Отговори
# 15
  • Мнения: 507
Мони,
не се притеснявай аз също кърмя моя син повече от 15-20 минути, то детето само си показва кога се е наяло. А пак и в една статия четох, че бебенцата обичат да седят на гърдата дори да не сучат. В крайна сметка това е единственото време когато си отдадена само на него и то може би усеща и се чувства щастливо от контакта си с теб. Така, че пробвай.
Незнам дали ти се занимава с варене на чай за стимулациа на кърмата, аз го пия от както съм родила и съм пробвала какво ще изцедя без да е сукало детето, оказа се че цедя по около 130 - 140 мл от гърда, а когато суче ми остава към 20-30мл. Купих си чая от една билкова аптека. Той е истински чай от билки и се вари, а не като на Хип. Тази аптека се намира в центъра, на една пряка много близо до Лъвов мост -  ул. "Поп Богомил" 38, в двора на една къща, тук можеш да видиш къде е точно: http://www.bgmaps.com/map.asp?sid=267c7314e57a09c5068999db39b45e … x=0&start.y=0 , а това са тел: 02 / 983 99 16 и 02 / 983 60 03, работно време от понеделник до петак 09.00ч - 19.00ч и събота 09.00ч - 17.00ч. Пробвай с него аз го пия по 1 литър на ден, а и други момичета са пили и са доволни.
Успех   bouquet

# 16
  • София
  • Мнения: 2 162
С първото ми дете имах огромното желание да кърмя (както и сега) и въпреки многото трудности и пречки- кърмата ми дойде чак на 12-я ден, педито каза че бебето вече е отбито, малкото по количество кърма, спазването на 3-часовия режим- кърмих до 4-я месец криво ляво. Още на 3-я почнахме със смесеното хранене, а на 4-я спря тотално. Майка ми заяви "компетентно", че и понеже и при нея така било с мен и сестра ми, затова и аз не мога да кърмя, но да не се притеснявам понеже дори и малко- кърмата ми била толкова качествена (щото горе- долу до 2-я месец цедях направо жълта кърма), че то било достатъчно на бебето.
Сега много ме е страх историята да не се повтори, но засега нещата вървят добре. Е,  имам други проблеми- рагади, запушени канали, болки в гърдите, бебето не наддава добре (въпреки че на пробното хранене се оказа, че изсуква достатъчно), така че угодия няма Heart Eyes

Това, което искам да ви кажа е, че ако не си обременен с предрасъдъци и с малко помощ (още веднъж благодаря на момичетата от форума newsm51) всичко може да бъде наред следващия път.

# 17
  • Мнения: 22 935
На мен кърмата ми дойде чак една седмица след като родих,дотогава го държах по 30мин. на гърда и после дохранвах.Когато ми слезе кърмата не съм дохранвала,кърмех на поискване,в началото  и през 30мин.Никога не съм имала много кърма,цедила съм се няколко пъти и събирах по 20г от гърда.Но разбрах,че това колко цедиш не е показател дали детето му стига и дали е нужно захранване.Аз успявах да изцедя по 150-200 грама,от двете гърди,само когато бяхме пропуснали хранене,в интервал 3-4 часа.Моят съвет е да се запознаеш с инфото от форума,мисля че ще ти помогне.Моето дете никога не е мерено и теглено преди и след кърмене.Направо когато стана на 1м.Беше наддал 1.5 кг с моите 20гр.цедене.Упоритост и желание е нужно,за да кърмиш.И освен това е нужно бебето да стои на гърдата поне 30мин,иначе не е достатъчно за стимулация на лактацията.Успех Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт