Какво да правя с живота си

  • 22 075
  • 93
  •   1
Отговори
  • Мнения: 171
Здравейте,

Искам и аз да споделя моите проблеми, като всеки друг. Наистина не знам какво се случва с живота ми. Не се чувствам щастлива. Безкрайно самотна и неориентирана.
А преди години пътувах много, бях във вихъра на живота ми. Тогава не си давах сметка за последствия и как живея живота ми, ами вървях по течението. Бях млада, студентка, неопитна. Имала съм няколко връзки с плачевен резултат. Наскоро почнах работа(по- скоро обучение), за което не ми заплащат, но стоя с надеждата да ме назначат. Едновременно с това ходя на други интервюта с надеждата отнякъде да изскочи нещо. Мислила съм за самоубийство, много често, още след поредната раздяла си го представих, че животът ми е до тук вече, аз няма какво повече да изпитам и изживея. Много ми помага работата, това, че съм сред хора и обсъждаме разни неща, но пак се чувствам самотно. На 28 съм, нямам приятел, семейство, без професия, живея при нашите още. Нещата никак не се развиват добре. Вече съм стара, а се чувствам все още като тинейджър. Това не е нормално. Брат ми е по-малък от мен, а работи откакто се помня. Аз съм единствената издънка в това семейство.
На 23 имах възможността да имам дете,  бях 2-ри курс, но отказах. Просто знаех, че не съм готова. Искарах труден аборт с ходене по болници. Тогавашния ми приятел, ако мога да го нарека така не показа особена съпричастност. Той решава и мисли на момента. Мина и този епизод от живота ми.
После се появи друг, ама с него платоническа любов, две години ходене насам натам, нищо сериозно. И той отмина. А бях влюбена в него. Постепенно се отдръпнах от приятелите ми от детинство. В един момент усетих, като станах на 27-8 години вече, че животът ми постоянно се върти около мъжете, а не и самата мен. Правя всичко заради тях. Уча езици, записвам се на спортни занимания, какво ли не. Никога не се вглеждам в мен самата и моята кариера и развитие. Мои колежки от университета са с н-та години трудов стаж, деца, а аз... тепърва ще се установявам някъде. Кога пък да мисля и за дете и семейство, като аз оше не съм станала незасисима. А пък как ще гледам дете. Това не мога и да си представя. Не знам.. чудя се как ли щеше да се развие животът ми тогава, ако бях родила това дете. Но как щях да го гледам тогава. Аз себе си не мога да се грижа, а какво остава за друг човек. След унив-тета изкарах 3 години без абс нищо да правя, бях в тотален колапс. Знаех, че трябва да си намеря работа, но не знаех каква и какво мога. Пила съм антидепресанти, ходила съм на лекари. Някаква посттравматична депресия. Опитах се да работя от вкъщи, но без особен резултат.
Сега съм много по-предпазлива. От обучението се прибирам напрво вкъщи. Не говоря излишно, не се мотая с колеги и т. н. Просто гледам моите си задачи и не се впускам излишно в някакви авантюри и тн.
Лошо ли е това, че съм на 28 без деца, съпруг и т.н.? На работата ми всички имат или приятел или деца и т.н. А как изкам пак да пътувам, да видя света, пак да съм усмихната и щастлива. Аз нямам нито доходи, нито семейство, нито възможности да пътувам. Къде е златната среда между това да пътуваш, живееш, да работиш, да имаш съпруг, деца и т.н. Твърде стара ли съм вече? Не искам да си умра стара мома. Баба ми постоянно ми звъни и ме пита ти няма ли да се жениш вече, хаха. Мисля, че още не съм открила човека и не съм узряла (ментално и финансово) за това. Лошото е, че още поглеждам назад към миналото, моите неуспехи, разочарования и т.н., приятели от детските ми години, а не се съсредоточавам върху бъдещето. Още съм с мислене на тийнейджър, а съм на 28 години. Какво мислите за това? Simple Smile

# 1
  • Мнения: 14 830
Цитат
Лошо ли е това, че съм на 28 без деца, съпруг и т.н.? Н

Не не е лошо.Все пак си на 28 не на 48г.Имаш време. По важно е да си подредиш приоритетите
И още по важно е да си намериш на първо време стабилна работа,да имаш доходи,да имаш контакти някакви
Искаш да имаш семейство ,дете ,работа, да пътуваш.все хубави неща ,но..няма как да стане всичко наведнъж.Затова си подреди приоритетите
Като имаш работа ще имаш и доходи ,ще можеш да пътуваш да създадеш контакти и може би ще срещнеш подходящия

# 2
  • Мнения: 3 784
Пиша, преди да са те затрупали със success stories как на 23 вече са имали десетгодишен трудов стаж, учели са второ висше, почвали са пети западен език, трети курс за допълнителна квалификация и са гледали трето дете в купения със собствени средства самостоятелен апартамент...  Laughing Първо, не си стара. Второ, нищо ти няма. Трето, искаш да изплачеш мъката си или искаш да промениш живота си? Ако е изплакване, тук няма да стане, твърде много хора се упражняват в укори върху чуждия живот. Ако е промяна, тук също няма да стане, ще стане извън компютъра.
Най-важното е, вярвай, че заслужаваш и ще имаш щастие.  Хората имат различен живот, различни възможности, различно ниво на оправност и съзряват за различните неща в живота по различно време. Не гледай кой какво има, виж какво искаш ти и карай стъпка по стъпка. Почнала си работа, ок, гледай да те назначат. Ако там не стане или не те устройва, положи усилия за другаде.
Според мен, не прави това:
Цитат
От обучението се прибирам напрво вкъщи. Не говоря излишно, не се мотая с колеги и т. н. Просто гледам моите си задачи и не се впускам излишно в някакви авантюри
Мотай се с колегите. Приказвай си с тях, ще ти хареса, ще научиш полезни неща. Пък и е шанс да срещнеш човек, с когото да ходиш по срещи. Все отнякъде трябва да почнеш, а не е задължително да е авантюра или да се жените. И не се впечатлявай на чуждите рецепти, баба ти, и "трябва". Няма "трябва", но разбери какво искаш ти, разбий какви са стъпките до него и действай. Успех!

# 3
  • Мнения: 171
Djoleva, ти омъжена ли си? Имаш ли деца? Каква е професията ти?
П.С. Извинявай ако много разпитвам.

# 4
  • Мнения: 54 436
От къде си? Имам чувството, че си в малък град или село.

Аз на 28 хич не бях притеснена, че нямам съпруг и деца, нито някой ме е пришпорвал.

# 5
  • Мнения: 14 830
Djoleva, ти омъжена ли си? Имаш ли деца? Каква е професията ти?
П.С. Извинявай ако много разпитвам.

Да омъжена съм.Имам една дъщеря и даже и внук на 2 години.
По професия съм медицинска сестра
Живея в провинцията

Имам две колежки които точно като теб се бяха отчаяли.Започнаха работа при нас в нашата болница.Едната беше на 30 другата на 27г.
Създадоха си контакти и сега и двете са омъжени и имат прекрасни момченца

# 6
  • Мнения: 54 436
Да, по-лошо е че нямаш работа на 28, отколкото мъж и дете.

# 7
  • Мнения: 2 450
Ми аз съм на 29 и нямам мъж и деца и да ти кажа съвсем нарочно  Laughing Точно защото исках първо да дръпна напред  в работата и да попътувам. Така че и според мен по-лошото е, че нямаш работа. Седни си на д-то година -2 да завъдиш професия, излизай с колеги, социализирай се, но фокуса ти следва да е върху работата. После като станеш самостоятелна дали първо ще срещнеш мъжа и ще имаш деца и като поотраснат ще пътувате  или първо ще попътуваш докато го намериш, квото сабя покаже. 

# 8
  • Мнения: 171
Мерси много Вещица в чужбина Твоите думи наистина ми вдъхнаха кураж, че битката не е загубена. Има още много какво да науча. Ще взема напредвид думите ти, мисля, че си много права. Всеки живот е различен и всеки съзрява на различна възраст. Ще опитам да си намеря добре платена работа и оттам нататък, каквото сабя покаже в живота.
Много искам да замина в чужбина. Напр в Германия, там да работя, но още не съм натрупала опита за да замина. А за море... не ми се мисли, не съм ходила от две години, но и това ще променя. Още веднъж мерси за съветите ти. Ще гледам да се възползвам от тях.

