Клуб на самотния родител - да се преброим и опознаем! - ТЕМА 4

  • 62 430
  • 744
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 5 513
Линдичкаааа вземам те и без лютеницатаааа.Идвай.
Сега тази връзка не мога да кажа,че винаги е била такава.Тръгна ,като секс,а сега секса ми липсва най -малко.Просто мога да си говоря за книги,политика,социални теми...помагаме си...не е нужно да говорим.Толерантни сме към недостатъците си....и така.Връзката премина на друго ниво.Секса също,но вече не е най-важното.

Моя носи телефон от 5г.От тогава започна да остава сам.Винаги е имал карта.Първо беше простичък стар телефон.Играеше на таблета игри.Никога не е губил или чупил телефон или таблет.На 6г му дадох моя телефон.Той е Андоид система и там започна да играе и игри ,но вече стоеше сам с часове и играеше сам на вън по цял ден.Звънях му.
Сега има такъв
http://m.emag.bg/smartfon-allview-dual-sim-8gb-black-a7-lite/pd/DBF14YBBM/
Ходи на училще с него и използва всички функции.На плана на часовника е.А часовника го носи ,като часовник.
Туй то с телефоните.Дилема и драма съм нямала.нещата просто се случиха.

Щях да питам какво е зомбиращи игри?Моя играе различни игри,но зомбиращи сякаш не съм виждала.Майнкрафт и https://www.google.bg/search?q=gta&client=ms-android-tmobile … w=360&bih=511
 са му любими.И покемони гони,ама ги остави.

И друго щях да кажа.Плана за телефона е 8 лв на месец,но ако надхвърлиш ограниченията се плаща.Моето има приятели и на мтел и виваком.Ако звъни на тях и надхвърли минутите ги плащам.
Часовника не ми допада ,като телефон.Губи сигнал на по закътани пространства.Щом имат телефони ,часовниците ,като екстра.

Последна редакция: чт, 20 окт 2016, 19:36 от : )Деси : )

# 736
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Аз таблети не съм купувала. Като цяло преди рождения си ден играеха рядко, сега е значително по често. Най редовно си теглят нови игри. А съм категорична няма да носят в училище тази учебна година каквито и да са телефоните Naughty

# 737
  • Мнения: 5 513
Той часовника си е вид телефон.Ако му сложиш карта.Само дето ти си усложняваш живота да си инсталираш на телефона приложение за да може да следиш техните.Повечето приложения на часовника са за по-малки деца.Само локатора за следене може да ти е от полза.Ако ги оставяш сами да играят,ако не и той няма смисъл.Иначе за тези пари да се кефят децата си е супер.А игри ,като играят в къщи ,какво значение има къде ще играят.Моя вече лаптопа не го пипва.Таблета почити.А, на лаптопа виси един джойстик ,който не е пипвал от месеци,но не дава и да го махна.На настолния компютър има волан и педали.Там играе по 2-3 пъти в седмицата.Основно с приятелчета.
Иначе закача телефона за телевизора и там играе.Определено му писва и не прекалява.Просто ограничавай времето.

Ако е до следенето то има програми които се инсталират на телефона на родителя и детето.

Последна редакция: чт, 20 окт 2016, 20:53 от : )Деси : )

# 738
  • shumen
  • Мнения: 18 023
Според мен са малки за телефон или такъв часовник.В първи клас и градината се водят и вземат децата.
Моя таблета го ползва,но основно за игри.

# 739
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Колко по малки, в детската градина е безсмислено следенето. От това което прочетох за часовника той ограничава и хората с които може да говори детето, извън зададените не може да набира. Телефона е почти невъзможно да бъде ограничен. Останах с впечатление че часовника е предназначен точно за нашата възрастова група. Ние макар че сме в начално училище с отделен вход то е долепено до гимназия. Малките през вътрешен двор ползват бюфета (лавката) на гимназията, опасявам се в голямата сграда да не стане някой фал и някой да хартиса без телефон ако позволя да носят, същото важи и за общият им двор. Учителката предупреди родителите предходни години са ставали инциденти. Часовникът е на ръката зимата и под ръкава, та от тази гледна точка е по безопасен за самото дете.

# 740
  • Мнения: 5 513
Да ,часовника е с по малко възможности и е по -удобен за родителя от гледна точка на това ,че не му се налага да обяснява и учи детето.Т.е. дирекно забраняваш и си решаваш проблема да учиш детето да борави с телефона,да набира,да го пази,а нашите са почити 8г.Защо да го принизявам до малко дете ?А функциите са за 4-5 годишни.Те се справят.В сгради обхвата се губи ,а gps показва приблизително до най-близката мобилна клетка.
И моя малкия не винаги иска да го носи.Т.е. има три часовника и когато реши го слага,но може и друг да избере.Повечето време нищо не слага. Телефонна му е в раницата или в чанта през рамо.Цяло лято игра с чанта през рамо с телефон и пари вътре.И да чукам на дърво всичко беше о.к.Но си е научен да си пази вещите.Телефона също може да се ограничи.Може първо на ваучер да ги пуснеш...
За мен лично казвам,че децата на нашата възраст имат повече акъл и възможности да се справят ,а иначе може да се вземе за аксесоар и детето да се радва.То така и така върви с този детски план.Те дават и проблеми и стъклото се чупи лесно.

# 741
  • Мнения: 149
Привет, момичета,

Отдавна не съм се отчитала  Blush но си ви чета  Heart Eyes.

Радост, привет в нашите редици  bouquet Пожелавам ти мъдрост и спокойствие, всчико ще се нареди по възможно най-добрия начин!

За мобилни устройстава сте отворили дума - второкласникът вече си носи телефона в училище и ми звъни за щяло и нещяло. Е, разбира се, за него всчико е "голям проблем". За часовниците-телефони, и аз споделям мнението на Деси - за по-малки деца е. Моите бандити пък се "зомбират", демек стават нервни след таблети, игри и телевизор. Та има лимит. Не им харесва, но няма как.

За мъжове сте хортували  Rolling Eyes - освен, че се "опрашихме" два-три пъти с БНД друго не мога да се похваля. Влюбчива съм си и не се виждам на този етап да проддържам връзка с друг.

# 742
  • София
  • Мнения: 1 626
В Теленор днес ми ги показаха. На цена 30 или 40 лв. (не запомних точно) с тарифен план от около 8 лв. на месец. Прегледах темата има както доволни така и недоволни потребители. Моята идея е да имаме мобилна връзка, гпс проследяването го имам като вид бонус. Но доколкото схванах е актуално само на открито. Избягването и на зомбиращите игри също е важно за мен  Peace Ще го мисля до Коледа, хрумна ми като идея за подарък (без да подценявам и списъка с подаръци който ще ми съставят).

Изчакай за часовника - предполагам че за черния петък и коледа ще да има някакви промоцийки  Thinking
Ако видя нещо ще пиша.

Хора мисля да затваряме тази тема и да вадим нова.

Към новата ни ТЕМА - 5 (ей сега само да я отворя и ще дам линк)

# 743
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Мераците на БНД в тази посока ги пресякох още в зародиш скоро след раздялата ни. Не е имал открити желания близо две години вече.
Има време до Коледа да помисля за часовника.

# 744
  • София
  • Мнения: 1 626
Десинка сори, че те прекъсвам така грубо, но са 50 страници вече и трябва нова темичка

Към НОВАТА НИ ТЕМА-5

Общи условия

Активация на акаунт