Зъбките го мъчат вече, ОКТОМВРИйското човече - еп.2

  • 48 394
  • 724
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 115
благодаря за старанието и новата тема Heart Eyes
този смях на бебо като го чух за пръв път направо не можех да повярвам!
толкова сладко  Two Hearts
и ние си издаваме разни звуци,плешиви петна, цял ден игра -голяма забава пада Simple Smile
биха ни ваксината от 2 месец в 4 месец,заради жълтеницата...сега имаме твърда част на боцканото и правим студени компреси/риванол...
като се замисля колко ваксини ни чакат #Crazy
и аз мисля да си правя пюрета ,но като наближи ще видим ,че всеки ден все чета различни мнения..
Усмивки

# 76
  • Мнения: 291
Цикълът ми дойде на 52 ден след раждането (първия месец бяхме на смесено хранене, а след това само на АМ), но на мен ми казаха да отида на преглед след 6 тия месец. Преди това не трябвал да се пуска цитонамазка, защото резултатите не били точни.

# 77
  • Мнения: 1 739
Здравейте, едва ви изчетох! Simple Smile
Skeeter, Ния няма петънце на главата, но видимо и е оредяла отзад косата, добре че има много коса, при това дълга, та се скрива, но отдолу пък се показва и новата. Моят племеник обаче имаше петънце, и за около 2-3 месеца изчезна.
Елен, честита племеница, нека да расте жива и здрава и много щастлива bouquet Моят корем не се прибра веднага. Раждах нормално, не са ми слагали нищо. Даже все още не се  прибрал напълно, но на мен такава ми е структурата, качвам на корем, през бременността също. Имам още някое-друго килце за сваляне, но все още не смея да почвам упражненията и без това от време на време имаме проблеми с кърменето.
На гинеколог ходих вече - на 50-тия ден ми дойде цикълът ( въпреки, че кърмя) и на следващата седмица отидох, след 6 месеца пак трябва да отида.
Захранване -  не зная как ще процедирам все още. Ще изчакам консултацията да видим как наддава и ако е малко започвам. С лъжичка се справя повече от добре: Вигантола, пробиотика и капките за колики - всичко давам с лъжичка и си хапва без да избутва. Пюрета мисля да правя отначалото, защото се дава малко количество, а по-късно може и да купувам, за да има разнообразие. Все пак си мисля, че по-добре купено готово пюре, отколкото да купувам зеленчуци, които не са в сезон и да ги готвя.  newsm78
Та сега да споделя и за Ния, няма зачервено гърло, няма сополи, няма и червени бузки. Най-вероятно температурата е била в резултат на много лека настинка, предизвикана от температурните колебания тези дни, все пак за 3 дни 40 градуса разлика в температурата навън. Доки каза да не се притеснявам. Както ви бях казала, Ния отказваше да яде от гърда, затова се принудих да купя АМ, и 2-3 хранения бяха заменени. Зная, че от цикъла ми намалява кърмата, но предишните 2 пъти беше само за храненето в 21-22 часа, а сега за през целия ден. До сега освен чая на Хип( от който не виждам особена разлика), друго за стимулиране на лактацията не консумирах специално, но вчера си направих обилно количество пшеница и резултатът беше на лице- щях да удавя горкото дете  #Crazy, забрави и за АМ, и за шишето.  И да ви разкажа една случка от тази сутрин, на която се смях с глас: Слагам Ния в креватчето й и пускам играчката над него да се върти( от 2 дни е голяма радост да я гледа, все едно за първи път я вижда) отивам до банята, излизам и се ослушвам- не плаче, решавам да си стопля вода за чая и да погледна парното, отивам в стаята и какво да видя - Ния се обърнала по корем. Краката стърчат през решетката на креватчето, главата подпряна на нея, кротува с поглед "не съм виновна, не бях аз". Връщам я обратно да си лежи, тя продължава да се опитва да се обърне, докато не се завъртя така, че краката й бяха на мястото на главата Joy Май се започва с носенето постоянно, щом и в креватчето не е безопасно вече newsm78 Извинете за дългия пост, но 3 дни неписане - 1000 неща за казване  Laughing

# 78
  • Мнения: 3 199
Ааа, E_len, замислих се, че има значение за по-бързото прибиране на корема, това дали е родила нормално или секцио.

