Какво да правя с живота си

  • 22 084
  • 93
  •   1
Отговори
# 45
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641

Как на 28 всички около теб имат деца? Аз съм на 30 и сме само с още едни приятели с деца, на всички други им е рано още, дори не са женени.


И при нас е така, имам чувството, че с мъжа ми понякога не можем да бъдем разбрани - около нас само ергени и моми и то от нашия клас (т.е от моя са момите, а от на мъжа ми - ергените). Ние сме през една година с мъжа ми, наскоро направих 30. Гледам да не мисля за 30 като число, защото разбира се няма жена, която да не й минава през акъла някакъв вид депресия и непостигната цел...
Имам дете, но все още ми е проблем да се върна в темпо и да работя нещо постоянно, доходно, целодневно. Пращам сивита, но не настойчиво, подбирам. Не искам да почвам да пускам сивита като луда, макар, че ако се налагаше - защо не! На принципа съм, че няма срамна работа, но с това, което е вложено в мен лично, не ми се става продавач/стажант/търг представител/секретар.
Не разбрах какво е завършила авторката,но все пак е завършила университет. Освен това както казах, на 30 около мен не са женени, нямат деца, от училище, които бяхме 8 близки момичета, аз и още едно имаме само, т.е 3 от 8, което не е дори 50%.  Joy
Другите се кефят на живота и правят каквото си искат и повярвай ми ако беше пък от моята страна, щеше да искаш онзи си живот! Да, с дете е много хубаво, с правилния мъж също, но някой път ти се иска да си ядеш чипс в леглото и да зяпаш филм по тв без да се налага да миеш дупета, правиш вечеря, разказваш приказка, озаптяваш лудо дете и какво ли още не!

# 46
  • Мнения: 5 710
На 28 съм, нямам приятел, семейство, без професия, живея при нашите още. Нещата никак не се развиват добре. Вече съм стара, а се чувствам все още като тинейджър. Това не е нормално.

Не се самоубивай, моля те. На твоята възраст бях в пелени.
После на 30 изневиделица се появи мъжа ми и ето на "заживяли доволно и щастливо".
(това как на твоята възраст всички имат деца ще го пропусна, явно живеем на различни планети)

И друго, че дочетох поста ти –  това, че си завършила университет не значи, че си получила зелен билет за живота, нито, че си някаква специална порода. У нас висшистите сте милиони. Като ти е нужно да работиш и да се издържаш, хвани се на работа, каквато и да е. Дай малко почивка на тия буржоазни долнокачествени мрънкания на гърба на този, който те издържа. Това пък няма нищо общо с това, че си 'стара, без мъж и деца".  Всички искаме да обиколим света, да видим, да преживеем и така до 80, не до 28.
Да, но хладилникът има нужда от храна, а сметките са за плащане.
Слез малко на земята, намери си работа (дано да е по-скоро), започвай да работиш и да получаваш пари. Ще видиш, че заплатата се отразява добре на психическото здраве и ще ти даде възможност да си поставиш целите и приоритетите реално, а не през задължителното самосъжалително как нищо не става.
 

Последна редакция: пн, 08 фев 2016, 07:03 от 10 c`s

# 47
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 506
Вие, много умните критикарки сте отвратителни. Животът ви е направил злобни състезателки със страх да не изглеждате слаби и изостанали. От страх тъпчете слабите, за да изглеждате вие силните, добрите и успелите. По-добре ли се чувствате сега?
Вие изобщо не взехте насериозно факта, че момичето мисли за самоубийство - или един човешки живот за вас не струва, щом не е "успяла" и "борбена". Ами има хора, просто не са. Вие не знаете какво значи да си в дупка, да с в депресия и да не можеш да се измъкнеш. Вместо да помислите, бързате да ритате падналия. Това е първия признак на бедните душици и комплексарите. Не ми отговаряйте, все ми е тая колко злоба ще изпишете още, спирам следенето.

На момичето ще кажа само да поработи над основните си настройки, да се радва на всеки един миг, докато живее със семейството си - друга възможност едва ли ще има да бъдат заедно. Докато си търси работа, да се радва на свободното си време и да го оползотворява - като си намери работа пък, време няма да има.

