Приветствайте татковците

  • 45 267
  • 1 159
  •   1
Отговори
# 1 125
  • Мнения: 14 654
Не знам дали има държавно у-ще в София, което да разполага с училищен бус. Знам, че частните предлагат транспорт, също и средищните. Но при наличие на лично возило и прекрасен татко, който да го кара, не бих пускала детето с училищен бус, защото обикаля цяла София и се тътри повече от час.

# 1 126
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 144
Има. В Западен парк. С изучаване на френски ез. от първи клас. Не знам как се казва.
Янечек, какво е "средищно" училище? Не съм чувала досега.

# 1 127
  • Мнения: X
Лично возило и татко и ние си имаме, но как ли пък няма да хукне в задръстванията да води детето на училище при наличието на осигурен транспорт.

# 1 128
  • Мнения: 2 237
На мен в Пловдив никога не ми е тежало пъуването, в гимназията например са били пет-шест спирки и 4-5 минути пеша. Във Виена също няма нужда от бусове. Всеки квартал разполага с няколко училища и децата около училището се взимат с предимство. Дори и като по-големи гледат да си останат наблизо.

# 1 129
  • Мнения: 9 885
Сто пъти предпочитам детето да ходи на ясла, пред това да стои с някаква жена с неясни отклонения.

И аз така мисля. Няма как която и да е детегледачка да ми даде такава сигурност както ясла/градина.
И аз много го мислих това детегледачка/ясла. Спечели яслата.
Нямаме баби. Ту страдат децата, ту работата. Няма как.
Не се доверих на транспорт от училище, затова в най-близкото.

# 1 130
  • Мнения: X

Не се доверих на транспорт от училище, затова в най-близкото.

Защо не се довери? Любопитно ми е просто. Peace

# 1 131
  • Мнения: 22 036
В София първи клас ми беше кошмарен с возенето до училище. После го взимаше гледачка. Тук, пак го карахме до 4 клас. От там беше лесно. Сам си ходи и се прибира. Аз ставам по-рано от него и дори не го виждам сутрин, защото излизам за работа преди да се е събудил.

# 1 132
  • Мнения: 11 580
Ох, и на мен ми е болна тема вдигането на детето сутрин. За да отида на работа ставам в 6 и 15, тоалет, кафе, съответно и той се буди, но не иска да стане. В 7 и 10 излизаме. В 7 и 15 е втори или трети- живеем близо до градината.

Сега се сетих аз как пътувах 5 години- в град на 20 км. от моя, гимназия. 6.20 съм на спирката. Зимата- нафтата на автобуса замръзнала, закъснява, няма къде да влезеш на топло, миглите и косата в скреж. На сегашните деца им вземат квартири, да не мръзнат. Друго беше нашето поколение, друго.

# 1 133
  • Мнения: 22 036
Има. В Западен парк. С изучаване на френски ез. от първи клас. Не знам как се казва.
Янечек, какво е "средищно" училище? Не съм чувала досега.

Закриха доста училища в малки населени места и децата ходят до общинския център. На тези деца се усигурява транспорт.

# 1 134
  • Мнения: 3 916

Не се доверих на транспорт от училище, затова в най-близкото.

Защо не се довери? Любопитно ми е просто. Peace

Всъщност дали с училищен или собствен, това Е транспорт в крайна сметка. Път, трафик, път. Има ли транспорт-времето от-до училище се увеличава, съответно ставането с колкото там трябва по-рано, за да се качиш на този транспорт е на лице.
Отговарям и аз за най-близкото-понякога най-близкото училище е едно от най-желаните и препълнени, съответно детето ти не се "дорежда" до него и се налага избор на друго училище.

# 1 135
  • Мнения: 3 916
Лично возило и татко и ние си имаме, но как ли пък няма да хукне в задръстванията да води детето на училище при наличието на осигурен транспорт.

Ти няма, но детето ще стане час по-рано и ще се тътри. ooooh! Т.е. получава се дори ставане по-рано, за да хване този автобус, който както горе някой написа-обикаля целия град да събере всички.

# 1 136
  • Мнения: 9 885

Не се доверих на транспорт от училище, затова в най-близкото.

Защо не се довери? Любопитно ми е просто. Peace
В детската градина, въпреки че ми обещаха, бяха возили детето без колан. Тя не беше успяла да се закопчае и т.н. Т.е. никакво доверие нямам,
Второ, за училище, за което си струва, транспортът минава по път, на който хората карат 'доста неразумно' големи и мощни коли. След това, поне половината град..
Трето, детето трябва да  тръгне от вкъщи в 7 часа, а сега спи до 7:30.
Това бяха мотивите.

# 1 137
  • Мнения: 22 036

Не се доверих на транспорт от училище, затова в най-близкото.

Защо не се довери? Любопитно ми е просто. Peace
В детската градина, въпреки че ми обещаха, бяха возили детето без колан. Тя не беше успяла да се закопчае и т.н. Т.е. никакво доверие нямам,
Второ, за училище, за което си струва, транспортът минава по път, на който хората карат 'доста неразумно' големи и мощни коли. След това, поне половината град..
Трето, детето трябва да  тръгне от вкъщи в 7 часа, а сега спи до 7:30.
Това бяха мотивите.


Извинявай, но ако си водиш лично ти детето, но с градски транспорт какъв колан му закопчаваш?

# 1 138
  • Мнения: 9 885

Не се доверих на транспорт от училище, затова в най-близкото.

Защо не се довери? Любопитно ми е просто. Peace
В детската градина, въпреки че ми обещаха, бяха возили детето без колан. Тя не беше успяла да се закопчае и т.н. Т.е. никакво доверие нямам,
Второ, за училище, за което си струва, транспортът минава по път, на който хората карат 'доста неразумно' големи и мощни коли. След това, поне половината град..
Трето, детето трябва да  тръгне от вкъщи в 7 часа, а сега спи до 7:30.
Това бяха мотивите.


Извинявай, но ако си водиш лично ти детето, но с градски транспорт какъв колан му закопчаваш?
Не сме се возили в транспорт, но рейсът е по-голям от бус за 10-15 деца.

# 1 139
  • Мнения: 22 036
И това го прави по-безопасен?

Общи условия

Активация на акаунт