На мен лохиите ми продължиха 50 дни, като около 30 ден намаляха и помислих, че ми спира, после ми дойде с всичка сила и си помислих, че е цикъл, но продължи още 20 дни и разбрах, че са още лохиите. После ми дойде след 20 чисти дни. Когато ходих на АГ около 40-я ден, тя ми каза да отида на профилактичен около 6 месеца след раждането ако нямам проблеми преди това.

А аз нали спрях да кърмя от 2 седмици и ми казаха, че 6 месеца след спирането трябва да се отиде на мамолог. Дали наистина има нещо такова?

Днес времето е ужасно, но трябва да купя продукти за вечеря Sad Сигурно ще я изкарам да отидем до магазина.
Оффф, взех да се филмирам с тази грипна епидемия, много ме е страх да я водя по кафета и други затворени помещения. Дано до другата седмица се размине, че сме на консултация, а хич не ми се иска да се редим до другите болни Sad

Преди 2 дни излизах с едни колежки и едната дойде с детето си, то започна да се навира в количката да гледа Дани, до тук нищо лошо. Питам я защо детето й не е на дома, а тя ми каза, че е с болно гърло. Кашли без да си слага ръката....Еми мама му стара, той е дете, ами тя не може ли да се усети. Помоли ме да я изкарам от количката да я гушне и й дадох, но детето й започна да се надига да иска да я целува. Е, тук вече кипнах! Казах й възможно най-любезно, че не искам да я целува, защото е болен. То да си тактичен, възпитам ама те не се усещат ако не им кажеш  Crossing Arms #2gunfire

# 79
  • Мнения: 264
И Калина издава различни звуци - смее се, гука, пищи, мрънка си. И когато съм до нея, пък не й обръщам внимание започва едно викане, и като се обърна започва да се смее.

И аз като Kalina. ще пробвам ХИП пюретата, защото и млякото ни е такова. Ще ги правя сама както вече казах, но за по нататък, когато няма да успявам, ще купувам от тях. Пък ако не ги хареса ще ги сменя.  Rolling Eyes

Корема още месец след раждането не си личеше, че е бил голям. Аз и стрии нямам по корема, но за сметка на това дупето ми е цялото в стрии.   ooooh! И на мен ми слагаха пясък, ако това изобщо има значение, и родих със секцио.  newsm78

На гинеколог още не съм ходила след раждането.  Whistling Все нещо ставаше, но сега като се приберем от Кипър съм се наканила да отида.  Peace

# 80
  • Мнения: 270
Altaya, нямам търпение да започне и моят син с тези номерца Simple Smile Иначе за кърма, аз пия почти всяка вечер по една чаша бира. Не съм имала проблеми.
На мен още не ми е дошъл цикълът. Малкият е на 4 месеца и 3 дена, кърмя го. Все се каня да звънна на АГ да я питам трябва ли да отида на преглед, но като се чувствам добре и забравям.
Коремът още в болницата ми се прибра. Изписаха ме почти без корем, но момичето, което беше с мен в стаята, си тръгна с корем като в 6-7 месец, така че явно при всеки е различно. Родих секцио, нищо не са ми слагали на корема, че да спадне по-бързо.
ShikeR, като чета поста ти, наскоро и Skeeter разказа подобна случка, и се чудя тези жени, не са ли имали бебета, как може да не се съобразяват.... Особено в това болно време! Аз така един ден, бях навън и се разхождам с количката. Малкият спи и минавайки една жена зад мен, поглежа към количката и казва: "Оле, какво сладурче", подмина и я гледам, че се обръща и ми казва: "Чакай да се върна да го видя". За части от секундата кипнах, защото и ми се стори, че е някой клошар (нищо лично, но ми изглеждаше доста нечистоплънта и не с всичкия си). Спрях се, дръпнах количката към мен и и казах: "Ааа, не, моля Ви. В това болно време, не е хубаво.". За щастие не беше някоя луда, да се развика нещо, просто се обърна и си тръгна. От чужди хора не очаквам да мислят за детето, но на свекърите не мога да им простя, че в егоизма си да искат да се порадват на детето, му се навират да го целуват, пипат го и го целуват по ръцете, без да са си ги измили (просто нямат навика, че при малко бебе винаги се мият ръцете, а на мен вече ми е неудобно да им правя забележки).

# 81
  • Мнения: 60
Мерси за темичката, запис и от мен
Относно захранването, мисля след 6-ти месец. Ходих на една лекция организирана от сп. Моето дете за захр. и там казаха, че е възможно бетакаротена в морковите да предизвика алергична реакция у някои деца, затова било по-добре с тиква, тиквичка, карфиол, пащърнак или безглутенова каша /елда, просо.../
ето и един линк: http://www.moetodete.bg/hranene-8596/zahranvaneto-na-bebeto-sloj … pruv-pogled-.html
Аз не смятам да давам готови пюрета освен когато например пътуваме, защото каквото и да пише на етикета /вкл. и био/ съм абсолютно сигурна, че има и сол и захар и кой знае какви мазнини и овкусители и какви ли още не помии, които бих искала да спестя на детето си поне в началото, после естествено няма как да го опазя
Хубав и уютен следобед в това студено време!

# 82
  • Мнения: 3 199
Несъобразителни хора, бе  #Cussing out
Една приятелка ми разказа как веднъж една баба целунала сина й по ръцете и тя й се скарала и че детето после си лапа ръцете, а бабата отвърнала: "Спокойно, аз ще се измия"  #Crazy ooooh! ooooh! #2gunfire

# 83
  • Мнения: 257
По темата за прибирането на корема - аз родих секцио, слагаха ми торбички с тежест, но на другия ден, когато идва брат ми да ме види ме попита със сигурност ли съм родила  #Crazy  Много голям ми беше корема. Аз през бремеността качих много килогрми и навсякъде по тялото - корем, крака, дупе, ръце Simple Smile Сега вече след почти 4 месеца корема ми се е прибрал много, почти изцяло, ноооооо краката и дупето и ръцете никак  Sad Много имам да свалям  Sad
И аз поне в началото мисля сама да приготвям пюретата на малчо Simple Smile
Аз вече писах, че много крещи, вика, смее се с глас, понякога когато се опитаме да не му обръщаме внимаание започва да имитира плач и нещо като кашляне.
Момичета какво правите за косопада??? Аз май ще остана без коса  Rolling Eyes  
А сетих се да ви кажа нещо по въпроса за пипането и целувнето на бебето - още първата вечер, когато се прибрахме с ММ се разбрахме аз да кажа на моите роднини, той на неговите - преди влизане в стаята при бебо, първо през банята и има антибактериален сапун да си измият ръцете Simple Smile И то стана като закон и досега кой дойде първо в банята  Laughing А целувките са ограничени до приличен минимум  Laughing

# 84
  • Мнения: 194
И ние сме създали вкъщи дъщия ритуал. От вратата в банята и после бебо Peace А това с косопада и за мен тези дни се оказа голям проблем. Тъкмо днес се замислях какво решение да намеря newsm78

# 85
  • Мнения: X
И нашите роднини си мият ръцете винаги, ама мен целувките пак ме дразнят  Twisted Evil по ръцете сме ги забранили за дето ги лапа, а по лицето пък се обрива...ами това е положението!

За косопада нищо не правя. Нали бях писала, че нямам, е след това започна  Simple Smile някъде от две - три седмици. Не се притеснявам много защото косата ми доста се беше сгъстила през бременността и сега явно има да пада, това, което не е падало тогава  Rolling Eyes

Иначе преди време пак заради хормонални проблеми съм използвала шампоани на Дюкре и Виши (май и ампули имат) за косопад, но...мисля че когато проблема е вътрешен (както в случая) нищо външно няма да помогне  Rolling Eyes

При нас днес е някакъв ужас! Три пъти пробвахме да излезем ама това дете още щом се озове в количката се започва един рев (първият път започна още докато я обличах), в повечето случаи като излезем и започна да бутам млъква, но сега не. Дере се като магаре, става червена и й спира въздуха!
Втория и третия път я облякох по - леко, защото си мислех, че може да й е топло - същата работа! И вкъщи е супер кисела и само мрънка, чак сега заспа, не знам какво й става...

# 86
  • Мнения: 3 595
Относно фазите на съня - ето това са няколко неща, които прочетох. Всичко е на английски, на български не съм търсила, дано е от полза. При Мила стана преди 4-те месеца, в една от статията пише, че може да се случи още на 3 или чак на 5.


На мен коремът ми също се прибра напълно за десетина дни, но в стаята, в която бях, жената изглеждаше като бременна в 7-мия месец като я изписваха.

Цикъл нямам, но още кърмя и сега с неспокойното спане по-често от преди вечер, а доколкото знам особено докато има нощно кърмене не идва цикълът в повечето случаи. Странното е, че на 6-тата седмица като бях при гинеколожката си ми каза след година да дойда пак за рутинен преглед. Ама аз ходя по принцип на 6 месеца, а и се чудих не трябва ли наистина да ме погледне ако не като ми дойде цикълът, то поне като спра да кърмя… Мисля да си отида най-нахално по-рано.

Шикер - това с бабата и "ще си измия ръцете" много ме разсмя, макар че то не е за смях де…

А за пюретата - аз не мисля, че са безумно голямо зло готовите, но както казах на мен ми прави кеф да готвя и да се занимавам. А и искам да правя различни комбинации, не за всяка намирам пюре. Иначе ще вземам на ХИП ако ми трябва нещо готово или пътуваме.

Колкото до БИО - и тук не всяко био е био… Учила съм се и се занимавах с маркетинг и ги знам как си слагат био печати по продуктите като маркетингов трик. Примерно печатът на ЕС с листото върху зелен фон е един от най-неограничаващите. И това обяснява как в ЛИДЛ има био риба на цената на нормалната… Затова ходя в специализирани био магазини и купувам продукти, които освен този печат имат други, чиито изисквания са много по-строги и правят по-често проверки. Естествено и цената е коренно различна, но за късмет тук биото е много разпространено и на моменти по-евтино, отколкото в България.

Калина - винаги има такива дни, дано бързо премине!  Hug

# 87
  • Мнения: 424
Привет, Simple Smile
 Skeeter благодаря за статиите, ще се помъча с тоз английски, но ми трябва малко спокойствие от беба. Wink Големи ревища са у нас- май и на мен ще ми идва и понамаля кърмата..Sad  Освен това днес изпращам ММ за гела на Бочко- дано малко я поуспокои.
  За пюретата май повечето сме единодушни че първо ще пробваме сами да ги правим....поне ще опитам и аз. Пък ако не се справя в магазина всичко има. Simple Smile
  Обаче аз не съм мн наясно кога почват с обща храна? Че доколкото се познавам ще захранвам месец два и ще ми станв интересно да я прибвам с нашето ядене...хихуии Wink Simple Smile
 

# 88
  • Мнения: X
Не знам за общата храна, според мен след годинка най - рано, не че някои не ядат и още по - рано. Имам позната, която даваше на 5 месечното си бебе картофи с кюфтета, намачкани с вилица, така че... Stop

Така...да ви споделя коя книга за храненето на бебето може да не четете: Гледам тук във формума, че са я препоръчали (вярно отдавна - 2007 год.) книгата "Хранене на бебето" на проф.д-р Лиляна Трифонова.
Та намерих я аз онлайн и се зачетох:
Първо препоръчва плодово пюре или сок на 4 месеца (това не е толкова странно, ама пак ми се видя малко съмнително предвид факта, че беше писала, че кърменето е най - доброто за бебето до 6 месец, пък изведнъж - сок)
Второ - жълтък на 5 месеца (тук ми стана още по - съмнително и реших, че няма да я бъде), но най - големия куриоз е (цитирам по памет): на 11 месеца заместете вечерното кърмене (или АМ) с кисело мляко с кифла, козунак или кекс  Shocked (тук вече окончателно я затворих)

Не че очаквах друго то бг педиатър с 30 години стаж, ама все пак...
Пък ми се четеше нещо книга, не само статии за захранването...

# 89
  • Мнения: 424
Олееее ....Simple Smile да се замести вечерното хранене с кифла.. Божке, незнам да се смея ли или да плача.
 Аз тъкмо малко почетох от статиите за съня....мдаааа точно в тази фаза е Габи отедна седмица. Снощи се буди на всеки час, сложа я на гърда...дръпне 5 мин. Явно се успокоява и заспива...но за малко и айдее пак будна. Направо ми разказа играта.ще се мъча да й стздавам навици за нощен сън но как ще стане, идея си нямам.

Общи условия

Активация на акаунт