Боледуване на децата ни - тема 35

  • 51 710
  • 722
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 427
Имам една дозичка пулмикорт останала от преди- пазя я за довечера  Peace
 Но ако и тя не помогне урбазона за пиене ми е като резерва.
Зорът е да издържим до утре до часа за преглед  Tired

# 76
  • Мнения: 6 070
Лъки, дано не се налага, но имай предвид и хапченцата Медрол - и те са метилпреднизолон  Peace Аз за 1-ви път чувам да се пие урбазон  Rolling Eyes

# 77
  • София
  • Мнения: 7 277
Лъки, правил ли е ларингоспазъм малкият преди?

Тото, дано му помогнат тези капки. Те са по-лекият вариант, защото нямат кортикостероид и антибиотик. Когато аз занесох рецептата в аптеката, нямаше изненада у фармацевта, само уточнихме по колко капки ще се капе на различните по възраст деца. Също бих пробвала по-силния солен разтвор, за който говори Силвето, но днес вече ми мина посещението до аптеката.

Галя, според мен във вирусен период рискът да се хване вирус без особен контакт остава висок, както се е случило при по-голямата ти дъщеря. Не съм изненадана, за съжаление. Стойте вкъщи на топло, почивайте, и дано и при двете се размине приемът на АБ.

Аз сега си говорих с лекарката, която ни преглежда в сряда вечерта. Исках да ме успокои, тъй като не сваляме температурата. Тя ми каза да очаквам стабилизиране в температурата чак след средата на третия ден от приема на АБ. Ако това не стане утре, не зная какво ще ни правят.

# 78
  • Мнения: 3 839
Габи,лепна някакъв вирус пак и този път май някой вкъщи я зарази,щото ходи точно 2 дни на градина.В сряда нещо я давеше,а нищо не издухваше.След обилна промивка със спринцовката,излезе гъст,прозрачен,жилав секрет,който снощи стана обилен,но тече или по скоро стои само отзад и я дави.До сега,такова нещо не ми се беше случвало.Все е издухвала нещичко напред.Тая нощ спа кошмарно.Днеска вкъщи с батко си.Промиваме,дърпаме,капя ср.вода,давам някаква хомеопатия...Учила батко си как да дърпа сополите,че не знаел Simple Smile Ама то бива бива...трети вирус от началото на годината.

# 79
  • Мнения: 19 379
Здравейте, момичета. Ние ще си полежим още. Днес излезе изсл. Изолираха грип щам Б. Включиха от вчера венозен аб в над максимално допустимата доза за нейните кг. Кошмар бяха тези дни. И тромбоцитите паднаха под норма, а като няма какво да съсирва кръвта и...Вчера вече започнах да чета и за костния мозък и не знам на кой свят бях.
Ако не бяха объркали изсл.от цибалаб, нямаше да стигнем до тук. Трима лекари ни консултираха преди повторното влошаване и пак я изпуснахме.
Нещо и аз взех да окапвам днес. Не знам дали защото излезе изследването и малко поспадна напрежението или и мен ме хваща нещо. Мисля да питам за антивирусен препарат и го започвам профилактично ако ми кажат.
Щерката днес изглежда малко по-добре, но ме е страх да се похваля. Вчера пак вдигаше.

# 80
  • Мнения: 3 839
Дръж се,момиче. Hug Всичко ще е наред.Радвам се,че детенце е по-добре  Hug

# 81
  • София
  • Мнения: 7 277
Ако не бяха объркали изсл.от цибалаб, нямаше да стигнем до тук.
  #Cussing out #2gunfire Sick

Дъждец, дано, дано по-бързо се оправите. Дръж се, тя е голяма вече, ще го преодолеете и това. Много стиснати палци и положителни мисли от нас  Praynig Praynig Praynig Hug Hug Hug

# 82
  • Мнения: 1 874
 Пулмикорта за ларингити помага по принцип... Ние на фона на ежедневна профилактика с Пулмикорт ми е правил ларингитни кашлици и състояние  пред ларингитен  спазъм ...сега есента беше с ларингит и последвал трахеит.А  миналата година Март месец почти бях тръгнала към спешното, рев и  безспирната гадна стържеща кашлица и звучното дишане... При такива ситуации чист въздух  навън на терасата ! Иначе урбазон ампула да се пие не съм чувала и аз. Давала съм  преднизолон кортико , което си е орален  урбазон. Също при  ларингитните кашлици винаги сме пили  противоалергичен  сироп,  спомага за отбъбване на лигавицата и да няма голям оток на ларинкса.

