Helau!!! 191-ва немска карнавална тема

  • 74 616
  • 749
  •   1
Отговори
# 30
  • Germany
  • Мнения: 7 979
Ние сме пренасяли със Спиди. 32кг - 42лв. Взимат го от адрес в БГ и го доставят до адрес в ДЕ. Не става за чупливи неща обаче, защото ги мяткат сериозно...

# 31
  • Мнения: 9 396

Как стои въпросът с подаването на данъчна декларация? Ако съм на нормален трудов договор vollzeit от края на октомври 2015, а преди това съм била на teilzeit към друг работодател, от когото дори нямам годишен отчет за приходите (само месечните), трябва ли да подавам данъчна деклрация или това правят работодателие автоматично? Все си мислех, че само ако си selbstständig трябва да го правиш това но един познат ми пусна мухата и сега не знам...

Миналата година (2015), нашият данъчен съветник ни каза, че ако си наето лице, независими дали почасово или цял ден, не си задължен да подаваш данъчна декларация. Можеш да подадеш само, ако  си сигурен, че ще ти се приспаднат някакви разходи от данъците. Задължени са работодателите и самонаетите лица да подават.

# 32
  • Мнения: 1 474
Колибри,Мони-много благодаря за инфото!  Hug

# 33
  • Англия
  • Мнения: 1 015
Зависи и от щоеркласата. 3/5 задължително подават

# 34
  • Мнения: X
Ето цените на Спиди, аз съм пренасяла от България до Англия с тях техника и не е имало проблем. Те ползват DPD.

https://www.speedy.bg/bg/dpd-economy

# 35
  • В страната на мечтите
  • Мнения: 737
Deni-meni, Ana.ana - Благодаря за инфото. До м. Май съм steurklasse 1, после ще минавам на 3 Simple Smile)))

# 36
  • Берлин
  • Мнения: 4 570
Момичета, благодаря за идеите  Hug
Резервирах хотел в Карлови Вари за 2 нощувки, 3-тата ще е в Прага - да съчетаем едно хайманосване и там. Остава само правилно да съм разбрала,че официалната почивка за Великден тук е от 25 до 28 март включително  hahaha

# 37
  • Мнения: 9 052
ако не отивате специално да се баняте 2 -3 дена 2 нощувки ще са ви много. Карлови Вари е малко местенце. Аз бих метнала и Пилзен  (кръчмата на пивоварната Simple Smile) на листата за 5 дена с 3 нощувки  бих сложила 2 за Прага, 1 за Карлови вари  .
Но зависи и от целта на пътуването, ако е почивка с минерални бани, то ...може би добре сте го планирали.  Peace
https://de.wikipedia.org/wiki/Sachsen#/media/File:Sachsen.gif
още пове4е, ще минете като гледам през Sächsisch-Böhmischen Kreidesandsteingebietes ( Sächsisch-Böhmischen Schweiz  ) където е страшно интересно 4ешките ресторанти са супер и на изнендаващи цени Simple Smile .  Но пък ако там разглеждате не може да ви стигне времето за Пилзен Sad Ами не може на веднъж Simple Smile

Последна редакция: пн, 08 фев 2016, 11:27 от Brideshead

# 38
  • Берлин
  • Мнения: 4 570
ако не отивате специално да се баняте 2 -3 дена 2 нощувки ще са ви много. Карлови Вари е малко местенце. Аз бих метнала и Пилзен на листата за 5 дена с 3 нощувки  бих сложила 2 за Прага, 1 за КАрлови вари и на пър за прага едни обяд и следобяд в Пилзен (кръчмата на пивоварната).
Но зависи и от целта на пътуването, ако е почивка с минерални бани, то ...може би добре сте го планирали.  Peace
https://de.wikipedia.org/wiki/Sachsen#/media/File:Sachsen.gif
още пове4е, ще минете като гледам през Sächsisch-Böhmischen Kreidesandsteingebietes ( Sächsisch-Böhmischen Schweiz  ) където е страшно интересно 4ешките ресторанти са супер и на изнендаващи цени Simple Smile .  Но пък ако там разглеждате не може да ви стигне времето за Пилзен Sad Ами не може на веднъж Simple Smile

