Приветствайте татковците

  • 45 287
  • 1 159
  •   1
Отговори
# 1 110
  • Мнения: 613
Моят син ляга късно и затова става най-рано 7-8.

Сметаната палата,ами ще ставам , какво да правя. Още не ми е дошло времето обаче  Laughing

# 1 111
  • Мнения: 14 654
6 е нормален час, но ако имаш навик да заспиваш в 22. А с работен ден до 18, повечето откарват най-рано до 23,30 и съответно са перманентно недоспали. Ако не трябваше да водим децата на училище, щяхме да спим до 8. След 8 и за мен си е чисто излежаване.

# 1 112
  • Мнения: 4 300

Аз пък се чудя обратното. Какво работят тия хора,че взимат децата преди 5? В 6 часа, когато взема хлапето, има поне още 5 след него.

Аз работя в офис Mr. Green и ако дойда в 7, мога с чиста пред закона съвест да си тръгна в 3. Имам колеги, които го правят, та и дори по рано изтеглят работните си часове.
Също съм рано пиле и ставането не ми е никакъв проблем, отделно съм на възраст, в която бюти слийпа е много важен.
При добър късмет да имаш съпруг/партньор, който да води на градина или училище, ще се получат нещата.

# 1 113
  • Мнения: 18 744
Аз пък се чудя обратното. Какво работят тия хора,че взимат децата преди 5? В 6 часа, когато взема хлапето, има поне още 5 след него.

Не е чудо невиждано да си предоговориш работното време - да започваш най-късно в 8h, да караш 30 мин. обедна почивка или без обедна почивка, да минеш на 7 часов работен ден с пропорционално намаление на заплатата и т.н.

# 1 114
  • Мнения: X
С деца в ученическа възраст, ще ставате и в 6, хахаха.
Ако са от 7.10 на училище (1 час/1 смяна).

И защо да ставаме? Аз ставах само в първи и втори клас, но те тогава не почват в 7.

# 1 115
  • Мнения: 613
И аз работя в офис, но работата ми изисква да стоя до 5 и 15-20 за съжаление. Не ми се влиза в подробности ,но на този етап това няма как да го променя.  И въпреки че работя много близо до градината ми отнема 15-20 мин. докато отида. Ето ти  6 без 15.

За това че стоя 20 мин. след работа ми отпускат 30мин. по-късно отиване сутрин.

Таткото понякога го взима той, има вариант да свърши по-рано и се чуваме да се разберем .

# 1 116
  • Мнения: 4 300
Не е нужно нито да се оправдаваш, нито да влизаш в подробности. Понеже пита как го правят другите и ти отговорих(ме) . В крайна сметка всеки прави, каквото може и смята за правилно.

# 1 117
  • Мнения: 14 654
И защо да ставаме? Аз ставах само в първи и втори клас, но те тогава не почват в 7.

За да го закараме до училище, понеже така му осигуряваме още 30 минути сън. Големият ми син почва училище в 7,30. Ако ще ходи с ГТ, трябва да стане най-късно в 6,10, защото в 6,30 е време за тръгване, а ако ще го караме - излизаме в 7. До 4-ти клас си учеше в квартално училище и не сме ставали рано.

# 1 118
  • Мнения: X
Като нямате училищен транспорт, така е.

# 1 119
  • На село (близо до Лондон)
  • Мнения: 1 402
Ами България не е пъпа на Света и тук освен малко китайци, циганчета и сега бегълци-други просто няма как да видиш. Такива не идват у нас, а ние всички да си пращаме през две години децата нейде също не е вариант, за да им "разчупим" мирогледа и средата. В България освен с българчета с какви да са децата точно?
Освен това не мисля, че е за жалост това точно. Като почнете да ожалвате това и онова значи, много уклон на темата давате.

smetanapalata аз писах, че съм сменяла континенти/държави през 2 години. Но хич нямам предвид, че това е препоръчително; просто така им се е налагало на моите родители. Аз лично не го препоръчвам, колкото и "разчупена" да съм станала.

Абе вижда се, като поразровим, че хората, поне тук списващи, гледат децата да са им добре. Няма вече изказвания, като "аз работя до 19 часа, виждам си детето за 1 час вечер и ми е супер".

# 1 120
  • София
  • Мнения: 12 374
Аз направих подобно изказване, дали потребителката GI одобрява моя начин на живот или не, ми е през ясно къде. Повече от 2 часа на ден през седмицата не мога да се занимавам с хлапето.

Не разбирам защо очакваш всеки, който има различна представа за отглеждането на деца и различно ежедневие, да ти се оправдава и обяснява  Tired

# 1 121
  • Мнения: 3 916
С деца в ученическа възраст, ще ставате и в 6, хахаха.
Ако са от 7.10 на училище (1 час/1 смяна).

И защо да ставаме? Аз ставах само в първи и втори клас, но те тогава не почват в 7.

Не вие персонално, а по принцип. Има хора, които видят децата до 4 клас, училището не е зад ъгъла на блока и различни конфигурации житейски. Laughing
Когато моето голямо дете беше 1 и 2 клас и водех аз съответно, започваха в 7.30, защото беше в голямо (най-близкото ни ) училище и бяха на смени.

# 1 122
  • Мнения: 3 228
Сто пъти предпочитам детето да ходи на ясла, пред това да стои с някаква жена с неясни отклонения.

И аз така мисля. Няма как която и да е детегледачка да ми даде такава сигурност както ясла/градина.

# 1 123
  • Мнения: 3 916
Като нямате училищен транспорт, така е.

и пак, когато аз водех, всяка сутрин, извеждайки по-рано кучето виждах автобусчето на училището с осигурен транспорт-идваше половин час по-рано за децата от съседния вход, съответно те ставаха половин час по-рано от моите. Crazy

# 1 124
  • София
  • Мнения: 17 414
Аз не мога да се пречупя да не стана сутринта с ученика. Той е голям и си се оправя сам и т.н., но просто сърце не ми дава - а и при мен става въпрос за едни 20-тина минути по-рано от обичайното. Само ако сестра му е болна и не е на ДГ и можем да ставаме по-късно, тогава не ставам с него.
Ама аз съм си от тези майки  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт