Отговори
# 45
  • Мнения: 2 379
Пролетните бебета нямат нужда от много мазни мазила, както зимните. Аз също ще се спра на лосион за след баня и за масажите.
Сестра ми изгледа 2 деца с  матраци с кокос и е много доволна.

# 46
  • Мнения: 121
Здравейте и в новата тема. За болките в кръстта, тази и където се сетите съм обяснявала многократно в злополучната група във фейсбук. Само магнезиево олио помага, вечер мажете съвсем малко. Първите два пъти може разредено с вода 1:1 че много пари. Вечер като легнете се втрива и се завивате. Отпуска за отрицателно време, аз ползвам вече месеци естествено по препоръка на АГ. Много ми е тесен таза и бебето притиска не само нерви и сухожилия, а и кръвоносни съдове. По хематомите ако имате не се маже. Внимавайте да не се изгорите само и цената е 10лв. Дано помогна на някоя бъдеща мама да я боли по-малко.

# 47
  • Мнения: 712
Здравейте от една недоспала мама Simple Smile

Относно болката в хълбоците- случва ми се рядко и то само нощем, иначе доста вървя и нямам проблем.

Темата за матрачетата ми стана интересна...какво мислите за тези от бамбук, примерно?

# 48
  • Мнения: 203
Чесно казано не знам изобщо за какво става дума с тези матраци. Ние взехме от Икеа ето този http://www.ikea.com/ae/en/catalog/products/00150184/ не го намерих в Икеа България, за това пускам линк от Икеа Дубай. Препоръчаха ми го от други форуми. Като се замислиш- дори и да е органичен ти все пак трябва да го покриеш с протектор, който си има найлонова част.

# 49
  • София
  • Мнения: 3 159
Ние се колебаем между този
https://ekon-bg.com/bg/products/gotovi_izdeliia-10/matraci-12/bebe-121
и този
https://ekon-bg.com/bg/products/gotovi_izdeliia-10/matraci-12/bebe_kokos-205
Бях харесала един от ИКЕА също, но според ММ тези са по-добър вариант, та се спряхме на пенолатекс. Четох обаче, че кокосът е алерген, че кокосът НЕ е алерген, и тотално се обърках.

# 50
  • Мнения: 3 331
Като се замислиш- дори и да е органичен ти все пак трябва да го покриеш с протектор, който си има найлонова част.
Кокосът, доколкото гледах тези дни детски матраци, е съвсем малка част от всички материали при повечето матраци, за съжаление. Но така или иначе, бебешката кожа няма да има допир до него. А петролни продукти и техни производни има и в повечето продукти бебешка козметика - напр. вазелинът, бебешкото олио и минералното масло са деривати на петрола. Най-много да запуши кожата на бебето и да я омазни, но не и да я овлажни и подхрани, защото няма хидратиращи свойства. Освен това е и карциноген. Ние ще купим детски матрак Paradise, спим на такъв и ни е изключително удобен.

# 51
  • Мнения: 79
Здравейте мами,
не съм писала от месеци, вече не ходя на работа и реших активно да се включа при Вас,  ще напомня все пак, че си имам голяма дъщеря на 7 годинки и чакаме второто си ангелче, с голямо нетърпение! От Варна съм, видях че има доста мами от Варна, това е страхотно!
Като цяло много напълнях, все се стремя да не ям, но пак качвам и имам много киселини, от плодовете дори. Бебето все още не знаем какво е, все се крие, един път момиче, друг момче, не се показва, на мама тайният агент:)!

За матрачето, аз ще взема същия като на каката съвсем обикновен. Каквото съм ползвала и съм доволна няма да го сменям, че какви ли не неща не пишат. Кошарка купихме дървена с люлеещ механизъм, ако затрябва да се люляме:).

 Искам да попитам за шишета мислили ли сте?
 Насочих  се пак към "Авент", доволна бях с каката, но гледам има много нови неща, колко ще са ефективни?......!

Започнахте ли да пазарувате вече, аз още не, дали защото  пола е тайна или за друго, определено сега съм по-търпелива Simple Smile, с каката вече бях купила всичко ....., а сега дори нещата от нея не съм подготвила.
Дано не съм ви досадила с дългия пост!
Усмихнат ден на всички!

# 52
  • Мнения: 203
Здравейте мами,
не съм писала от месеци, вече не ходя на работа и реших активно да се включа при Вас,  ще напомня все пак, че си имам голяма дъщеря на 7 годинки и чакаме второто си ангелче, с голямо нетърпение! От Варна съм, видях че има доста мами от Варна, това е страхотно!
Като цяло много напълнях, все се стремя да не ям, но пак качвам и имам много киселини, от плодовете дори. Бебето все още не знаем какво е, все се крие, един път момиче, друг момче, не се показва, на мама тайният агент:)!

За матрачето, аз ще взема същия като на каката съвсем обикновен. Каквото съм ползвала и съм доволна няма да го сменям, че какви ли не неща не пишат. Кошарка купихме дървена с люлеещ механизъм, ако затрябва да се люляме:).

