Фраксипарин, клексан, аспирин протект - тема № 10

  • 88 649
  • 756
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: X
Аз съм взимала и разменяла Фракси за Клексан от форума, добре е, че има кой да се отзове в труден момент. Дори така станахме приятелки с едно маме.

# 706
  • Мнения: 3 048
Аз онзи ден си взех две кутии Клексан без проблем  Peace

# 707
  • Мнения: 118
Здравейте, момичета! Имам мутация R506Q, назначена ми е терапия всеки ден фракси 0.6 + АП всяка вечер. Страхувам се да не е прекалено много дозата. Чета,че при вас, че на повечето е през ден? Уж доки ми каза, че не може да има предозиране, ноооо...знам ли?  Има ли някой,който е на такава доза? Имам 2 спонтанни аборта. newsm78

# 708
  • Мнения: 39 711
Много ясно, че може да се предозираш. Ако беше така на око, нямаше да има разлика във видовете дози.

# 709
  • Мнения: 4 097
Може да се предозираш! Ако имаш съмнения дали предписаната ти терапия е правилна, консултирай се и с друг лекар.

# 710
  • София
  • Мнения: 3 318
rose91green, аз съм с тази мутация - хетерозигот съм. Бях на фракси 0,4 всеки ден, назначен от проф Паскалева - с тази доза кръвните показатели ми бяха ок. За да се регулира дозата, трябват изследвания, без тях на посоки никой не може да ти каже много или малко ти е назначено...

# 711
  • София
  • Мнения: 5 549
Здравейте, момичета! Имам мутация R506Q, назначена ми е терапия всеки ден фракси 0.6 + АП всяка вечер. Страхувам се да не е прекалено много дозата. Чета,че при вас, че на повечето е през ден? Уж доки ми каза, че не може да има предозиране, ноооо...знам ли?  Има ли някой,който е на такава доза? Имам 2 спонтанни аборта. newsm78

 Нали знаеш че на три седмици трябва да следиш разреждането на кръвта.Това ще покаже ако има преразреждане

# 712
  • Мнения: 118
Здравейте, момичета! Имам мутация R506Q, назначена ми е терапия всеки ден фракси 0.6 + АП всяка вечер. Страхувам се да не е прекалено много дозата. Чета,че при вас, че на повечето е през ден? Уж доки ми каза, че не може да има предозиране, ноооо...знам ли?  Има ли някой,който е на такава доза? Имам 2 спонтанни аборта. newsm78

 Нали знаеш че на три седмици трябва да следиш разреждането на кръвта.Това ще покаже ако има преразреждане
Ами да, знам. Аз още съм в 6-7 седмица, другата седмица имам назначени изаледвания, надявам се тогава да се види ако има прекалено дозиране?

# 713
  • Пловдив
  • Мнения: 454
Аз не знам,че на 3седмици трябва да се изследвам.Аз клексан си бия от месец и нищо не ми каза мин.седмица.А следващия преглед ми назначи за след месец.Какви изследвания трябва да пусксм?чудя се и фолиевата не трябва ли поне да я намаля като вече съм 14г.с,а поя по 12 хапчета на ден.

# 714
  • Мнения: X
0,6 зависи и от килограмите.
Аз съм хетеро от R506 и слагам Клексан 0,4.

# 715
  • София
  • Мнения: 877
Аз не знам,че на 3седмици трябва да се изследвам.Аз клексан си бия от месец и нищо не ми каза мин.седмица.А следващия преглед ми назначи за след месец.Какви изследвания трябва да пусксм?чудя се и фолиевата не трябва ли поне да я намаля като вече съм 14г.с,а поя по 12 хапчета на ден.

Вероян имаш мутация на гена за усвояване на фолиева киселина и пиеш 12 табл. мета форма. На мен ми предписаха по 6 на ден, които пих докато не смених гинеколога. Имай предвид, че тази огромна доза не е безопасна - прочети листовка, странични ефекти.

# 716
  • Мнения: 405
Здравейте момичета  2 цикъла след А имаме зелена светлина за бебеправене,като живот и здраве като стане ще съм на фракси ама като гледам как пишете че го няма от сега се притеснявам ще мога ли да го намеря, да не стане пак нещо Sad и още нещо на каква цена е горе долу, нещо поема ли се от ЗК или си го купуваме сами?

# 717
  • Мнения: 118
0,6 зависи и от килограмите.
Аз съм хетеро от R506 и слагам Клексан 0,4.
Да иаз съм хетеро... фракси 0.6+Ап, но съм още едва в началото. Имам сложени една 20инжекциии, надявам се с времето да се намали дозатаа...

# 718
  • Мнения: 481
Здравейте момичета  2 цикъла след А имаме зелена светлина за бебеправене,като живот и здраве като стане ще съм на фракси ама като гледам как пишете че го няма от сега се притеснявам ще мога ли да го намеря, да не стане пак нещо Sad и още нещо на каква цена е горе долу, нещо поема ли се от ЗК или си го купуваме сами?
Все още е проблемно намирането, за жалост  нищо не влиза в списъците и нищо по здравна каса не ти се намалява, всичко си плащаш, аз дори и проверяващите изследвания плащам, защото личната ми каза и диспансерна да те водя пак не мога да ти ги пускам всеки път, т.е. на 3те седмици, но пък от време на време има направления и ми пуска хемостазата по касата.
Аз взимам клексан 04 на 50лв кутия 10бр, фраксито е малко по-евтино.

# 719
  • Мнения: 405
Какви са тези проверяващи изследвания?

Общи условия

Активация на акаунт