# 9
  • Мнения: 1 844
Това, че не си омъжена, нямаш деца и успешна кариера на 28г не е толкова страшно.
Страшното е, че вече много дълго време циклиш на едно и също място, копаеш една и съща дупка, която става все по-дълбока, вместо да дърпаш нагоре.
Във всяка твоя тема прозира плахо желание за нещо, за промяна, за отслабване, за мъж, за доходи..А действията и постъпките ги няма. Малко си неориентирана. Изгради си приоритети и ги следвай. Почивка на Малдивите, при тотална липса на доход, е смешен приоритет. Да стоиш затворена вкъщи и да не търсиш социална среда е грешен подход, при положение, че искаш връзка и приятели.
Само да се самоожалваш и да се оплакваш е слабост.
Да живееш в миналото също.
Ей това е страшното за 28-годишна жена. Не това, че още нямаш деца и не си бракувана.

# 10
  • Мнения: 834
Това, че не си омъжена, нямаш деца и успешна кариера на 28г не е толкова страшно.
Страшното е, че вече много дълго време циклиш на едно и също място, копаеш една и съща дупка, която става все по-дълбока, вместо да дърпаш нагоре.
Съгласна съм.
Дотук изглежда, че действията ти са продиктувани единствено от различни страхове, а не от желания.

животът ми постоянно се върти около мъжете, а не и самата мен. Правя всичко заради тях. Уча езици, записвам се на спортни занимания, какво ли не.
А ето това е много лошо. Не бива да се нагаждаш според чужди желания. На първо място трябва да влагаш усилия да усъвършенстваш себе си. Трупай опит и знания, за да впечатлиш себе си, а не мъжете.

# 11
  • София
  • Мнения: 24 839
Скрит текст:
Здравейте,

Искам и аз да споделя моите проблеми, като всеки друг. Наистина не знам какво се случва с живота ми. Не се чувствам щастлива. Безкрайно самотна и неориентирана.
А преди години пътувах много, бях във вихъра на живота ми. Тогава не си давах сметка за последствия и как живея живота ми, ами вървях по течението. Бях млада, студентка, неопитна. Имала съм няколко връзки с плачевен резултат. Наскоро почнах работа(по- скоро обучение), за което не ми заплащат, но стоя с надеждата да ме назначат. Едновременно с това ходя на други интервюта с надеждата отнякъде да изскочи нещо. Мислила съм за самоубийство, много често, още след поредната раздяла си го представих, че животът ми е до тук вече, аз няма какво повече да изпитам и изживея. Много ми помага работата, това, че съм сред хора и обсъждаме разни неща, но пак се чувствам самотно. На 28 съм, нямам приятел, семейство, без професия, живея при нашите още. Нещата никак не се развиват добре. Вече съм стара, а се чувствам все още като тинейджър. Това не е нормално. Брат ми е по-малък от мен, а работи откакто се помня. Аз съм единствената издънка в това семейство.
На 23 имах възможността да имам дете,  бях 2-ри курс, но отказах. Просто знаех, че не съм готова. Искарах труден аборт с ходене по болници. Тогавашния ми приятел, ако мога да го нарека така не показа особена съпричастност. Той решава и мисли на момента. Мина и този епизод от живота ми.
После се появи друг, ама с него платоническа любов, две години ходене насам натам, нищо сериозно. И той отмина. А бях влюбена в него. Постепенно се отдръпнах от приятелите ми от детинство. В един момент усетих, като станах на 27-8 години вече, че животът ми постоянно се върти около мъжете, а не и самата мен. Правя всичко заради тях. Уча езици, записвам се на спортни занимания, какво ли не. Никога не се вглеждам в мен самата и моята кариера и развитие. Мои колежки от университета са с н-та години трудов стаж, деца, а аз... тепърва ще се установявам някъде. Кога пък да мисля и за дете и семейство, като аз оше не съм станала незасисима. А пък как ще гледам дете. Това не мога и да си представя. Не знам.. чудя се как ли щеше да се развие животът ми тогава, ако бях родила това дете. Но как щях да го гледам тогава. Аз себе си не мога да се грижа, а какво остава за друг човек. След унив-тета изкарах 3 години без абс нищо да правя, бях в тотален колапс. Знаех, че трябва да си намеря работа, но не знаех каква и какво мога. Пила съм антидепресанти, ходила съм на лекари. Някаква посттравматична депресия. Опитах се да работя от вкъщи, но без особен резултат.
Сега съм много по-предпазлива. От обучението се прибирам напрво вкъщи. Не говоря излишно, не се мотая с колеги и т. н. Просто гледам моите си задачи и не се впускам излишно в някакви авантюри и тн.
Лошо ли е това, че съм на 28 без деца, съпруг и т.н.? На работата ми всички имат или приятел или деца и т.н. А как изкам пак да пътувам, да видя света, пак да съм усмихната и щастлива. Аз нямам нито доходи, нито семейство, нито възможности да пътувам. Къде е златната среда между това да пътуваш, живееш, да работиш, да имаш съпруг, деца и т.н.
Твърде стара ли съм вече? Не искам да си умра стара мома. Баба ми постоянно ми звъни и ме пита ти няма ли да се жениш вече, хаха. Мисля, че още не съм открила човека и не съм узряла (ментално и финансово) за това. Лошото е, че още поглеждам назад към миналото, моите неуспехи, разочарования и т.н., приятели от детските ми години, а не се съсредоточавам върху бъдещето. Още съм с мислене на тийнейджър, а съм на 28 години. Какво мислите за това? Simple Smile
Мисля, че ми идваш в повече с темата си.
Съвсем скоро пускаха такава и поне от самоуважение, да беше си направила труда да измислиш някаква трагедия, че да ти вържем.

# 12
  • Мнения: 3 609
И аз съм на 28г. Понякога ми минават такива мисли из главата, но по-важното според мен не е дали имаш семейство сега, а какво ще бъде. Защото лесно можеш да намериш някой мунчо, но това е крачка, която се взима за дълъг период от време, дай Боже завинаги. Това ще е човекът, с когото ще градиш бъдеще, ще възпитаваш деца и смятам, че по-скоро е важно да откриеш този, който е за теб. При всеки е различно, някои го срещат по-рано, други по-късно. Съдба.
По-притеснителното е, че не работиш нещо смислено на тази възраст. Смятам, че никога не е късно да се ориентира човек с работата, в която би могъл да се развива. Няма нищо лошо е това, че живееш с родителите си. Много хора, в това число и аз самата, нямаме тази привилегия, а повярвай ми, да се мяташ по квартири и да живееш сама далеч не е по-добър вариант. Какво е образованието ти? Къде си силна? Какво ти се иска да работиш? Помисли за това. Когато аз търсех работа, бях супер упорита. Отне ми пет години, за да започна настоящата си работа, много мечтаех да работя в тази сфера, но нямах още диплома, после нямах опит, след това не търсеха хора...Но аз следях компанията и при всяка нова обява бях първа. В jobs.bg висях почти денонощно. Работех друго, междувременно, но винаги съм се стремяла работата да ми носи нещо, опит и знание, които биха ми били полезни. Не се отчайвай. От теб зависи дали да седнеш и да се тръшкаш или да работиш за бъдещето, което искаш.
Имам много близък приятел, който е вече на близо 30 години и все няма работа. Стои си в къщи, майка му го издържа у е айляк, ама и тиб антидепресанти пие, много е отчаян...Не понасям слабохарактерност. И смятам, че първо за себе си, после и за бъдещия човек до теб трябва да изградиш характер, будещ уважение, защото малко хора биха избрали мрънкаш партньор, на който света му е крив. Пожелавам ти успех и съм убедена, че можеш!

# 13
  • Мнения: 373
просто бъди щастлива и от малкото,това,че си здрава,млада.Амбиции,напъване,упоритост често пъти водят до това да си нещастен.В крайна сметка съдба си е това.Хубавите неща ще се случат и без напън и това да си помпаш квалификации и самочувствие.

# 14
  • Мнения: 1 844
просто бъди щастлива и от малкото,това,че си здрава,млада.Амбиции,напъване,упоритост често пъти водят до това да си нещастен.В крайна сметка съдба си е това.Хубавите неща ще се случат и без напън и това да си помпаш квалификации и самочувствие.
Амбиции, напъване и упоритост в нормални граници карат човека да се чувства пълноценен, пълноправен, заслужаващ, градивен, със самоуважение и достойнство.
Лентяйство, мрънкане, оплакване и вегетиране водят до паразитизъм и въпроса "Какво да правя с живота си?" на зрялата възраст от почти 30 години.

Общи условия

Активация на акаунт