Новото поколение арткниги

  • 21 911
  • 83
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 893
Катерина, страхотно ти се е получило.

# 16
  • София
  • Мнения: 787
Катя страхотно е!!! Да питам за самото оцветяване, както искате ли ги оцветявате или има някаква схема?

# 17
  • HH
  • Мнения: 3 267
Няма схема, затова е толкова забавно. Но при мен е по-скоро проба-грешка, даже обмислям да си купя още един път същата книга, защото има някои които не ми се получиха и много ме е яд.

# 18
  • Мнения: 1 792
Катя, страхотни са  Shocked Ти си направо про... Айде като задобрея ще покажа и моите, че засега драскам раковинките само и си изпробвам различните материали върху тях. А от кой магазин си купила Щабилотата? Че нямам много възможност да обикалям съвсем свободно.

Схеми могат да се намерят в ютюб, но изначало идеята е сам да си правиш цветовите комбинации.

# 19
  • София
  • Мнения: 787
Много си падам по такива връткави занимания. Ще си взема и аз една книга.

# 20
  • HH
  • Мнения: 3 267
Глупости Кристалин, никакво про не съм, ако ти покажа първите две, които оцветих, ще ти се доплаче. Май от някаква книжарница ги купих, но не съм ги взимала от Бг, поръчай си от амазон или ако има  си вземи на Щадлер, качеството е едно и също. Просто си взех тези, защото  ги продават нввсякъде или в  комплект или единично и като ми се свърши някой, мога да си взема само него. А на Щадлер не съм засичала да продават друго освен комплекти.

# 21
  • Canada
  • Мнения: 649
Момичета, зачетох се случайно в темичката ви и съответно - се заинтригувах. Аз изобщо не съм арт тип, но дъщеря ми обожава да рисува, оцветява и като цяло е много креативна. Та покрай вас реших да й направя подарък с такава книга.
Въпросът ми, обаче, е какво е най-подходящо да купя за оцветяването й. Виждам, че говорите за комбинация то моливи и тънкописци. Та това ли се разбира под тънкописец: https://www.amazon.ca/gp/product/B0007OEE7E/ref=s9_zwish_hd_bw_b … f_rd_i=6304030011
Аза моливите - има ли някакви по-специфични критерии?
Благодаря предварително за помощта!  Hug

# 22
  • Мнения: 3 353
И аз имам една от книгите на Johanna Basford и със сигурност ще купя останалите две. Обожавам да оцветявам, макар и да го правя сравнително рядко и при определени условия(трябва да съм сама, спокойна и около мен да е тихо и комфортно). Много са ми ценни тези моменти - чувствам ги като медитация и абсолютно откъсване.

Използвам копици, с които се получават невероятно наситени и ярки цветове. Освен това маркерът буквално се плъзга по хартията, без да е необходим никакъв натиск, което за мен е важно. Резултатът е  чудесен, но мога да използвам само по една от страниците - копиците пропиват и задната част на листа става неизползваема.
Но с моите темпове на оцветяване, това не е проблем. Пък и има толкова хубави книги, които тепърва очакват да бъдат купени Heart Eyes



Снимка от първия ден, в който започнах да оцветявам.

# 23
  • Мнения: 1 792
Карелия, не съм сигурна, че 10 годишно дете ще се справи с оцветяването с тънкописци. Много е пипкаво и трябва да се внимава да не се повтори повече от веднъж на едно и също място, защото иначе излиза на задната страница. Съпругът ми например не успява  Crazy Зарибих и него, но повече му харесва с моливи.

Аз сега оцветвявам една страница от Океана, която е пълна с много ситни елементи. Правя го с тънкописците. Но по-едрите картинки, според мен, ще станат по-добре с моливи, защото има повече място за преливане на цветовете и наслагването им.

# 24
  • Мнения: 459
аз засега оцветявам с моливи и с флумастрите от Икеа - харесват ми, защото върхът им е много тънък и можеш да оцветяваш както тънко, така и дебело Simple Smile Другото хубаво е, че не оставят следи от другата страна на листа. Искаше ми се да разполагам с по-голяма палитра от цветове...

# 25
  • Canada
  • Мнения: 649
Благодаря Кристалин. Явно ще останем на варианта с моливи на първо време. Hug

# 26
  • HH
  • Мнения: 3 267
И аз имам една от книгите на Johanna Basford и със сигурност ще купя останалите две. Обожавам да оцветявам, макар и да го правя сравнително рядко и при определени условия(трябва да съм сама, спокойна и около мен да е тихо и комфортно). Много са ми ценни тези моменти - чувствам ги като медитация и абсолютно откъсване.

Използвам копици, с които се получават невероятно наситени и ярки цветове. Освен това маркерът буквално се плъзга по хартията, без да е необходим никакъв натиск, което за мен е важно. Резултатът е  чудесен, но мога да използвам само по една от страниците - копиците пропиват и задната част на листа става неизползваема.
Но с моите темпове на оцветяване, това не е проблем. Пък и има толкова хубави книги, които тепърва очакват да бъдат купени Heart Eyes



Снимка от първия ден, в който започнах да оцветявам.



Тони, може ли да споделиш марката на копиците или направо да дадеш линк към амазон. А книгата ти българско издание ли е, аз с моите тънкописци на някои места съм наслагвала и не е пропускало. Но път като оцветявам с моливите, ако задната страница ми  е оцветена пак с моливи, се отпечатва сегашната картинка върху следващата страница  Crazy Сигурно нищо не разбрахте от калпавото ми обяснение.

karelia79, тези които си показала в амазон, са идеални, даже са една идея по-тънки от тези на щабило, които ползвам аз.

# 27
  • Мнения: 3 353
К@тя, Copic Ciao Markers e точното наименование. Толкова отдавна съм ги купувала, че дори вече не помня точно откъде newsm78
Книгата ми е българско издание, но, предполагам, че и с другите издания резултатът ще е идентичен - мастилото е на алкохолна основа и попива много, освен ако хартията не е специално предназначена за работа с маркерите.

Ето горната рисунка в малко по-завършен вариант:



Снимах с телефона и почти без светлина, на живо определено изглежда доста по-добре.

# 28
  • Мнения: 1 792
Катя, аз те разбрах. В едно интервю Джохана беше казала, че слага бял лист зад страницата, на която рисува.

# 29
  • HH
  • Мнения: 3 267
Тони, много ми харесва. Намерих и меркерите.
Някой по-нагоре беше споменал, че на българското издание хартията е по-тънка и затова попитах. Но вероятно ти знаеш по-добре как ти попиват маркерите  Peace

Кристалин, сега като каза се сетих, че и аз го бях чувала някъде. Ще взема да опитам.

Май ме си взимам втора кника, като оцветявам все водорасли и риби ми втръсва, а като видя вашите цветенца ми се иска и на мен да оцветявам цветя и пеперуди  Embarassed

В книжарниците има и подобни книги на друга авторка. http://www.amazon.de/Fantastische-Wildnis-Ein-Ausmalbuch-Entspan … YHK53JPDRHJ8VVV2C

Общи условия

Активация на акаунт