 Искам да попитам за шишета мислили ли сте?
 Насочих  се пак към "Авент", доволна бях с каката, но гледам има много нови неща, колко ще са ефективни?......!

Започнахте ли да пазарувате вече, аз още не, дали защото  пола е тайна или за друго, определено сега съм по-търпелива Simple Smile, с каката вече бях купила всичко ....., а сега дори нещата от нея не съм подготвила.
Дано не съм ви досадила с дългия пост!
Усмихнат ден на всички!

И аз купих шишета на Авент. За пола ми е чудно на ФМ не видяха ли атрибутите? newsm78

# 53
  • Мнения: 79
Ами не. Бебчо все по турски седнал и крачетата му са ниско долу в моите кокали и няма видимост!
Как ли не се чекнахме и се чудим, ноооооооо иамло и тайни бебета:) хахахахах.
Всички това казват, но да е живо и здраво само, каквото такова.
Дано сега на 10 да се види какво е Simple Smile

# 54
  • Мнения: 3 331
И нашето бебе си стои главно седалищно, дано когато дойде време, да се обърне.
Бях си поръчала слинг шал от zilana.com, днес най-накрая го пробвах върху себе си - страхотно стои, много е удобен (въпреки че го пробвам без бебе Grinning) и супер лесно се връзва - за минутка и е готов!!! Много съм доволна!!! Първоначално си мислех, че платът е невероятно дълъг, даже се бях заканила да го давам на шивачка-аз съм дребна и слаба, поръчах 4,50м х 0,65м, вискоза. Обаче ми е по мярка, дори може да е още по-дълъг.
Благодаря на съфорумката, която сподели тези две клипчета (1 и 2) за връзване на слинг, незаменими са bouquet

# 55
  • Варна
  • Мнения: 126
И аз да се включа в новата темичка, че последната седмица бях нещо настинала и съвсем нямах време да пиша Wink
Относно ротавирусната ваксина съм трвърдо ЗА , на сина ми сложихме такава и до сега вече почти на 3 год. не сме имали никакви проблеми (дори растройство). Докато една позната влиза 3 пъти в болница с детенце, защото се обезводнява от повръщане, растройство...и го включват на системи.
Относно козметиката с баткото (той е роден март)  не сме използвали олио. Бяхме започнали на Мустела, но му се лющеше кожата, минахме на Себа Мед, същата работа и после открихме А дерма синята серия , която продължаваме да си я използваме и до сега... често пускат в комплект гелчето и лосиона на промоционална цена в пакет заедно...стигат за доста време, особено лосиона
Ние ще си използваме ваничката на баткото, много е удобна защото е на стойка и въобще не се навеждам - на моята височина си е...
Когато се роди баткото и аз бях купила шишета на Авент, но той имаше мнооооого болезнени колики и тогава педиатърката ни каза че има шишета специално / антиколики, т.е. те са с нещо като сламка вътре и детето като пие не поглъща въздух. Не знам дали имаше ефект от тях , но ще заложим на тази марка и този път. А изгодното е че после може да се купят отделно само бибероните, когато порасва детето , в смисъл там са повече дупките на самия биберон според възрастта.

# 56
  • Мнения: 87
Здравейте Simple Smile
Поли, благодаря за новата тема  bouquet

Ние не сме купили нищо съществено, само няколко дрешки от най-малкия размер за изписването уж, ама ще видим. Другия месец ще поръчаме основните дрешки от тук:

http://direct.asda.com/george/baby/starter-packs/D5M9G1C15,defau … 5,default,sc.html

Много са ми симпатични и излизат по евтино. Получих и много положителни мнениея за този сайт.

До сега имаме две неща от H&M и 5-6 от http://angel-baby.eu/ , от намаления.

Избрахме тази количка http://moebebe.com/bebeshki-kolichki/kombinirani-kolichki/bebesh … max-mojito-retrus
и това креватче, но не люлка http://moebebe.com/detski-legla-i-spalni-komplekti/leglo-diana-l … tiri-chekmedzheta

Като цяло имам един много дълъг списък с линкове и се чудя от този или от следващия месец да почнем с изпълняването му.

# 57
  • Мнения: 2 516
И аз съм си направила една папка с най-различни линкове и само чакам да почна да ги поръчвам едно по едно  Simple Smile

# 58
  • Мнения: 79
Момичета това е страхотно, не съм пазарувала от чужди сайтова и ми е тъмна Индия как стават нещата! Тези доставки ....  какъв е вашият опит?

# 59
  • Мнения: 712
По отношение на пазаруването, ние вече имаме количка и няколко дрешки +  едно одеалце. Това засега Simple Smile

Харесала съм дървена кошарка- няма люлеещ механизъм, 140/70.

Аз по-скоро искам да отметна нещата за мен, че идея си нямам откъде да си купувам всичко- подплънки, нощници и т.н. Бебешките неща са набелязани но тъй като съм за края на април и не си давам зор  Laughing

Но мисля, че до края на този месец ще ги свършим повечето неща, отделно и педиатър трябва да намеря. За март да остане гладене, пране и чистенето за април Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт