Януарска мама

  • 42 305
  • 736
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 283
Благодарности за темата  Praynig
И ние сме само на кърма,наддаваме нормално,за сега се справяме,понякота вечер яде само от еднана гърда,просто после така откъртва,няма събуждане но засега не усещам да ми намаля кърмата,дано и не намалее.

# 16
  • Мнения: 146
Цоп и аз тук ☺ съгласна съм и за фб групичка, я някоя снимчица да качим на наборите, я полезно инфо..
Ние също се кърмим, на консултация още не сме ходили - Предстои идната седмица.  На бебоците, които им сложиха ваксина, как им се отрази?

# 17
  • Варна
  • Мнения: 65
Мен този път още втория ден ме налегна депресията. Ревах за какво ли не, дори на моменти се чудех защо ми трябваше второ дете, съмнявах се дали ще се справя...абе имаше си и основателни причини, ама повечето бяха такива глупости. Миналия уикенд също си поревах, ама винаги съм така, когато ми е болно детенцето, а сега се разболяха и двете. Понякога ми се иска някой да се погрижи за мен, вместо аз да мисля за всичко и всички.
При нас засега кърменето е успешно, за 20 дни е наддала 1.2кг и вече е 4.700кг. Има дни, когато е спокойна и спи повечко, тогава ми се препълват гърдите и вече на два пъти вдигнах температура. Друг път пък иска през час да яде, та не смея и да изцеждам много, да не би пък да трябва после с шише да я дохранвам. Много ми е сладка моята бузанка-дебеланка, не мога да спра да я мачкам и целувам. Става ми и мъчно, че може би за последно изживявам тези разтапящи емоции (освен ако не се навием за още едно дете)

# 18
  • София
  • Мнения: 689
Aurora_89, благодаря за темата, много добре се е получило. bouquet Мислех си само защо вместо да ти пишем всички поотделно, не копираш мамите и бебетата от предишната тема - хем бяха подредени хронологично. Пък ако се появи някоя мама, която не е записана там, може да я добавиш.  Peace
Ако има група във фейсбук, кажете как да я намеря.
Аз също имах някаква лека депресия първите дни вкъщи - всяка вечер си ревах ей така,  без причина. Сега също много лесно се просълзявам, но не му обръщам внимание.  Whistling Иначе съм много спокойна и не съм сърдита на никого.

# 19
  • Мнения: 1 256
Записвам се и аз да ви следя момичета, че сте ми много добрички. Прекрасна темичка Аурора.

# 20
  • Мнения: leet
И аз тук Simple Smile Мерси за темата!

# 21
  • София
  • Мнения: 1 180
  Добро утро, момичета.
  Със Зори сме на консултация вторник и ще видим дали ще и слагат ваксината. Че с тези грипни епидемии не знам какво ще се получи.
  Мен повече ме притеснява следващия месец пентаксима. Не знам вече какво да вярвам и на кой да вярвам.
   Аз сега не мога да кажа, че чак съм депресирана, но се чувставм виновна, защото нямам достатъчно време за каката. Често е при баба си. Започна да си гризе ноктите, да отговаря, да се ядосва. Много ми е мъчно да я гледам такава и да съм безсилна да променя нещо. Нея аз съм си я гледала без никаква помощ. И двете сме много привързани една към друга.
  Зори е много спокойна и кротка. Аз си седя сама вкъщи, бебето спи, каката я няма и ми е едно самотно и пусто.

# 22
  • Мнения: 153
Айде и аз да се запиша в новата тема ☺ Благодаря 🍀🍀🍀
Да са ни живи и здрави бебоците,и ние покрай тях. Любов и щастие на всички 😍😍😍😍
Ние с Теди сме добре. Вече не яде в 3ч,но пък от 18-19ч до 00ч е крива. Коликите я мъчат.
Вече ходим на разходки и двете се чувстваме страхотно навън.
Лек ден на всички😘😘😘

# 23
  • Варна
  • Мнения: 65
TEREZA83, на колко е каката? Аз засега не забелязвам промяна в поведението на баткото, но не съм променяла нищо. Гледам като се върне от градина да му обърна внимание, дори се дразня той като не ми обръща Simple Smile Знам че рискувам и бебето да боледува с него, но не мога да го пратя при свеки (там имам много съображения), а майка ми почина, когато бях още на 18г. Надявам се и занапред да успявам да се справям с двете деца и да няма изблици на ревност.

