Кухня от ИКЕА - 2 тема

  • 124 323
  • 817
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 15
Здравейте всички! Попаднах на тази тема след дълги проучвания на фирми за кухни и май и аз най-накрая ще се спра на ИКЕА. Имам съвсем малко пространство по дължината на една стена - около 3.20 м. и от една такава фирма ми дадоха цена от  близо 4000 лв. и то след 25% отстъпка (и без уреди), видиш ли! Може ли да споделите горе-долу какви цени получихте от ИКЕА за вашите кухни? И друг въпрос, как решихте подовите настилки, ако имате само едно помещение за хол и кухня? Слагате ли плочки пред кухнята или има и такива, които са само с ламинат? Аз по-скоро клоня към ламинат навсякъде, но търся мнения.

# 166
  • Мнения: 9 693
Цената много зависи от вратите и от механизмите. Има доста скъпи врати. Мойта оферта с мдф врати бял гланц е малко над 5000. Кухнята е 4,80м долни шкафове и 3,20м горни шкафове. Другата седмица мога да дам по-точни параметри, че в момента не е при мен офертата. Аз съм с плочки и ламинат, по скоро бих сложила навсякъде плочки, отколкото ламинат. Има много красив гранитогрес, дори и с дървесна шарка. Проблемът е, че държи доста студено. Но един килим в холната част решава проблема, а ако има подово, още по-добре. Аз не съм така, защото умувах, умувах и най-накрая не прецених добре. После ходих при познати с плочки и килим и видях, че няма проблем със студа. Вече ако не обичаш килими е отделен въпрос..

# 167
  • Мнения: 4 239
             В едната кухня съм изцяло с ламинат. Обаче точно днес в другата ми къща, където кухненската част е с плочки, протече пералнята. Не е много, ама си протече. Представям си тази вода ако се беше изляла по ламината, който е под шкафовете.....  Иначе - не харесвам изцяло пространството да е с плочки. Въпрос на вкус Simple Smile

           Относно цената - ами всичко зависи от материала, брой шкафове, чекмеджета, механизми. Едни и същи линейни метри могат да са и 5-600 лева, могат да са и 5-6000. Използвай програмата за планиране на ИКЕА, за да си подбереш по твой вкус и цена различни конфигурации.

Последна редакция: нд, 18 дек 2016, 13:29 от tetka_the_best

# 168
  • Мнения: 1 498
Има ламинат, специално за кухни. Със специално покритие, което издържа на много течност. Simple Smile Но той е по-скъп, разбира се.

# 169
  • София
  • Мнения: 1 573
У нас сме с ламинат. Не ми харесват плочки, а и с дървения плот много добре се върза ламината и реших да го направим в цялото помещение - кухня/трапезария/хол. Пералнята обаче е в отделно помещение и риск от протичане има само от миялната. Все пак поискахме да ни импрегнират ламината със специално лепило за фуги. Не знам доколко ще има полза от него, но все пак се успокоявам, че съм направила нещо.

# 170
  • Мнения: 15
Днес си поръчах кухничката, много ми харесва и нямам търпение да я монтираме. Излезе ми точно, колкото си бях планирала, около 3000 лв. Ще кача снимки като сме готови, но няма да е скоро..

# 171
  • Мнения: 102
lenny221, честито!  Hug Със здраве да си я ползвате и много вкусотии да излизат от кухнята Simple Smile))

П.С. Стойте плътно на главите на майсторите, дето ще идват да ви я сглобяват, че да нямате ядове... Все пак знаем каква е БГ картинката с майстори....  Crazy

# 172
  • Мнения: 15
@Светулка_13 аз това се чудех, всички ли сте ползвали монтажа на Икеа? Дали излиза по-изгодно със собствен майстор? Иамаме време докато подготвим трасето за монтаж, та ще поразпитам и за други оферти. В Икеа си говорих с един човек, който сам си я е сглобявал и беше на ръба на отчаянието Simple Smile

# 173
  • София
  • Мнения: 483
Супер! Прекрасен коледен подарък! Нямам търпение да пуснеш снимки!

# 174
  • Мнения: 102
@Светулка_13 аз това се чудех, всички ли сте ползвали монтажа на Икеа? Дали излиза по-изгодно със собствен майстор? Иамаме време докато подготвим трасето за монтаж, та ще поразпитам и за други оферти. В Икеа си говорих с един човек, който сам си я е сглобявал и беше на ръба на отчаянието Simple Smile

Боже, не си го причнявайте това с друг майстор. Ти знаеш ли как идва кухнята? - Тонове плоскости, които не са номерирани или означени... Когато видях какво пристигна у нас дори се стреснах дали и майсторите от Икеа ще я сглобят... Нашата кухня е на голяма площ и 2 дена и половина я майсториха, но все пак... не препоръчвам да вземете някой, който никога не е пипал кухня на Икеа, двойна работа ще си създадете Sad

# 175
  • София
  • Мнения: 23 170
изобщо не е сложно сглобяването.
ние се справихме сами с мъжа, а не сме нито дърводелци , нито някакви подобни.
акулуматорна отверка, бормашина и зеге и друго не е нужно.
нашата кухня е 3м долни и горни шкафове, и три колони по 60см.
сами вграждахме фурни, котлони, мивка, батерия, всичко.
откъм време не знам точно колко отне, защото повечето неща след работа ги правехме, но около 3 цели дни отне нареждането на шкафовете и плота.
после чекмедженца, дръжки и подобни са малко по-досадни, но не са нищо сложно.

# 176
  • ГО
  • Мнения: 3 955
изобщо не е сложно сглобяването.
ние се справихме сами с мъжа, а не сме нито дърводелци , нито някакви подобни.
акулуматорна отверка, бормашина и зеге и друго не е нужно.
нашата кухня е 3м долни и горни шкафове, и три колони по 60см.
сами вграждахме фурни, котлони, мивка, батерия, всичко.
откъм време не знам точно колко отне, защото повечето неща след работа ги правехме, но около 3 цели дни отне нареждането на шкафовете и плота.
после чекмедженца, дръжки и подобни са малко по-досадни, но не са нищо сложно.

1:1
Никакви проблеми сами да си я сглобите.

# 177
  • София
  • Мнения: 6 219
Аз вече няколко пъти съм писала, че ние също сами си я сглобихме, като след това си взехме още сума неща от икеа, които също сами сглобяваме.
Единственото нещо, за което ползвахме майстор е да отреже плотовете до необходимия размер и да прекрои леко шкафа за абсорбатора.

Изобщо не е сложно, та не знам защо някой би могъл да изпадне в отчаяние. Хубаво е ако можете и двамата да сглобявате, за да си помагате.

Последна редакция: чт, 22 дек 2016, 09:49 от В@ня

# 178
  • Мнения: 102
Явно зависи от кухнята... Wink При нас рязоха и обкантваха бара на място и т.н. Както и да е. Важното е накрая резултатът да е чуден ♡

# 179
  • In the shadows of my mind
  • Мнения: 962
Ние също сме сглобявали много други Икеиски мебели (голям Беста шкаф, спалня, по-малки шкафове, втора спалня, диван), но за кухнята не се наехме - първо нямахме подобни инструменти, второ въобще не бяхме сигурни дали ще се справим с уредите, смесителите и т.н. и въобще видя ми се мисия невъзможна. По принцип знам, че идеята е да може клиентът сам да си я сглоби, но не си го причиних  Peace
Нашата кухня е 2.5 метра долни и горни шкафове и я сглобиха за 6 часа.

Общи условия

Активация на акаунт