# 48
  • Мнения: 30 802
Не се иска някаква кой знае каква борбеност. Простичка хитринка: всеки човек е на три грешки от провал и на три правилни стъпки от успех. Искат се три малки пропуска, за да се увеличи хаоса, да се случат големи грешки и катастрофи. Обратно, ако искаш да се катериш нагоре, стига само три неща да направиш, за да започне животът да изглежда по-добре. Примерно: вали-гърми, ти ще се разхождаш по 2 часа на ден, ще потренираш малко, задължително ще си оправяш леглото сутрин, ще се гримираш и ще свършваш поне 2-3 задачи в дома, това само за тонус. Всяка седмица ще пускаш по три сивита, задължително. При всеки разговор с мъж ще се държиш приятно и усмихнато. Ето ти три малки неща, които, практикувани редовно, няма как да не дадат резултати.

Освен това девойката хич не е слаба. Тя има маниакални сили, само че ги е впрагнала в това да НЕ постига нищо. Даже може да се каже, че има много силен инат. Само че истината е, че може да си използваме силите, за да се чувстваме добре, както и да ги използваме, за да се чувстваме зле. Изхабената енергия е еднаква. Та въобще не вярвам, че става въпрос за слабичко и крехко създание, напротив, доста е шумна и нахална, но не в правилната посока. А има слаби хора, дето успяват, защото си прилагат правилно силите.

Интересно ми е девойката как точно смята да се самоубие, ако ще го прави.

# 49
  • Мнения: 5 710
Аз вярвам в някакви резултатно-ориентирани действия. Ако човек е депресиран да отиде на психиатър, ако види, че не му отварят на една врата, да почука на друга. Вярвам, че в този свят оцеляват най-адаптивните, а не най умните или силните. Не вярвам в just relax и съдбата да решава. Всъщност, вярвам в just relax, но в много конкретен и убеден случай. Съдбата до голяма степен са изборите, които правим. Ако нещо губи авторката (която от 23-годишна пише постове все в този стил), това са едни хубави (не най-хубавите) години, които може да живее по друг начин. И фактът, че пише за това е доказателство, че душата й е в движение и търсене. Счупването на матрицата, излизането от зоната на комфорт е това, което трябва да направи. Това е трудно. Много по-лесно е някой да те потупа по рамото и да ти каже, че всичко ще е наред. Осъзнавам го, защото реално съм била в такава позиция - и до никъде не ме е довела, освен до няколко години "бяло петно" в живота ми, от които дори не мога да извадя смислен спомен.

# 50
  • Мнения: 26
от 23-годишна пише постове все в този сти
фактът, че пише за това е доказателство, че душата й е в движение и търсене

Или че просто си е меланхолик/флегматик по характер и е инертно мрънкало, което може и цял живот така да си откара в жалби и тегоби. И такива хора има.

# 51
  • Мнения: 30 802
Не й е в движение душата, ами пили гуми на едно място и само се хаби.

# 52
  • Мнения: 2 222
Все пак има и кой да я издържа авторката  Peace Ако трябваше да работи, за да си плати наема и храната, никога нямаше да има дори и минута да мисли подобни неща. Казвам го като работеща от 18 годишна, имала съм трудни моменти, но никога мрачни мисли от подобен характер. Докато работех една работа, постоянно ровех и търсех за някоя по-добра, да не би да я изпусна. Междувременно завърших редовно - с отсъствия от лекции, но се справих. Не го разказвам, за да се похваля колко съм преуспяла и пробивна. Просто работата и парите дават голям стимул да се стремиш да изкараш повече. Работила съм и напълно "безперспективни" работи за временно и никога това не ме е притеснявало. Затова пък без пари не съм оставала. Според мен дори и най-обикновена работа може да те изкара от депресията - срещаш се с хора, правиш нови контакти, попадаш в различни ситуации. Интересно е. Трябва да се започне отнякъде, а докато си на първата работа, нищо не пречи да се оглеждаш за нова.

За мен само работата може да спаси нещата, а без мъж никоя жена не е останала, и той ще дойде.

# 53
  • Мнения: 8 912
от 23-годишна пише постове все в този сти
фактът, че пише за това е доказателство, че душата й е в движение и търсене

Или че просто си е меланхолик/флегматик по характер и е инертно мрънкало, което може и цял живот така да си откара в жалби и тегоби. И такива хора има.

Абсолютно  Peace От такива хора бягам бързо, че са заразни.

Тук никой не говори за някакви свръх сили и чутовна борбеност, а за съвсем елементарни неща - но щом да се носиш по течението те устройва, защо мрънкаш - никой няма да дойде да ти свърши задачите

# 54
  • Мнения: 21 550
  Нищо ти няма, моме. Намери си работа и излизай повече, я какво време е навън. Искам, искам, искам... Недей толкова много  искам, ами  вземи да печелиш пари, хем и в семейния бюджет ще допринесеш, хем и ще можеш да си позволиш повече неща и да живееш като млад човек, какъвто си,  не от работа в къщи.
 Намали претенциите и се хвани на работа, макар че сигурно отначало няма да ти отговаря на фантазиите, колкото и да печелиш, все е по-добре от нищо.

Последна редакция: пн, 08 фев 2016, 12:44 от Iris04

# 55
  • Мнения: 30 802
Каква е специалността, един гол немски май има и толкоз...

# 56
  • Мнения: 5 513
Не знам за каква работа се цели авторката,но в случая целта не е да печели много и да издържа семейство,а да разчупи сегашния начин на живот.Ако пък работата е добре платена и хубава -идеално.
Съответно трябва да положи усилия и да се задържи,а не да хукне към дома, защото някой и казал нещо на криво.

# 57
  • Мнения: 1 127
Жалко обаче, че не се справих по време на изпитателния срок.
Е точно това имах в предвид. Това е пораженческото мислене. Кажи си "Не ме оцениха по време на изпитателния срок. Но нищо, те губят!"
bouquet Това важи за всеки аспект на живота.

Вместо да мисли за самоубийство, да си впрегне енергията в правилната посока - за работата, която търси да си впрегне ума и знанията.
За мъжа: ума й трябва донякъде, за да филтрира, за останалото и трябва добра визия и излъчване. Мъжете не ги интересува колко нещастни любови е преживяла/това го има само в нечии женски глави/, или колко конкурса и изпити и изп. срокове е /не/издържала/ пък тя като иска да се коси/.
съвсем други неща ги вълнуват.
Така, че вместо да си мисли, какво било, да гледа какво ще бъде, Ако е  хубавка и усмихната, въобще да не се кахъри.  Simple Smile  Е, и поне малко ум ще трябва,  да си изиграе правилно картите.  А пък децата да не ги мисли въобще: на тая възраст при добро здраве, не е пожелала, не са й направили.
Така, че от нея зависи как да живее.

# 58
  • Мнения: 5 710
Ако прочетете малко от постингите на авторката, ще ви стане ясно, че жената проявява воля и търси активно работа. Просто не бива да се отчайва и отдава на пораженчески мисли, които изглежда са ѝ втора природа.
В България едва три или шест процента от висшистите , не помня, не работят. Това означава, че който не иска той не работи. Ще се намери работа. Въпросът е, че са има доста елементи в нейната история, които тя приема за свързани, а те не са. Например не виждам връзката между намирането на съпруг и намирането на работа.

# 59
  • София
  • Мнения: 1 102
Добри съвети ти дават, но дали ще ги приемеш е в твоите ръце.

Вземи и застани пред едно огледало и си задавай въпроси на които отговаряй честно и искрено. Може и да си записваш отговорите, за да ги прочетеш после и да ги осмислиш още веднъж.
Подреди ги по приоритети, както те посъветваха и започни да ги изпълняваш едно по едно.

Съгласна съм, че работата е може би номер едно, защото това би ти донесло самоуважение и самочувствие. А когато имаш самочувствие и уважаваш себе си, ще срещнеш същото и в околните спрямо теб. И в този стил, ако се обичаш, такава каквато си и другите ще те обичат каквато си.  Rolling Eyes Не е необходимо да се променяш спрямо желанията и разбиранията на който и да е.

Дори да обичаш някой, обичай го какъвто е, без да го променяш.  newsm78 И си отговори на въпроса - Ако се промени, ще бъде ли човека, който обичаш? И ще обичаш ли човека в който се е превърнал?  Grinning Това важи и за теб. Ще те обичат ли, ако се променяш непрекъснато и както се стремиш да го правиш?

Между другото - аз се омъжих на 34 за мой дългогодишен приятел. Имаме двама сина, вече големи и съм щастлива.

Общи условия

Активация на акаунт