Добрите страни на яслата

  • 1 284
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 042
Мисля, че темата се препокрива с тази тук: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=89215.0

 но в нея се говори именно за лошите страни на яслата, като болести, липса на игри на двора и др.
Peace Да и аз писах в горната тема само за лошите страни.

Сега за добрите.
Дъщеря ми тръгна късно на ясла на 2г и почти 8м / 1 октомври/, но ходи там почти 1 г докато тръгна на градина следващата година на 15 септември.
Когато тръгна на ясла бяхме отказали вече залъгалката и не ползвахме памперс. НО ядяхме всичко пасирано през биберон newsm53 Misc Baby Bottle. Лъжицата беше ужас за нея smile3511 feeding./Синът ми обратно на нея биберон отдавна не ще да види, всичко с лъжица иска, дори АМ. И от залъгалката сам се отказа/.Много бързо в яслата почна да яде хем непасирана храна, хем с лъжица, хем сама.
Преди да тръгне на ясла аз я обличах и събличах, след това много бързо започна да го прави сама, по собствено желание.
Не ходеше много редовно на ясла /много често боледуваше/ и може би за това много не и се обогати речта в яслата, но това стана след това в градината.
Може да е имало и още +, но тези са най-фрапиращите в нейният случай , за който се сещам.

# 16
  • Мнения: 7 430
С две ръце за яслата.

2. Умее и се учи да контактува с повече деца .
3. Научава се да оцелява в джунглата
4. Точно защото са 30 деца се науча да се храни само, а не да чака мама да му даде.
5. Учи се да се облича само.
6. Да спи на обяд когато трябва, а не когато му е кеф.
7. Среща се с 100 вида вируси, които няма как да намери вкъщи и така трупа имунитет.
8. Научава се да отстоява мнението си.
9. Учи се на социално поведение
и още куп други причини поради които дъщеря ми е на ясла, а сина на градина.

И аз съм много доволна, макар и отита, който направи, кашлиците, сополките и Т-те
Както е писала Марабу - съм с две ръце - деенце трябва да си расте сред сеца - това е моето мнение - ние все пак не можем да го научим на всичко това, което правят там или по-точно е за толкова кратко време.
Така се радва сутрин като тръгнем, макар и мнгоо да не разбира, че не бих му го спестила това....

Не се притеснявай никак - ще  посвикне и ще се чувства много добре - както и ти Hug

# 17
  • София
  • Мнения: 13 206
Ми ти си ги написала горе... Grinning
Ще добавя само три - дисциплина, дисциплина, дисциплина... Mr. Green
Дъщеря ми от 1 седмица ходи на градина и госпожата каза, че тя и децата дошли от ясла като видят паничките по масата и веднага се упътват и сядат да ядат без много уговорки  Wink
Е, вкъщи не е така, но това е друга тема.... ясно е, че на родителите повече мурафети продават  Rolling Eyes Grinning

# 18
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Добрите страни са, че ти пасат детето по 7 - 8 часа, за има-няма 40 кинта Wink

Какво да искаш повече...

# 19
  • Мнения: X
Добрите страни са, че ти пасат детето по 7 - 8 часа, за има-няма 40 кинта Wink

Какво да искаш повече...

 Mr. Green

 - говори много с цели думички, опитва се да пее песен дума по дума
 - заиграва се с деца и показва какво правят, като си играят
 - извеждат ги всеки ден /стига да не вали/
 - храната е прекрасна и  разнообразна /взимала съм кухня от яслата/
 - прилича на дете, не на бебе
 - заиграва се с кукли - бърше ги, преоблича, нещо, което да сега не беше правила
 - вечер заспива за пет минути, защото е уморена
 - времето, в което сме заедно е пълноценно
 - храни се, като голям човек - хлябът отделно от манджата, не надробен в нея

И това само за ТРИ СЕДМИЦИ, през които успя да се адаптира и да придобие гореспоменатите умения.

# 20
  • Мнения: 581
Благодаря на всички  Party
Думите Ви наистина звучат успокояващо! Аз съм с много добро отношение и приятни спомени /доколкото изобщо имам такива/ от яслата и се надявам дребосъка да 'прихване' от мен  Wink

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
Ако персонала в групата е добър, и детето свикне бързо - за мен яслата други лоши страни няма. Няма да изреждам, защото преди мен е казано всичко ,само ще вметна, че и двете ми деца са тръгнали след 1 год.,и съм много доволна.

# 22
  • Мнения: 46 520
Ако се налага на майката да се върне на работа, спестява доста средства за детегледачка  Peace

# 23
  • Мнения: 14 654
с изключение на боледуването,което започва с тръгването на ясла,не мога да посоча други лоши неща-всичко си е супер на яслата.на цецо много му харесва да ходи,интересно му е.

# 24
  • Мнения: 17
Аз съм много доволна от нашата ясла , гледат ги страхотно и храната е много добра.Само,че водят много деца болни и затова и другите боледуват.

# 25
  • Мнения: 4 406
учат децата да се обуват и събуват сами. случайно дребния си събу сам всичко от кръста надолу в къщи и тогава разбрах, че можел сам

# 26
Децата ми имат 1г и 8м разлика. Като родих Георги (малкия) ми беше много тудно. Сама в Добрич, нямах баби на разположение за да ми помагат с бебе Искрена и новородения Георги!
Искрена беше научена да пиша в гърне - започна да се напикава, ревеше и искаше и тя да суче всеки път когато кърмех Георги. Единия заспиваше, а другия се събуждаше....
След 2 месеца бях на предела на силите си... Така записах Искрена в детска ясла. Много се притеснявах и умирах от угризения, че си давам детенцето. До момента, в който се запознах с директорката на яслата г-жа Петрова и прекрасните дами от нейния екип. Безкрайно съм им благодарна!И Искрена и аз бяхме щастливи и спокойни! Георги тръгна на ясли на 1г. и 6м.
Като стана на 2 го преместих в групата на Искрена, защото тъгуваше за нея. Георги се научи да говори, научиха се да се хранят и обличат, участваха в първите си сценични изяви!
Благодарение на екипа в яслата и добрата им организация и хигиена, бях винаги спокойна и на работа и вкъщи. Децата и сега след детската градина искат да ги водя нагости в яслата. Grinning

# 27
  • на североизток
  • Мнения: 285
Здравей!Моят син ходи на ясла повече от месец ShockedЧак не мога да повярвам!Искам да ти кажа, че съм доволна.Той е буйно дете по принцип, но сега като че ли се поукроти малко. Преди да го пусна на ясла майка ми го гледаше в къщи и май са се поглезвали доста JoyИскам да ти кажа, че на първата седмица от пускането му, той започна да пие сам от чаша - преди посягаше, но явно баба му го е спирала, за да не се изцапа предполагам newsm78.Започна да става по - самостоятелен, по - подреден, взе да казва за гърнето - преди сядаше, когато го сложиш и по - ДИСЦИПЛИНИРАН.Това е накратко1За мен резултатът е добър - все пак ходи само от месец! Laughing
Успех и на вас! Дано да свикнете по - бързо и безполезнено!

Общи условия

Активация на акаунт