За самохвалството

  • 41 101
  • 652
  •   1
Отговори
# 15
  • Другата България
  • Мнения: 37 683
На мен ми говори за някакви липси..дали осъзнати, или не, е друг въпрос. Тук във форума наистина е често срещано явление - понякога ме разсмива, понякога изпитвам съжаление, понякога дразни.

Всъщност еднакво не търпя мрънкачи и самохвалковци.
За пореден път съм съгласна с теб. Hug
Освен липси, и комплекси.
Мен вече не ме разсмива, само съжаление мога да изпитвам към такива хора.
Не ме и дразни, то това са толкова незначителни душици, че не си заслужават да се дразниш. Tired
Мрънкачите са друга бира.

Не понасям такива хора Sick Все знаят всичко, могат всичко, имат всичко ... и най-омразното дават непоискани съвети за всичко! Stop
Свиквай. Да не обръщаш внимание. Няма друг начин.
С насмешка и игнор. Peace

# 16
  • Мнения: 8 933
Смятам, че е добре хората да знаят своите силни страни. Но, тук - във форума, направо ми е писнало от 4-5 персони, които винаги гледат де се "изявят". Ако съм в настроение - смешни са ми, ако не съм - направо жалки. Ясно е кои са - няма тема без височайшото им присъствие

# 17
  • България
  • Мнения: 6 239
Вчера спорехме в приятелски кръг за самохвалството .Как мислите това признак за комплекси ли е , или тези хора наистина си го вярват.Защото лично съм  видяла че най големите комплексари са и най големите самохвалци .                        

Не ми пречат.
Тези по форуми и социални мрежи игнорирам, като не чета глупостите им.
В обкръжението ми нямам отявлени самохвалци, но ако някой леко се увлече понякога, мисля си за мои работи и го оставям да си изпее песничката.  Grinning
Може би човек има нужда, да си повдигне самочувствието, като се похвали тук-там. newsm78

# 18
  • София
  • Мнения: 28 782
Предпочитам самохвалци пред скромни и "скромни".

# 19
  • София
  • Мнения: 38 704
Аз съм разказвала тук за един съсед. Надуваше ми главата колко е успешен, къде били ходили, какво били правили с децата за без пари! А истината всъщност се оказа съвсем друга. Сега го заобикалям от 100 метра.

# 20
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 309
Познавам семейство самохвалковци.Хвалят се с всичко-от жилището и колата до новите гащи и чорапи.Той разбира от всичко и е най-кадърния мъж,а жена му е най-красивата,най умната и най-добрата домакиня.Всъщност са обикновени хора,които са си изградили един свой свят в който си живеят щастливо.Те обичат да преувеличават,да дават непоискани съвети,да се хвалят и да послъгват ,но наистина си вярват.
Никога не съм ги чула да се оплакват и да мърморят,не съм забелязала да изпитват завист към някого или да са злобни.

# 21
  • Мнения: 2 650
В обкръжението ми няма самохвалещи се /май се сещам за един колега в университета, но  той  си беше клиничен случай/,  нито пък особено скромни...амо тук във форума се обогатявам и на такива, дето циганката им е умряла и на други, дето е жива още, но в деменция Laughing Общото им е, че като не им обърнеш вничание, започват да тропат с краче, което си е забавно  понкога  Laughing

# 22
  • Мнения: 2 235
Познавам една жена, която документира всичко, което й се е случило, във Facebook. А въпросната е омъжена за влиятелен мъж и се досещате за какво иде реч... Мен лично не ме дразнят такива хора, поради простата причина, че съм коренно различна като човек; не обичам да се самоизтъквам, още по-малко да събирам ''хорските погледи''. Дори нямам и Facebook, а в 21 век, ако нямаш Facebook, все едно изобщо не съществуваш. Simple Smile... Но шегата на страна.
Забелязала съм също, че въпросните 'самохвалци', много обичат да парадират с неща, дадени им наготово, а не придобити лично от тях самите. Относно поведението на някои хора като самонадеяност, това по-скоро е въпрос на характер. Не е задължително зад този образ непременно да стои ''лош'' човек.

# 23
  • Мнения: 8 919
Смятам, че е добре хората да знаят своите силни страни. Но, тук - във форума, направо ми е писнало от 4-5 персони, които винаги гледат де се "изявят". Ако съм в настроение - смешни са ми, ако не съм - направо жалки. Ясно е кои са - няма тема без височайшото им присъствие
Моите подобни любимки тук са повече. Преди време ги намирах за интересни, начетени и забавни, а сега все по-често прескачам постовете им.
От друга страна, наистина няма нужда от прекалена скромност.

Познавам семейство самохвалковци.Хвалят се с всичко-от жилището и колата до новите гащи и чорапи.Той разбира от всичко и е най-кадърния мъж,а жена му е най-красивата,най умната и най-добрата домакиня.Всъщност са обикновени хора,които са си изградили един свой свят в който си живеят щастливо.Те обичат да преувеличават,да дават непоискани съвети,да се хвалят и да послъгват ,но наистина си вярват.
Никога не съм ги чула да се оплакват и да мърморят,не съм забелязала да изпитват завист към някого или да са злобни.
На такива хора се радвам. Стига да не прекаляват с непоисканите съвети...

