Зъбките го мъчат вече, ОКТОМВРИйското човече - еп.2

  • 48 408
  • 724
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 270
Някой питаше за чорапи 100% памук - взимала съм такива от H&M.

Гледам, че пишете за Дентинокс, но в състава му има лидокаин, което ме спря да го купя. Днес ми препоръчаха Дентокинд + Камилия (която така или иначе вече му давах, при много силен рев). А малко преди това си купих гел на Бочко, защото е с изцяло натурални съставки. Смятам за сега да се въздържам от лекарствени продукти, по-скоро само с хомеопатични Simple Smile

Стискам палци болните да се оправят бързо бързо  Peace

# 661
  • Мнения: 264
Kalina. ами аз сипвам около 60 мл вода, 5 лъжички мляко и доливам до 150 мл. Аз го правя по-гъсто още от началото, защото Калина плачеше и не я засищаше. След като говорих с педиатърката, решихме, че така ще е по-добре. И от както го правя по-гъсто нямаме проблеми  Hug

# 662
  • Мнения: 1 740
Ами не зная и аз как ще заместя с плодово, но когато дойде ще го мисля. Жълтък, риба и мъхести плодове ще въведа една идея по-късно от приетото. Само че се чудя защо навсякъде пише да се внимава с жълтъка като аз съм алергична към белтък newsm78 както и да е.. дано не е наследила моите гени в това отношение. Въпреки че през бременността хапвах от всичко и помен нямаше от алергична реакция, но сега не е така:(
Бързо оздравяване на болните мами.

# 663
  • Мнения: 3 595
Рокси - добре съм вече, мерси! Първите 2-3 дни бяха страшни, но сега съм ОК, само малко без сили. При мен слава Богу свалях температурата с парацетамол, но моята лекарка ми каза до 38 да не вземам нищо и да дам шанс на тялото само да се бори, та вземах само първите два дни като скачаше над 39.

Далия - и аз поради същата причина се въздържам да давам Дентинокс. Имам го, но заради лидокаина май няма да го употребя освен ако ужасно много не се наложи, за което се надявам, че няма да е така...

# 664
  • Мнения: 3 199
ShikeR ти нали даваше Лакто 4 (май имаше и други мами, които го дават) - та въпросът ми към всички е кога го давате, преди първото хранене за деня или ...?  Rolling Eyes Hug
Давам го сутрин веднага преди второто хранене (9-10часа), но ми се е случвало и след храненето да го дам. Разтварям с АМ и от скоро почнах да слагам вътре и капките вит. Д, че в устата не мога да улуча и отиват сумати капки по лицето й.
Аз изобщо не се консултирам с ЛЛ на Дани за захранването и за пробиотиците...ДА ЖИВЕЕ ИНТЕРНЕТ! Толкова стари разбирания имат, никакво желание да четат и да се развиват, знаят си старите схеми и това е. Не искам да обиждам всички лекари, но нашата е от старата генерация. Обаче е много мила и я преглежда обстойно, за сега ми допада. Другата информация сама си я намирам.

Аз не ви се "похвалих", но преди няколко дни Дани падна от дивана. Голям ужас изпитах, двете си поревахме, после тя се смя...Много се движи, дава назад, настрани и никога не е в тази поза, в която съм я оставила. И тя много мрънка напоследък, сърбят я яко венците, по цял ден слушам: "аааа-ъъъъ-аааа-ъъъъ", главата ме боли. Добре че времето е хубаво, че навън е малко по-добре.

Последна редакция: пт, 18 мар 2016, 22:49 от ShikeR

# 665
  • Мнения: 270
Skeeter, за да имат ефект хомеопатичните, трябва да се използват постоянно и от рано. Така ми го обясниха. Да си давам Дентокинд 3 пъти по 1, всеки ден и в случаи на силен рев, една тубичка Камилия. Също, ако има вечери като снощната (не съм писала, но беше нещо страшно - заспа в 22:30 и се събуди в 00:30 с рев и писъци и така през два часа до 11:00 часа днес), преди заспиване да давам 3 броя Дормикинд, за да спи спокойно. Това са съвети от приятелка с две малки деца, чакаща трето.

Altaya, аз също знам, че плод не замества хранене. Каша - да, каша с плод - да, но само плодове - не. Те могат да се дават между храненията.

