtube.com/watch?v=nAtNtonmL-s&list=PLvHqQJxBuj … -UYfpHqBNjGsaPl5A



A2 SPANISH GRAMMAR REVIEW FOR UPPER BEGINNERS: Learn Spanish

https://www.youtube.com/watch?v=sc0Srw2HRyA

Като за начало  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт