С деца на обществени места. Мисия /НЕ/ възможна ли е?

  • 31 341
  • 624
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 1 427
Аз да препоръчам тапи за уши-ама професионални  Peace
Баща ми от една работа му бяха дали подобни http://otgovoru.com/uploads/posts/2014-10/izbirame-tapi-za-ushi- … i-hrkane_661.jpeg
с повече редове от тези- е друга бира са в сравнение с обикновените  Peace

# 286
  • Мнения: 10 948
Аз да препоръчам тапи за уши-ама професионални  Peace
Баща ми от една работа му бяха дали подобни http://otgovoru.com/uploads/posts/2014-10/izbirame-tapi-za-ushi- … i-hrkane_661.jpeg
с повече редове от тези- е друга бира са в сравнение с обикновените  Peace

Благодаря  Peace

Ще помисля да пробвам отново - просто се чува повече, защото вечер всичко е по-тихо. Но милото така сърцераздирателно плаче  Sad

Абе, жал ми е за майка му - представям си какво й е на нея, махни ни нас съседите  Stop

# 287
  • Мнения: 36
Like_Smoke, пиша в темата само, за да ти благодаря за толерантността, защото аз съм била точно от другата страна и знам колко е отвратително. Бебето ми плачеше с часове без да мога да го успокоя и без да намирам причина за този му рев. Безсъние, притеснение, стрес. Едната съседка редовно ми четеше конско и съответно ми ставаше още по-зле. Не стига, че редовно се вкарвах във филми какво му е на детето, но и за комшиите се тревожих  Hug

# 288
  • София
  • Мнения: 3 476
Говори, обяснявай, все някога ще запомни и ще разбере какво точно искаш да й кажеш. Покажи й, че не толерираш това държание, но не очаквай реакция веднага  Hug
Тя го толерира всъщност, не разбрах да търси съвет. И очаква всички да се умиляват.
Не е зле да се смени името на темата обаче, който и да се опита да даде принципно мнение, Звезден Прах за нейното дете си знае и не можем да излезем от тази сладкарница.

# 289
  • Мнения: 6 395
Как според теб трябваше да постъпя- Да се развикам и аз? Да стана да си тръгна?

Естествено , че беше пробвано да и се каже- ще дойде мамо, спокойно. Направих опит да и покажа, книжки, телефони и каквото и да се сетиш, продължи да вика , че иска торта.  Единственият начин беше да се развикам, за да се сепне- най вероятно щеше да се разциври още повече.  

В момента баща и прави палачинки в кухнята и стоя и слушам същата тирада, най вероятно и съседите я слушат. Вчера ни засякоха пред блока и мъжът вика- Това ли е малката мрънкаща госпожица и понечи да и се порадва, дребното почна да се гъне и да вика искам тъгаме рибки с цяло гърло. Ужасно поведение, но пак си мисля, че няма какво да се очаква от 2 годишно и не е чак толкова голяма моя заслуга, че е такава а си е съвсем типично поведение и трябва малко повече разбиране от околните.

И тийновете са ужасни, ама така растат децата, не може да не ги понасяме и да ги гоним постояноо за най малкото антисоциално поведение- вчера две се натискаха, доста интимно,  на люлката пред блока и нямаше шанс някой да ги вдигне, дори и пищящото ми дете. Ама все пак са младежи, очаквано е от тях и хич не се и занимавах,

Последна редакция: чт, 04 фев 2016, 07:58 от Звезден^Прах

# 290
  • Мнения: 3 819
Как според теб трябваше да постъпя- Да се развикам и аз? Да стана да си тръгна?

Естествено , че беше пробвано да и се каже- ще дойде мамо, спокойно. Направих опит да и покажа, книжки, телефони и каквото и да се сетиш, продължи да вика , че иска торта.  Единственият начин беше да се развикам, за да се сепне- най вероятно щеше да се разциври още повече.  

В момента баща и прави палачинки в кухнята и стоя и слушам същата тирада, най вероятно и съседите я слушат. Вчера ни засякоха пред блока и мъжът вика- Това ли е малката мрънкаща госпожица и понечи да и се порадва, дребното почна да се гъне и да вика искам тъгаме рибки с цяло гърло. Ужасно поведение, но пак си мисля, че няма какво да се очаква от 2 годишно и не е чак толкова голяма моя заслуга, че е такава а си е съвсем типично поведение и трябва малко повече разбиране от околните.

И тийновете са ужасни, ама така растат децата, не може да не ги понасяме и да ги гоним постояноо за най малкото антисоциално поведение- вчера две се натискаха, доста интимно,  на люлката пред блока и нямаше шанс някой да ги вдигне, дори и пищящото ми дете. Ама все пак са младежи, очаквано е от тях и хич не се и занимавах,
Не, не всички дребосъци на 2 годинки и тийнове са такива и това не е типично поведение.
И не всички хора понасят подобно поведение и не са и длъжни да го понасят.
Защо ти е толкова трудно да приемеш, че някой би сметнал, че  детето ти е  разлигавено и неприятно пищящо и мрънкащо?

# 291
  • Мнения: 14 614
Хайде сега, въпрос на темперамент било  Crazy Ами не е вярно, има норми на поведение, които се спазват от всички - и от кротките, и от палавите деца. Така както на светофара всички спираме - и спокойните, и нервните възрастни.
Звезден прах, ясно е, че на 2 няма как да е усвоила много неща, въпросът е искаш ли да я научиш или искаш да научиш всички други да я търпят, когато реши да се тръшка. С второто ми дете видях много зор, защото беше голям проклетник, едно че ревеше като съседчето на Like Smoke, второ, че беше нетърпелив, хвърляше и изпадаше в истерии, за да се налага. Не на мене тия - научих го на търпение, да свикне, че може и да чака и ето го сега - в заведение седи мирно, а в училище е най-любимият типаж на всяка учителка, защото спазва правила, не защото е кротък, а защото е научен. И за него е добре, и за околните. Научиш ли го на търпение, ще си отдъхнеш. Повечето родители си счупват краката от бързане, когато детето поиска нещо и не им хрумва, че могат да го научат да чака.

# 292
  • Мнения: 6 395
Кога сте имали деца  Shocked Shocked Shocked, че твърдите, че не е нормално 2 годишни да са нетърпеливи и да имат тантруми. Явно не сте злопаметни  Shockedли сте големи късметлийки верно....е не всички са, съвсем нормално поведение си е. И хич не е никаква заслуга, че сте го имали, нямали или преодоляли. Това е процес на развитие на нервната система и може би колкото по-бързо го приемете, толкова по-малко ще ви е непоностимостта към майките с малки деца и самите деца,

Не си го "научила", съвсем си е негова заслугата, пораснал е и е придобил умението търпение и разбиране на това, че някои неща въпреки неговите желания се случват по бавно и по различен начин. ooooh!

# 293
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 718
Никога не са ми пречили деца. А пък да пищят кански и да се търкалят по земята от инат съм виждала броени пъти. Но аз съм на фаза да чакам внуци  Mr. Green сега може децата да са други.

Последна редакция: чт, 04 фев 2016, 08:36 от Райчун

# 294
  • Мнения: 12 722
Как според теб трябваше да постъпя- Да се развикам и аз? Да стана да си тръгна?

Естествено, че трябваше да се развикаш. Как може всички да не изпаднат в умиление от вряскащаша принцеса.

# 295
  • Мнения: 6 395
И щяха да изпадат във възторг от крещяща майка....а следващият път детето щеше да е убедено, че викането е правилно поведение.... ooooh! ooooh! ooooh! Бях готова да си тръгнем, ако въпреки тортата продължаваше да нервничи, ама да викам пред други хора, за такова елементарно нещо- никога.....

# 296
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 718
Мила, детето ти е нервозно. Опитай се да го залисваш, не го оставяй да чака. В такъв момент измисли нещо: приказка, книжка, обсъдете значението на електроуредите в сладкарницата, вижте дали лампите светят. Докато си чакате поръчката, излезте навън да огледате има ли пилци, котки, кучета, бързо премини към темата за горските животни, как живеят, с какво се хранят. Говорете си за тати, баба, обадете им се по телефона. Трябва да си много гъвкава с такова дете. В момент, в който можеш да го оставиш да се занимава само, възползвай се.

Засечи му времето, в което спи. Повече сън и гушкане никога не са излишни.

Последна редакция: чт, 04 фев 2016, 10:26 от Райчун

# 297
  • Мнения: 4 542
И какво може да се направи в тази ситуация с мрънкащо 2-годишно "искаааам тортааа"
Поне с моето, когато беше на 2 нямах много полезни ходове
- ако станем и си тръгнем, рев поне 30-40 мин
- ако почна да обяснявам, тя не чува и грам дума, рев поне 30-40 мин без значение има ли или няма торта, то ще си реве, щото може да реве
- ако я гушна и милвам и мълча, рев 5 мин и тортата идва.

Колкото и да ги учим на търпение, 2 годишното няма представа за време, няма идея какво означава почакай малко, за него щом го няма даденото нещо, значи го няма.


Райчун, нали не говориш сериозно, че детето е неврозно и нали не смяташ, че за 5 мин чакане на прословутата торта, жената трябва да има подготвен арсенал от залисващи неща? Като отиде още 2-3 пъти да яде торта и ще разбере как се случват нещата и няма да реагира така остро.

# 298
  • Мнения: 6 395
Да, може би просто трябваше да я изкарам за малко, но не можах да реагирам тогава. Това би било добро решение като се замисля сигурно щеше да свърши работа, докато се реши проблема. И при все, че по често проявява нетърпение и прави подобни сцени в такива моменти, явно трябва да изградя някаква подобна реакция, ама не и да се затваряме вкъщи, това не би било решение за мен  bouquet

Спи от 10 до 8 вечер и от 1 до 16 и половина след обяд. Никога не е имала проблем със съня и да спи неспокойно, освен когато е болна....може би е била по-нервна защото ходи на ясла, а сега не , беше повече вкъщи.

# 299
  • Мнения: 1 319
Звезден^Прах, по принцип и аз смятам, че е нормално малко дете да се размрънка и да похленчи и защитавам позицията си, че не може да го затваряш вкъщи и да се изнасяш от заведение всеки път като започне, но не мога да се съглася, че трябва да го оставиш да мрънккоти докато му мине. То само на търпение няма да се научи.

Общи условия

Активация на акаунт