# 24
  • София
  • Мнения: 1 180
   Меги, на три и половина е.  И тя ходеше на градина, но от както се роди бебето не съм я пускала, защото пусна ли я на третия ден е с кашлица и сополи. Сега от март мисля пак да я пускам да видим какво ще стане.

# 25
  • София
  • Мнения: 965
Хайде и аз в хубавата темичка  bouquet
Мен ме разтресе много депресията... Рев много, самообвинения много, кърмата ми замина  Sad надявам се скоро да се поосвестя, защото имат нужда от усмихната и свежа мен  Peace
Коликите ни мъчат с пълна сила - вчера е пищял с часове... Непрекъснато се напъва от газове и е кошмар - притеснявам се да не му стане нещо от толкова много рев, писъци и напъване  Tired
Още не сме излизали освен на терасата. Не смея в тия грипове да го извеждам.
Момичета какво се прави за 40 дни - какви са традициите? Вие как и кога ще го отбелязвате?

# 26
  • Мнения: 457
И аз тук при вас мамчета. Честито и на последните, които родиха. Да са здрави бебе Самуил, Константин, Кики и само радост и щастие да ви носят. Извинявам се ако пропускам някоя мама, а навярно е така.

Нашата Моника вече все по-малко спи. Ето днес е станала в 06:00 и едва преди малко заспа. Вампирясва това дете, а не че има силни колики или да я боли нещо. От къде намира сили да будува незнам. За това напоследък само ви чета и по-рядко пиша.

# 27
  • Русе
  • Мнения: 764
Благодаря за темата! bouquet
Честито на всички нови мами! Hug
Аз бях изпаднала в лека депресия докато бях в болницата. Отдавам го на това, че се справях трудно с беба /заради катетъра, който си влачех/.Седмица след като се прибрах в нас също си поплаквах, но свекърва ми идваше всеки ден да помага, а и мъжът ми много помага.  В деня, в който ми свалиха катетър, бях като нов човек.

# 28
  • Мнения: 683
Аурора, благодаря за темата  Hug

Сега разбирам, защо родилите момичета не докарват ред до форума  Tired
От снощи сме си в къщи. Не знам дали смяната на обстановката им се отразява, но беше страшно неспокойна от 6 до 12, после заспа и тъй като дохранвам ю или от умора спа до 5:30. После пак ядене и мрънкане. Заспа чак към 7 като я сложих легнала до мен на гърдата. После въобще не я преместих. Събуди се към 11 и тъй като реших днес да й давам много малко или никакво АМ цял ден ми е в ръцете. През час е на циците, два тъти и дадох по малко АМ уж да заспи, но оставя ли я в леглото и се събужда. Иза вечерта искам да пробвам да изцедя без да е яла, ако успее да спи 3 часа. Засега не съм в депресия, но ако не се справя с кърменето сигурно ще изпадна.

Коликите мъчат ли ги през деня? Виждам, че често се мъчи и после пръцка. 6ти ден ни е, уж е рано, но знам ли?

А най-лошото е, че не мога още да свикна с режима на спане  Tiredне мога да заспя дълбоко, само дремя и се мъча. Отделно проблема с ухото  и дращене в гърлото си го имам. Нямам Т, дано няма опасност за дребната. Слагам маска, но не мога постоянно  ooooh!

# 29
  • Мнения: 984
Ние днес станахме на 40 дни. Само майка ми и леля ми присъстваха. Разчупиха погачата над главите ни. Сложихме парички в кърпата, завързах я и я качих на високо. Нарекохме разни неща и си хапнахме погача с мед. На масата имаше сладки неща.
В интернет има много информация за ритуалите, но ние направихме само това.
Отделно на мен ми се наложи да отида до църква още на 20тия ден от раждането (нали ММ претърпя операция на мозъка), та затова днес не ходихме.

Общи условия

Активация на акаунт