Брайд, благодаря за идеята. Имам нужда да си сгрея старите кости...Убита и смазана съм от берлинския климат. И вит.Д не ми помогна да се чувствам по-добре. Не знам дали ще свикна някога с това. И душата ми, и кръвта ми е твърде гореща за Берлин. Но това е положението към момента. Та така, искам да лежа в топъл басейн. Това е основното. Родителите ми идват в средата на март и ще ги заведем и тях. В Прага вече не знам колко пъти съм ходила, нашите също, но пък е съвсем близо и ще се възползваме. Сега почвам да ровичкам линка за .... няма произнасяне този език  Joy

# 39
  • Мнения: 9 052
ами в такъв случай бих пропуснала Прага за сметка на Böhmen и Erzgebirge. Разгледай пътя край Елба, не е директна магистрала, но е мног окрасив. Само внимание. От немска страна във всяко село има радар Simple Smile

# 40
  • Мнения: 11 324
Не знам при вас времето как е, но тук отказа всички паради заради бурята. Валят котки и кучета, вятър яко духа, чудно просто! Моите мислеха днес да минават на тараш по къщите костюмирани, обаче са под домашен арест.

Ако Спиди ползват тук ДПД, трябва яко опаковане, за да пристигнат нещата цели. ДПД са със запазена марка от потрошени и накъсани пратки. Хермес по ги бива в това отношение. Пиша от личен опит с доставки тук, от България не съм получавала

# 41
  • Мнения: 2 420
Helau alle miteinander!

Папурче, на мен витамин Д ми помага много. Благодарение на тази тема го пробвах и само за 2-3 дни ми се оправи зимното настроение и даже честата липса на концентрация. Ти може да имаш нужда и от нещо друго, понеже идваш от БГ и не си свикнала тук.

Имам спешна нужда от помощ!

Днес ми докараха сушилнята.
Поръчах я в Медиа Маркт -дадох една трета предплата. При доставка трябваше да платя остатъка.

Позвъниха на звънеца, казах им къде да дойдат. Казаха добре. Чаках две-три минути. Никой не идва.
Погледнах през прозореца - те качват пред нас по стъбите уреда - НЕОПАКОВАН.
Питам ги-заво ми носите уреда без да е оригинално опакован. Аз съм платила за НОВ УРЕД.
Имам право на оригинално опакован уред.

Те го били разопаковали в камиончето.
Извадиха ми изпочупени стиропори, части от опаковка и разкъсан картон.
Голям мрън направих -казах им -ще платя само ако напишете на квитунга, че сте ми я донесли разопакована.
Имаше и други проблеми, затова накрая говорих с продавача от медиа маркт- той щял да говори с доставчиците...нам си кво си...
не им платих - да идват да си я вземат ако искат-аз си искам неразопакована сушилня.


Това е накратко случая.

имам ли право да се оплача и изобщо -какво мислите?

След 13.30 ще се обадя във фербраухершутз да питам

# 42
  • Англия
  • Мнения: 1 015
Вечерница, вие къде сте? И при нас в Мюнстер отмениха умцуга заради предупреждение за бури, щеше да е първият за дъщеря ми и така се радвах, но уви...поне не вали и две перални пране почти изсъхна за нула време  Wink
Мирела, и аз така бих направила. Огледай я дали е наред, може да пресметнат, че им е по-изгодно да ти направят отстъпка, пред това да носят нова и вземат старата.

# 43
  • Мнения: 11 324
Мирела, в такива случаи се подписваш винаги с U.V. *unter vorbehalt.
Ако има проблем с уреда, след това винаги можеш да кажеш, че е бил прецакан при транспорта.
Задължително подай рекламация пред Медиамаркт.
Ана.ана, ние сме в Заарланд. Вятърът е просто идиотски. Ако беше по-студено, щеше да има яки навявания от сняг.

# 44
  • Germany
  • Мнения: 7 979
Мирела, на нас като ни доставиха хладилника, също го разопаковаха, но пред вратата и оттам си извлачиха опаковките. Според мен са го направили в буса за тяхно улеснение, а не защото са ти донесли неопакован уред  Peace

Общи условия

Активация на акаунт