Университети във Франция и Канада с френски език

  • 21 160
  • 123
  •   1
Отговори
# 120
  • Русе
  • Мнения: 2 166
Не се засягайте, казва го образно. Не понася чалга, гюбеци и пиянски изпълнения, каквито гледа качени в соц. мрежи от бивши познати ученици в чуждите университети в нашенски компании. 100% има и доста качествени деца, аз лично познавам такива. Но като цяло вероятно и аз съм допринесла за това и отношение - патриотичния ми дух отдавна отиде при "светия". Предполагам, че ще си намери там средата и между българи, ако има такива и между чужденците.
За здравната карта имахме премеждие докато беше в Нанси, изобщо не са и приели ЕЗК и си плати като поп и на доктора и в аптеката, а и тук вероятно няма да ни възстановят парите - за шината и лекарствата е сигурно. от Здравната каса под сурдинка ми казаха, че в много страни вече не приемат нашите здравни карти защото Касата има много забавени плащания.

# 121
  • София
  • Мнения: 18 354
Elan,  за ЕЗОК се носят разни легенди - например, че е само за спешни случаи. Но опитът ми с Германия показва друго - кой както се оправи. Дъщеря ми ( и много нейни приятели) е ползвала услуги на лекар именно с ЕЗОК, отделно трудовият й договор за почасова работа като студент, понеже е за сума под определен минимум, е сключен без  налични немски осигуровки, само с нашенската  ЕЗОК. Предполагам, че и във Франция не е много по-различно...

BeatifulM, идеята да нямаш чак толкова много вземане-даване  с българите не е непремнно свързана с нежеланието ти да чуваш за тях, понеже не ги понасяш. От някои училища в София към определени градове в Германия/ Англия отиват множество деца от випуска, буквално десетки. Получава се форма на капсулиране,  поддържане на  същата онази среда от гимназията,  която възпрепятства малко или много запознаването/контактите с други националности. Просто споделям още едно обяснение за подобна нагласа Simple Smile Иначе, разбира се, има страхотни българчета навън, а не само спрегнатите горе  слушащи до дупка чалга и наливащи се до безпаметност. И са безкрайно отзивчиви такива деца - помагат с инфо, подкрепят, съветват. Simple Smile

Последна редакция: ср, 07 фев 2018, 18:33 от пенсионирана русалка

# 122
  • Русе
  • Мнения: 2 166
Знам Русалке, коментирали сме го в друга тема. Моя опит е такъв и сагата не е приключила, затова нямам доверие. Никого не ограничавам с моето мнение, само го споделям. Не излизам от страната без застраховка.

# 123
  • Мнения: 105
Никога няма да забравя как съквартиратка французойка покани цяла група пияници в квартирата по време на сесия. Освен че крещяха цяла нощ, на сутринта хладилникът беше счупен.

Просто личен пример. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт