Какво да правя с живота си

  • 22 090
  • 93
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 19 525
Здравейте,

 В един момент усетих, като станах на 27-8 години вече, че животът ми постоянно се върти около мъжете, а не и самата мен. Правя всичко заради тях. Уча езици, записвам се на спортни занимания, какво ли не. Никога не се вглеждам в мен самата и моята кариера и развитие.
Мисля, че това ти е проблемът. Най-приятелски те съветвам да разбереш какво искаш ти, не какво очакват околните от теб - мъжете ,родителите ти, баба ти и т.н. И на 28 години животът едва започва, мило момиче. Нито си стара, нито ти има нещо. Просто си малко самотна в момента, това е.

# 31
  • Мнения: X
Жалко обаче, че не се справих по време на изпитателния срок.
Е точно това имах в предвид. Това е пораженческото мислене. Кажи си "Не ме оцениха по време на изпитателния срок. Но нищо, те губят!"

Това не е пораженческо мислене, а реална преценка на ситуация /и то точно за този потребител/.
Как ще помогне мисленето, че все някой не те е оценил, а ти си си супер.
Ако си освободен в изпитателен срок или по време на обучение е абсолютен факт, че не си се справил.

Скрит текст:
Казвам тази потребителка, защото си я спомням от темите за търсене на работа от 2013г.   ooooh! Всички ЧР бяха смотли, назначените все с връзки, със заплатата не можеш храна и цигари да си купиш и те такива.

Мамасита е дала хубави съвети  Simple Smile

# 32
  • Мнения: 2 617
Аз друго не разбрах (освен и че не получих отговор на въпроса ми), какви са тези курсове за подобряване  на език, с който са те наели и следователно, се предполага, че владееш много добре?!
И с тази работа ли нищо не излезе?

Последна редакция: нд, 07 фев 2016, 19:54 от Tsugumi

# 33
  • София
  • Мнения: 24 839
А на мен ти ми идваш в повече - във всяка пусната тема не пропускаш да се изкажеш как темата е менте и пързалка и теб, специалната никой не може да те излъже.
Някой да те кара да четеш?
Да коментираш?
Не се чувствай длъжна, спокойно ще минават коментарите и без височайшото ти и супер досадно на моменти присъствие.
Има достатъчно потребителки, точни и коректни, които говорят по същество и дават адекватни съвети.
Ползвай собствения си съвет- не ме чети!
Или и ти като поповете- не ме гледай какво правя, а слушай какво ти говоря. Mr. Green

# 34
  • Мнения: 2 617
А на мен ти ми идваш в повече - във всяка пусната тема не пропускаш да се изкажеш как темата е менте и пързалка и теб, специалната никой не може да те излъже.
Някой да те кара да четеш?
Да коментираш?
Не се чувствай длъжна, спокойно ще минават коментарите и без височайшото ти и супер досадно на моменти присъствие.
Има достатъчно потребителки, точни и коректни, които говорят по същество и дават адекватни съвети.
Ползвай собствения си съвет- не ме чети!
Или и ти като поповете- не ме гледай какво правя, а слушай какво ти говоря. Mr. Green
Съжалявам, че се намесвам, но не мисля, че темата е „пързалка”, момичето пише тези неща от доста години във форума.

# 35
  • Мнения: X
Извинявай авторке, но е не трагично, комично е. Комично е как се вайкаш, искаш съвети, оплакваш, мрънкаш... Седиш на някакво си място, с някаква умряла надежда, вместо упорито да търсиш, анализираш, намираш... Определено си звучиш като човек на антидепресанти! Търсиш съчувствие, е, попадна на мястото и какво от това?  newsm78 Тук работа няма да намериш, нито мъж, нито някой да ти роди децата, така че се взимай в ръце и... Д Е Й С Т В А Й ! ! !

# 36
  • Мнения: 1 844
Никаква пързалка не е темата, това е тъжното. Тооолкова време, толкова сходни теми и вайкания..пълно зацикляне.

# 37
  • Мнения: 54 710
Извинявай авторке, но е не трагично, комично е. Комично е как се вайкаш, искаш съвети, оплакваш, мрънкаш... Седиш на някакво си място, с някаква умряла надежда, вместо упорито да търсиш, анализираш, намираш... Определено си звучиш като човек на антидепресанти! Търсиш съчувствие, е, попадна на мястото и какво от това?  newsm78 Тук работа няма да намериш, нито мъж, нито някой да ти роди децата, така че се взимай в ръце и... Д Е Й С Т В А Й ! ! !

И защо не го написа с ника си? Thinking
Страх ли те е, та се криеш?

# 38
  • Мнения: 299
Жалко обаче, че не се справих по време на изпитателния срок.
Е точно това имах в предвид. Това е пораженческото мислене. Кажи си "Не ме оцениха по време на изпитателния срок. Но нищо, те губят!"

Това не е пораженческо мислене, а реална преценка на ситуация /и то точно за този потребител/.
Как ще помогне мисленето, че все някой не те е оценил, а ти си си супер.
Ако си освободен в изпитателен срок или по време на обучение е абсолютен факт, че не си се справил.



Въпрос на преценка е. Аз не работя в Човешки ресурси, но от много години провеждам изпити на студенти и мога да кажа, че смачканият и неуверен човек си личи още щом застане на вратата. Някои се оказват отлично подготвени, но само ако имаш търпението и желанието да извадиш най-доброто от тях. И винаги ми става мъчно за такива деца.
Човек не може да има самочувствие, ако не уважава себе си, а не може да уважава себе си, ако се приема за неудачник. Ако си освободен по време на изпитателен срок не винаги означава, че не си се справил, но ако приемеш това за абсолютен факт не знам как ще имаш желание, сили и кураж да се справиш със следващия изпитателен срок.