За една позната се сещам, която обича да прекалява. Свикнала съм ѝ, но понякога я срязвам. Grinning

# 24
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Виж ся, във форума има един феномен:

Ако се изкажеш неутрално по даден въпрос, се прави изводът, че си зле, беден, грозен, тъп и затова нямаш право на мнение.

Ако обаче се опиташ да покажеш, че всъщност имаш някаква база за това мнение (опит, успехи, знания, други обстоятелства), все някой ще си помисли, че е хвалене. А всъщност може да става въпрос за нещо, постигнато с множество малки стъпчици, с търпение и личностна промяна, а не ей така паднало отгоре.
Този път си право в целта.
...
Винаги подлагам на съмнение ''добродетелите'' на хора, които изпитват постоянна нужда да ги изтъкват. Същото важи и за успехите, качествата и прочие. Няма начин да се сбърка едно здравословно самочувствие със самохвалство.
Аз пък често срещам мнения, в които е ясно, че бъркат чуждото самочувствие със самохвалство, особено онези, които нямат същото самочувствие, поради липси. В този смисъл, може да поясниш какво имаш предвид под "здравословно самочувствие".

Предпочитам самохвалци пред скромни и "скромни".
И аз ги предпочитам, но пред една особена порода "скромни", не знам дали и ти тях имаш предвид. Едни такива все са ощипани, не разбрали, не чули, не видели, не казали нищо лошо, но опивайки се от собствените си думи на скромност, чак стават смешни - ах, няма да ви разказвам, за да не ви товаря, ах, не ми се говори, че то не е за разказване....



# 25
  • Мнения: X
Смешни са ми. Не мога да кажа, че се дразня, освен ако не прекаляват с хвалбите, непоисканите съвети и приказките колко са съвършени и невероятни. Не е добре човек да е прекалено самовлюбен. Губи връзка с реалността и става смешен. И не го осъзнава.

# 26
  • Мнения: X
И тези, хвалещи се с материални възможности, и тези с физическите си, са ми на един кантар. В крайна сметка ако си толкова "по-по-най", хората сами ще го забележат и ще започнат да те ценят, ще те признаят един вид. Но тъй като не се получава и индивидите не се чувстват удовлетворени от себе си и от живота си се започва едно постоянно натякване и натрапване. Работата е там, че тъкмо такива хора страдат от липса на внимание и любов и какви ли не други липси, и започват да се мъчат да си ги избият като постоянно натякват какви са, какво имат и какво правят. Отчаян зов за помощ си е това...

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Критерият дали някой е самохвалко е доста субективен. Понякога комплексарите се оказват именно тези, които окачествяват даден човек като самохвалко. Ако споделя, че миналата седмица съм била на почивка в Бали, за някой може да е самохвалство, за други да е просто обикновена информация.

# 28
  • София
  • Мнения: 28 782
Скрит текст:
Виж ся, във форума има един феномен:

Ако се изкажеш неутрално по даден въпрос, се прави изводът, че си зле, беден, грозен, тъп и затова нямаш право на мнение.

Ако обаче се опиташ да покажеш, че всъщност имаш някаква база за това мнение (опит, успехи, знания, други обстоятелства), все някой ще си помисли, че е хвалене. А всъщност може да става въпрос за нещо, постигнато с множество малки стъпчици, с търпение и личностна промяна, а не ей така паднало отгоре.
Този път си право в целта.
...
Винаги подлагам на съмнение ''добродетелите'' на хора, които изпитват постоянна нужда да ги изтъкват. Същото важи и за успехите, качествата и прочие. Няма начин да се сбърка едно здравословно самочувствие със самохвалство.
Аз пък често срещам мнения, в които е ясно, че бъркат чуждото самочувствие със самохвалство, особено онези, които нямат същото самочувствие, поради липси. В този смисъл, може да поясниш какво имаш предвид под "здравословно самочувствие".

Предпочитам самохвалци пред скромни и "скромни".
И аз ги предпочитам, но пред една особена порода "скромни", не знам дали и ти тях имаш предвид. Едни такива все са ощипани, не разбрали, не чули, не видели, не казали нищо лошо, но опивайки се от собствените си думи на скромност, чак стават смешни - ах, няма да ви разказвам, за да не ви товаря, ах, не ми се говори, че то не е за разказване....




Точно тях, да. Тези и просещите комплименти ги сложих в кавичките. Пример: Покани те в тях и се започне: "Направила съм нещо много дребно/набързо/скромно...", след което от теб се очакват 5 минути хвалби. Сто пъти предпочитам самохвалството пред това.

# 29
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 864
Съгласна съм с долните 2 мнения Peace

Критерият дали някой е самохвалко е доста субективен. Понякога комплексарите се оказват именно тези, които окачествяват даден човек като самохвалко. Ако споделя, че миналата седмица съм била на почивка в Бали, за някой може да е самохвалство, за други да е просто обикновена информация.
Аз пък често срещам мнения, в които е ясно, че бъркат чуждото самочувствие със самохвалство, особено онези, които нямат същото самочувствие, поради липси.

Общи условия

Активация на акаунт