Перилни препарати и омекотители – 37

  • 86 445
  • 727
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 2 742
Никакъв Рекс, никаква Тема! Naughty В момента има супер изгоден Ариел в Кауфланд. Единствения му недостатък е голямото количество. Peace

И аз видях тази промоция, но преди месец се запасих със солидно количество от новия Ариел (супер прехвален от приятелки, но още не съм го ползвала ). Понеже бяха писали за по-ниския клас, наблюденията ми са, че Тема е доста по-добра от Рекс.

# 706
  • Мнения: 69 054
Е що не го ползваш? Пери с него...с Ариела

# 707
  • Мнения: 2 742
Аз пера само с Ариел и Персил от доста време, може би 5 години не съм ползвала други, но преди определено от по-ниския клас предпочитах Тема. Сега се чудя дали да не пробвам My forest, спечели ме, че е български и се води висок клас. Доста четох из форума и за него, но по-стари теми. Ако може някой, който е ползвал скоро да напише мнение за него и кой е за предпочитане - прах или течен (за цветно) Simple Smile

# 708
  • София
  • Мнения: 38 708
Имам изостанала Тема. Оставих я, защото в един момент започна да сивее бялото.
Обаче сега сравних Персил експерт и Темата, имат един и същ състав. Пуля се, чудя се...

# 709
  • Мнения: 5 209
Един и същ - друг път.

# 710
  • София
  • Мнения: 38 708

Е, поне така пише на пликовете. Но те са описани доста общо, както знаем.

# 711
  • Мнения: 5 209
Да, за пликовете може да е написано едно и също. Иначе разликите са доста съществени.

# 712
  • Мнения: 2 420
Аз да попитам с какво чистите пералните от котлен камък.
Тук водата е много варовита. Настроила съм перилния препарат на най-висока доза, защото така ме посъветва техникът от Миеле, но той каза, че трябвало да слагам и таблетки против варовик. Като ми обесни, че на Миеле таблетките   били на друга основа, не като обикновените. И били за предпочитане, защото не оставяли следи по дрехите.
Ето им състава:

SODIUM SULFATE
BENTONITE
SODIUM CARBONATE
SODIUM POLYACRYLATE
CITRIC ACID
Sodium Acetate
CELLULOSE
PEG
COLORANT


Обаче аз се чудя дали си заслужава да се охарчвам по 33 цента на пране още.  newsm78

Ето  този на Сонет има зеолит, който го няма при Миеле. Тези зеолити май оставяха петна по дрехите.

На Калгон не мога да намеря съставките.

# 713
  • Мнения: X
Аз пера само с Ариел и Персил от доста време, може би 5 години не съм ползвала други, но преди определено от по-ниския клас предпочитах Тема. Сега се чудя дали да не пробвам My forest, спечели ме, че е български и се води висок клас. Доста четох из форума и за него, но по-стари теми. Ако може някой, който е ползвал скоро да напише мнение за него и кой е за предпочитане - прах или течен (за цветно) Simple Smile
Дълго време използвах my forest за цветно пране.Бях доволна , но определено по доволна съм от новия ариел.Нямат база за сравнение.Форест изпира ,но се е случвало да извадя и дреха с петно и затова спрях да го използвам.Винаги обаче имам от омекотителя им My Forest Violet Fields Fabric Softener .Ухае много нежно и трайно и аромата му се задържа и след сушилня и не само .След като дрехите са съхнали на вън няколко дни ме изненада приятно със запазен аромат .

# 714
  • Мнения: 5 209
Аз да попитам с какво чистите пералните от котлен камък.
Тук водата е много варовита. Настроила съм перилния препарат на най-висока доза, защото така ме посъветва техникът от Миеле, но той каза, че трябвало да слагам и таблетки против варовик. Като ми обесни, че на Миеле таблетките   били на друга основа, не като обикновените. И били за предпочитане, защото не оставяли следи по дрехите.
Ето им състава:

SODIUM SULFATE
BENTONITE
SODIUM CARBONATE
SODIUM POLYACRYLATE
CITRIC ACID
Sodium Acetate
CELLULOSE
PEG
COLORANT


Обаче аз се чудя дали си заслужава да се охарчвам по 33 цента на пране още.  newsm78

Ето  този на Сонет има зеолит, който го няма при Миеле. Тези зеолити май оставяха петна по дрехите.

На Калгон не мога да намеря съставките.
Щом водата е много варовита, добре е да използваш някакъв препарат против котлен камък. Не е нужно обаче това да е препаратът на Miele или който е да е друг от скъпите. Не знам откъде си, но примерно таблетките на Lidl W5 или таблетките на DM са евтина и добра алтернатива.
Всъщност фирмата, която произвежда таблетките на Miele произвежда и таблетките на Lidl. Ето го състава - също са без зеолити:
Скрит текст:
CITRIC  ACID
SODIUM  BICARBONATE
SODIUM  POLYACRYLATE
CELLULOSE
TETRASODIUM  ETIDRONATE
AQUA
ALCOHOLS,  C12-18  ETHOXYLATED  PROPOXYLATED
PEG-8000
MALEIC  ACID/ACRYLIC  ACID  COPOLYMER,  SODIUM  SALT
COLORANT

и на DM

Скрит текст:
CITRIC ACID
SODIUM BICARBONATE
SODIUM POLYACRYLATE
CELLULOSE
SODIUM CARBONATE
PARAFFINUM LIQUIDUM
AQUA (WATER)
PEG-8
COLORANT

# 715
  • Мнения: 2 420
Благодаря, Guess Who!
Ще взема тогава от евтините. Така ще мога да намаля дозировката на перилен препарат.
Струва ми се по-екологично.

# 716
  • София
  • Мнения: 1 370
Здравейте, оплаквам се от Ариел за цветно, където каквито петна има, там си остават Sad Пера на 50 градуса. До скоро мислех, че не изпира защото препълвам пералнята, почнах по-малко да я товаря, ама същата работа. Дайте идея с какво да го заменя, че много се ядосвам.

# 717
  • Мнения: 69 054
Здравейте, оплаквам се от Ариел за цветно, където каквито петна има, там си остават Sad Пера на 50 градуса. До скоро мислех, че не изпира защото препълвам пералнята, почнах по-малко да я товаря, ама същата работа. Дайте идея с какво да го заменя, че много се ядосвам.

На каква програма переш - колко е продължителността й? Какви са петната? Правилно ли дозираш ?

Странно...на мен ми изпира добре.

# 718
  • София
  • Мнения: 2 296
Допълвам teta - какъв Ариел - прах или течен?

При мен също пере отлично прахът.

# 719
  • Мнения: 69 054
Вероятно е течен...и аз щях да питам какъв е-течен/прах..

Общи условия

Активация на акаунт