# 39
  • Мнения: X
Скрит текст:
Жалко обаче, че не се справих по време на изпитателния срок.
Е точно това имах в предвид. Това е пораженческото мислене. Кажи си "Не ме оцениха по време на изпитателния срок. Но нищо, те губят!"

Това не е пораженческо мислене, а реална преценка на ситуация /и то точно за този потребител/.
Как ще помогне мисленето, че все някой не те е оценил, а ти си си супер.
Ако си освободен в изпитателен срок или по време на обучение е абсолютен факт, че не си се справил.



Въпрос на преценка е. Аз не работя в Човешки ресурси, но от много години провеждам изпити на студенти и мога да кажа, че смачканият и неуверен човек си личи още щом застане на вратата. Някои се оказват отлично подготвени, но само ако имаш търпението и желанието да извадиш най-доброто от тях. И винаги ми става мъчно за такива деца.
Човек не може да има самочувствие, ако не уважава себе си, а не може да уважава себе си, ако се приема за неудачник.
Ако си освободен по време на изпитателен срок не винаги означава, че не си се справил, но ако приемеш това за абсолютен факт не знам как ще имаш желание, сили и кураж да се справиш със следващия изпитателен срок.
Като ти се случва редовно си е факт Simple Smile /за дамата говоря/
Желание, сили и кураж се добиват с развитие и работа над себе си, учене от грешките и усърдие, не с успокоение другите колко са зле. Освен, че не смята за нужно да посещава обучението по езика, социални компетенции /или soft skills/ също не смята, че ѝ трябват.

Иначе съм напълно съгласна за подкрепа на притеснителни и неуверени хора - много си права, но за ученици/студенти. За големи хора с професионални претенции, аз лично не съм съгласна  Peace.

# 40
  • Мнения: 2 654
Момиче, я не се излагай !

Спри да поставяш целите си като фикс идея и да мислиш денонощтно за тях. Всичко ще се нареди по идеалния начин за теб точно когато най-малко очакваш.

# 41
  • Мнения: 4 569
Спри да поставяш целите си като фикс идея и да мислиш денонощтно за тях. Всичко ще се нареди по идеалния начин за теб точно когато най-малко очакваш    .[:/quote]

Да бе! Пълен т*шак е това утешение!

Ти си стой в дупката и чакай Принца. Това да не ти е телевизионна реклама?

# 42
  • Мнения: 5 513
На мен ми се струва, че нямаш никакви проблеми и сама си измисляш/създаваш проблемите.
Ако беше родила детето сега щеше да си толкова заета с отглеждането му,че и на ум нямаше да ти мине за тези неща дето пишеш.
Явно и родителите ти се грижат за теб добре и ти осигуряват спокойствие, което те кара да се успокояваш,че ако нещо се провали има къде да отидеш,а не да се бориш.Я си представи,че работата,която търсиш е жизнено важна за твоето съществуване.Щеше да си я намерила отдавна.


# 43
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 743
Как на 28 всички около теб имат деца? Аз съм на 30 и сме само с още едни приятели с деца, на всички други им е рано още, дори не са женени. В днешно време животът се развива различно, учи се по чужбина, пътува се повечко и се уляга към 25-30. Радвай се на баба си и я цени, но на тема женене го пропускай покрай ушите с усмивка, едно време още на 20 са били "стари моми", сега това е по-скоро след 40 (ако изобщо има такъв термин).

За узряването съм същата и аз. Ако нямах късмета да срещна мъжа си, можеше и още да живея с нашите и едва ли щях да се реша на дете. Дори сега като майка и съпруга се държа детински и разсъждавам по детски в някои случаи. Просто и аз съм започнала късно да работя и така ми е бул устроен животът, че не се е наложило да съзрея отрано.Или е до характер, не знам.

Да, повечето хора са по-зрели на моите години, но аз се харесвам такава (в повечто случаи). научи се и ти да се харесваш. Отсега мога да ти кажа няколко твои плюса, без да те познавам- умееш да се изразяваш добре, културна си, интелигентна и аналитична.

Продължавай да ходиш с желание на работа, ако се организират бирички и подобни след раб.време, не отказвай. Просто не е нужно да е с флиртуване, ами ей така да се забавляваш с колеги. Запиши език или спорт, но заради себе си, каквото наистина харесваш. Обади се на стара приятелка, не може да си загубила всички. И имай търпение към живота и към себе си. Успех!  Hug

# 44
  • Мнения: 3 784
Цитат
ми казаха, че съм много припряна и нетактична към колегите, тъй като аз езика си го знам и не бях много редовна на "курса"

Ей това на мен ми направи впечатление. Помисли си хубаво над него. Наистина е важно човек да се учи от грешките си. За да се задържиш някъде и да градиш, трябва да се отнасяш човешки с хората. Не да си мислиш колко по-знаеща и добра си от тях. Ако наистина искаш животът ти да се промени към добро, помисли за какво може да се отнасят тези оценки като припряност и нетактичност и положи усилия да промениш това.

Последна редакция: пн, 08 фев 2016, 23:17 от Вещица в чужбина

Общи условия

Активация на акаунт