# 83
  • Мнения: 6 627
Охх, Дъждец, дръжте се двечките!  Hug поне вече се знае какво борите и ще ви осигурят адекватно лечение. на детенцето дават ли противогрипен препарат освен аб? не се притеснявай за дозата аб, по-добре да ликвидират инфекцията, вместо да я маскират с неадекватна доза. на нас така са ни вливали уназин, почти два пъти над нормата за нейните килограми, бях си изкарала акъла, но ми обясниха, че инфекцията е тежка и се налага. нямаше трайни последици при дъщеря ми.
ще се оправи милото мишленце, ама много се измъчихте.  Hug  Hug
за вас разказах на дъщеря ми, че има една мама с детенце в болница, което боледува като нея, а тя предложи да ѝ изпратим любимия ни мечо, за да я излекува. та поздрави и стиснати палци и от дъщеря ми за твоето детенце.

# 84
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 409
Стиснати палци Praynig, Дъждец, да мине възможно по-скоро това с болницата и да се приберете на спокойствие Hug

На всички в темата бързо оздравяване, момичета.
Измъчихме се тия месеци.

Миналата зима ми е боледувал 2-3 пъти, тази не искам да ги броя ooooh! Аз го отдавам на зъбоникненето, при него избиват и 4те кътника едновременно/болят го от време на време/, клатят се и два от горе. Имунитета в такива моменти спада..




Да, бе, Рали, виж и аз за пръв път чувам да се пие Урбазон.... Rolling Eyes
Това сигурно е грешка, темата ни се чете от доста хора, нека се помисли добре и да се оправи, ако не е вярно Thinking


Лисе, дано с татко ти всичко да е наред Peace

# 85
  • Мнения: 6 070
Хъш, и за мен беше странно да го прочета,  аз само за инжекционен урбазон зная, а орално - хапчета  newsm78

И ние сме на въртележката от окло месец - просто ужасно е вече, ей на - на фона на 1-дневен АБ, пак започнах да кихам и сопола тече като река  ooooh!
Дъждец
, бързо оздравяване на малечка, а за теб - сили и да те подмине грипът  Praynig Hug

Лисе, дано да нямате повод за притеснение  Praynig

# 86
  • Мнения: 21 332
Дъждец , Hug Hug Hug

Рали , благодаря ти мила  bouquet

# 87
  • Мнения: 1 427
Момичета, по принцип това е за инжекция-пише на ампулата метилпреднизолон 15,78, обаче в краен случай ако вече се задушава ми го каза братовчедка ми. Peace
Дадох ериус, след около 2 часа ще правя инхалация с пулмикорта.
Отделно ММ му донесе от близалките за гърло и досега смука щастлив.
За всеки случай нагласих багажа за болницата  Tired
Като беше на година и половина ей така почна ларингит след игра в снега и пеене  ooooh! , после премина бронхит и бяхме в болница  Cry
Но тогава беше по-малък, нямахме инхалатор...дано изкараме тая нощ, а утре да ни види докторката, че не ми се влиза в болница, въпреки че вече не изпада в истерия от белите престилки.

# 88
  • София
  • Мнения: 7 277
Лъки, защо ше правиш инхалация на детето с пулмикорт, ако нямате ларингоспазъм? От това, което описа тук като симптоми, ми се срува, че е излишен кортикостероидът в случая  Hug Hug Hug Или аз нещо не разбрах от описанията, за което се извинявам, ако е така  Rolling Eyes bouquet

# 89
  • Мнения: 1 427
Нямахме, ама вече май имаме  Tired
ГРачи още повече, все едно има храчки в гърлото, което е огнено и отделно като се позакашля и едно такова хрипти.

Общи условия

Активация на акаунт