ShikeR, аз също много не слушам педи-то за захранването. Казвам и какво правя и я питам за мнение, но винаги проверявам от повече места, преди да предприема нещо. Първо чета в книгата, след това се допитвам до приятелки, минали скоро по този път, но такива, които също знам че много четат, сверявам си нещата и с написаното тук и накрая решавам какво точно да правя.
Сега съм в процес на обмисляне за кашата - аз ли да я правя, да я взимам ли готова... не знам. Май клоня да взема готова и когато придобия смелост, да пробвам да я направя. Не бързам. Пък и с тези зъби сега, има случаи и на обяд да не си изяжда цялото пюре и не знам какво да правя.

# 666
  • Мнения: X
Kalina. ами аз сипвам около 60 мл вода, 5 лъжички мляко и доливам до 150 мл. Аз го правя по-гъсто още от началото, защото Калина плачеше и не я засищаше. След като говорих с педиатърката, решихме, че така ще е по-добре. И от както го правя по-гъсто нямаме проблеми  Hug

Ясно, разбирам. Аз слагам директното цялото количество вода, винаги така съм правила, не знам защо сега така се получава  Rolling Eyes

Altaya, белтъка дава повече алергични реакции затова и се препоръчва след годинката. Жълтъка даже май не се води алерген, въпреки че и аз не знаех и се учудих, че е така.

ShikeR, ужас, и мен все от това ме е страх, въпреки че тя още не успява да направи толкова обръщания, че да "прекоси" спалнята...но тепърва ще има да падат децата  Simple Smile

И аз не слушам пеадитърката за захранването, тя нашата не е и за слушане  Naughty за храненето като цяло й казвам това което знам, че иска да чуе, понеже не ми се разправя и не ми се слушат поучителни истории как все го прехранваме това дете защото не яде точно "дозата, която трябва в часовете, които трябва"!

Аз да се "похваля" от една седмица Симона яде нощем към 04:00 - 04:30 часа  Tired а тя от както навърши месец и половина не го е правила. Най - интересното е, че съвпада с часа, в който й давахме АБ. Как толкова бързо свикна да се буди и да яде, не знам. Много се надявам да е нещо временно и бързо да премине, или поне да го измести към 06:00 часа...

Вчера за пръв път я намазах с Дентинокс, че беше страшен рев, не че имаше ефект. Не съм убедена колко реве от зъби, затова избягвам да я мажа засега. Защо ли ми се струва, че както при коликите и тук нищо няма да има особен ефект Rolling Eyes

# 667
  • Мнения: 257
Здравейте мами  bouquet
Аз нямам никакво време, защото започнах по малко да работя от вкъщи, гледам при хубавото време и малко на разходка да го изведа, отделно той вече не спи по много, ММ е по зает и по-малко е около нас и т.н. Имам няколко въпроса, извинявам се, че малко като на викторина ще ги напиша...ама сега положението ми е такова.
1. Какво количество пюре е необходимо за бебе на 5 месеца. Моето педи казва щом достигне  150 гр., да не му предлагам гърда. Е да де ама мамите около мен казват че дават само по  бурканче от125гр., и не ги дохранват  Hug Аз правя домашни и съответно му давам вече (от 2 дни) 150гр. и не давам мляко.
2. Кога трябва да започна да давам плод ??? И те ли се въвеждат един по един както зеленчуците?
3. Режимът ни на хранене е в 7 кърма, 10:30 кърма, в 14:00 пюре, в 17: -18:00 кърма и в 20:30 - 21:00 кърма.Кога бих могла да му въведа плодово пюре?
4. А кашата кога да започна, според педи вече мога, но на мен ми се струва рано newsm78
5, започнах да давам Лакто 4, слагам го в пюрето, нали не е проблем?
6. Преди време ви писах, че той се обръща от корем по гръб, защото не оничаше да го слагам по корем. Е да, ама вече обича. И спря да се обръща от корем по гръб, трябва ли да се притеснявам? newsm78 Слагам го по гръб, той се обръща по корем и си стои известно време(около 5-6 мин), забавлява се с нещата които съм сложила пред него и като му писне вместо да с епреобърне сам, започва да скимти и да пищи ??? И аз го преобръщам и всичко отначало.
7. Летните кошове на кое ниво ги държите?
8.А жълтък кога се дава?
Момичета още веднъж се извинявам, че така ги написах въпросит, но просто сега наистина времето не е на моя страна. Ако ви остане време да ми отговорите ще съм ви благодарна защото нямам възмпжност да ровя по нета за да ги проверя.
Хубав ден и послушни бебоци на всички. bouquet

# 668
  • Мнения: 3 199
1. Какво количество пюре е необходимо за бебе на 5 месеца. Моето педи казва щом достигне  150 гр., да не му предлагам гърда. Е да де ама мамите около мен казват че дават само по  бурканче от125гр., и не ги дохранват  Hug Аз правя домашни и съответно му давам вече (от 2 дни) 150гр. и не давам мляко. - мисля че дозата е около 150-190гр., но не съм сигурна. Щом не си дала последния път гърда, детето е било спокойно и е направило същата пауза, значи се е нахранило.
2. Кога трябва да започна да давам плод ??? И те ли се въвеждат един по един както зеленчуците? - когато прецениш, няма верен отговор Simple Smile Може да въведеш първо няколко зеленчука, после каша и тогава плод, както аз правя. А може и зеленчук-плод-каша. Идеята е уж да не свикне на сладкото и затова се дава в много схеми плода след зеленчука и кашата. Всеки плод се въвежда отделно и по малко, както зеленчуците.
3. Режимът ни на хранене е в 7 кърма, 10:30 кърма, в 14:00 пюре, в 17: -18:00 кърма и в 20:30 - 21:00 кърма.Кога бих могла да му въведа плодово пюре? - плодовото пюре не се дава като отделно хранене, а е междинно хранене. Можеш да го дадеш, например, в 12ч или в 15ч.
4. А кашата кога да започна, според педи вече мога, но на мен ми се струва рано newsm78 - Щом си започнала със зеленчуците и вече си въвела няколко, не е рано за каша. Първо се започва с безглутенова, безмлечна каша и си я правиш с кърма, АМ или вода (за предпочитане е с мляко ако е безмлечна). Оризовата каша е много подхояща, щадяща, не е алерген и не е проблем да я въведеш преди плодовете. Дава се или за закуска или за следобедна закуска. В твоя случай или в 10:30 преди кърмата (първо малко каша и после кърма, докато стигнете цяла доза каша - 15гр каша +140мл вода/кърма/АМ - общо 150гр.) или в 17-18часа. Аз лично давам следобед кашата.
5, започнах да давам Лакто 4, слагам го в пюрето, нали не е проблем? - не знам дали е проблем, пробвай с лъжичка и с няколко капки кърма, все пак вече се храни с пюре и не е проблем да дадеш с лъжичка преди сутрешното хранене в 10:30. Аз така бих процедирала на твое място.
6. Преди време ви писах, че той се обръща от корем по гръб, защото не оничаше да го слагам по корем. Е да, ама вече обича. И спря да се обръща от корем по гръб, трябва ли да се притеснявам? newsm78 Слагам го по гръб, той се обръща по корем и си стои известно време(около 5-6 мин), забавлява се с нещата които съм сложила пред него и като му писне вместо да с епреобърне сам, започва да скимти и да пищи ??? И аз го преобръщам и всичко отначало. - не мисля че имаш повод за притеснение. Повечето деца първо се учат от гръб по корем и после обратно. Във вашия случай може и случайно да е било обръщането от корем по гръб. Ще започне детето да се обръща само, не се притеснявай
7. Летните кошове на кое ниво ги държите? - ние още сме със зимен, скоро мисля да сложа летния и сигурно ще е на полуседнало положение, а като спи в легнало
8.А жълтък кога се дава? - ако питаш на Дани лекарката, според нея вече трябваше да съм въвела. Иначе знам, че се дава след 7 месец.
Момичета още веднъж се извинявам, че така ги написах въпросит, но просто сега наистина времето не е на моя страна. Ако ви остане време да ми отговорите ще съм ви благодарна защото нямам възмпжност да ровя по нета за да ги проверя.
Хубав ден и послушни бебоци на всички. bouquet

Последна редакция: сб, 19 мар 2016, 10:11 от ShikeR

# 669
  • Мнения: 257
Шикер, много,много благодаря Simple Smile Много полезна информация ми даде Simple Smile

# 670
  • Мнения: 3 199
Моля Simple Smile Нали затова сме да си помагаме Simple Smile Утре аз ще питам, ти ще ми помогнеш  Hug Радвам се, че съм била полезна  bouquet

# 671
  • Мнения: X
Моето мнение е същото като на ShikeR по повечето въпроси затова няма смисъл да я повтарям  Simple Smile аз също смятам като въведа 4 - 5 зеленчука да дам каша ориз и елда и след това плодовете. Частната педиатърка ми препоръча да не давам никакви плодове до 8 - ми месец, но на мен това ми се вижда прекалено и мисля да дам на 6 - 6,5 месеца. Не знам с какъв ще започна. Иначе мисля да ги давам или преди обяд (като след това яде АМ) или следобяд с кашата, но ще видим тя на какво мнение е.

С жълтъка аз лично ще изчакам малко повече като единствената причина затова е, че по времето, което се препоръчва да се започне (на 7 - 8 месеца) ще бъде лято, а аз тогава яйца не консумирам и не бих ги дала на малката защото ме е страх от салмонела и др. подобни. Та може би ще го дам чак към годината, не мисля че нещо много ще пропуснем  Simple Smile

И Симона се обърна няколко пъти от корем по гръб преди няколко седмици и после спря да го прави. Онзи ден го направи пак. Според падиатърката било случайно. Иначе от гръб по корем само 2 пъти е успявала да се обърне, но пък постоянно се опитва  Simple Smile

Днес излязохме с летния кош на полулегнало положение. Ами пак не иска да стои. На 10 - тата минута ревна и не млъква докато не бъде извадена от количката. Тъй като духаше вятър и беше хладно не я взех на ръце и се прибрахме защото бяхме още близо до вкъщи. Не иска в количката и това е  Confused

# 672
  • Мнения: 270
Аз също съм съгласна с Шикер. Само мога да допълня, че според книгата един месец въвеждаш зеленчуци, следващия месец плодове, на следващия каша и така... През 3-4 седмици може да въвеждаш ново хранене, като плодовете не заместват хранене, може да се дават между храненията.
5, започнах да давам Лакто 4, слагам го в пюрето, нали не е проблем? -  аз също го слагам в пюрето.
7. Летните кошове на кое ниво ги държите? - според ситуацията. Аз минах на летен, защото не искаше да стои в зимния. Сега като излизаме първо го държа на около 45 градуса, като заспи го пускам малко. Ако се събуди и нервничи, пак го вдигам, за да гледа напред. Интересно му е и така си заспива евентуално пак Simple Smile

Калина, знам, че жълтък се дава, защото започват да им намаляват запасите от желязо. До колкото знам, се правят кръвни тестове, за да се види има или няма анемия. Ако решиш да не даваш жълтък, трябва да го обсъдиш с педиатърката, за да го набавяш от другаде, така си мисля  newsm78

# 673
  • Мнения: X
Далия, да, знам за желязото, но такова има и в месото, в някои плодове и зеленчуци и в зърнените каши (например елдата е много богата на желязо доколкото знам), някои от пюретата и кашите са допълнително обогатени с желязо, в АМ също има, мисля, че няма да е проблем  Simple Smile а изследвания ще пуснем. Просто не ми се рискува лятото с яйца  Rolling Eyes

# 674
  • Мнения: 396
Привет, момичета,
Нямам много време да пиша, но хвърлям по едно око... Алекс се разболя, повръщаше и имаше температура за 5-6часа, после спа 14 часа непробудно и се събуди като нов  Laughing Само, че това се случи точно един ден след ваксинирането на Мария и сега треперя да не се разболее и тя....
Дентинокс-а ползвам точно заради лидокаин-а, количеството е минимално, но пък при нас наистина има ефект. Предпочитам да намажа с нещо, което знам че действа, отколкото да пробвам 3 други без да съм сигурна. Честно казано не вярвам в хомеопатията, колкото пъти съм ползвала не съм имала ефект, нито при мен, нито при Алекс.
Каша давах при Алекс първоначално вечер, тъй като той много огладняваше през нощта, освен това сутрин имах повече кърма и предпочитах да го кърмя.
Плодове въведох в 8 месец, жълтък в 7, месото ми беше 2 въведено, редувах ги със зеленчуковите наобяд.Но това е при захранване на 6 навършени месеца, така че всъщност плодовете съм ги дала на втория месец от захранването Peace
Приятна вечер и спокойна нощ на всички!
Искам да попитам някой виждал ли е в Бг по магазините пюре на ХИП от бели моркови?

Последна редакция: нд, 20 мар 2016, 10:33 от Bubbi

Общи условия

Активация на акаунт