Операция на миома 3

  • 101 923
  • 754
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 46 602
I am the same, какъв е бил проблемът според онкогинеколога?

НСЧ, след 15.03. ще са ми готови хистологията и съответно епикризата...
Praynig

Аз ще ходя на 1-ви чист ден да меря, но се чудя при Попов или да ида в клиниката на Мазнейкова, че ми е под носа. За операция със сигурност ще избера Попов, но за контролните ми е голям зор, изкарвам мъжа ми от работа да ме кара и му губя целия следобед, че там никога не се спазват часовете, няма и къде да се паркира...

# 61
  • Мнения: 1 280
Аз пак с питане  Embarassed Дойде ми днес първият цикъл след операцията и болките са нечовешки. Винаги съм била с болезнен цикъл, предупредиха ме, че първият може да е болезнен. И нормално съм раждала и след операцията боля, но за този кошмар изобщо, ама изобщо не бях подготвена   Shocked Та питането ми е някой с подобен случай има ли и дали е нормално наистина? На лекар мога да звънна чак в понеделник. Вече не знам какво обезболяващо да взимам  Tired

# 62
  • Под Слънцето
  • Мнения: 3 761
Ivss,   мене ми помагаше миг400 , но сега вече и него по повръщам до 3тата минута , след като го приема. Опитай с него  Hug

# 63
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
Аз пак с питане  Embarassed Дойде ми днес първият цикъл след операцията и болките са нечовешки. Винаги съм била с болезнен цикъл, предупредиха ме, че първият може да е болезнен. И нормално съм раждала и след операцията боля, но за този кошмар изобщо, ама изобщо не бях подготвена   Shocked Та питането ми е някой с подобен случай има ли и дали е нормално наистина? На лекар мога да звънна чак в понеделник. Вече не знам какво обезболяващо да взимам  Tired
Профенид свещички, помагат и не дразнят стомаха. Не са за дълга употреба и като всички други имат противопоказания!

# 64
  • Под Слънцето
  • Мнения: 3 761
Аз пак с питане  Embarassed Дойде ми днес първият цикъл след операцията и болките са нечовешки. Винаги съм била с болезнен цикъл, предупредиха ме, че първият може да е болезнен. И нормално съм раждала и след операцията боля, но за този кошмар изобщо, ама изобщо не бях подготвена   Shocked Та питането ми е някой с подобен случай има ли и дали е нормално наистина? На лекар мога да звънна чак в понеделник. Вече не знам какво обезболяващо да взимам  Tired
Профенид свещички, помагат и не дразнят стомаха. Не са за дълга употреба и като всички други имат противопоказания!


особено за бъбреците!   та ако решите да ги ползвате, консумирайте вода , ама много вода!

# 65
  • Мнения: 1 280
Благодаря ви  bouquet Взех си свещичките да имам, ако се наложи. Снощи редувах аулин и хексалгин, това имах. Искрено се надявам да не се повтаря обаче.  ooooh!

# 66
  • Мнения: 46 602
Съчувствам  Confused Hug
Моя приятелка препоръчва това за много силни болки, не ми се е налагало да го пробвам за цикъл, но по нейни думи, цитирам - пиеш и можеш да родиш близнаци без да усетиш  Mr. Green
Скрит текст:
Преди раждането имах много болезнен цикъл, толкова че никакво хапче не ми действаше (изписвали са ми и болкоуспокояващи за раково болни ooooh!), губех съзнание, по 12 часа не можех да се движа... не искам да си спомням този кошмар...

# 67
  • МАРС
  • Мнения: 1 122
Писах на Света Марина в Плевен и са ми отговорили следното:

Здравейте,

благодарим Ви за интереса към нашата болница.
В болницата се извършват всички видове оперативни интервенции, при
болести на женската полова система, хирургични и урологични операции.
Цената варира в зависимост от вида на операцията. Болницата работи със
здравната каса и с доплащане.
За да се насрочи дата за операция, първо трябва да минете на преглед.

С уважение,
екипа на Света Марина.

Та въпросът ми е: Някой има ли представа колко струва операцията на миома, ако си по здравна каса, за какво доплащане става на въпрос? Не съм здравно осигурена и ме интересува дали ще ми е по-изгодно финансово, ако си платя осигуровките?

# 68
  • Мнения: 1 280
Съчувствам  Confused Hug
Моя приятелка препоръчва това за много силни болки, не ми се е налагало да го пробвам за цикъл, но по нейни думи, цитирам - пиеш и можеш да родиш близнаци без да усетиш  Mr. Green
Скрит текст:
Преди раждането имах много болезнен цикъл, толкова че никакво хапче не ми действаше (изписвали са ми и болкоуспокояващи за раково болни ooooh!), губех съзнание, по 12 часа не можех да се движа... не искам да си спомням този кошмар...

 И това записах  Mr. Green И аз винаги съм била с болезнен цикъл, преди да родя бях и много по-зле, но така не ме е боляло никога. Искрено се надявам, че причината е скорошната операция и никога, никога няма да се повтори  Crossing Arms

# 69
  • Мнения: 46 602
Та въпросът ми е: Някой има ли представа колко струва операцията на миома, ако си по здравна каса, за какво доплащане става на въпрос? Не съм здравно осигурена и ме интересува дали ще ми е по-изгодно финансово, ако си платя осигуровките?
Със Здравната каса за коремна на мен ми казаха 1950 лева, което включва 3 нощувки. Обикновено се лежи 6 дни и изписват на 7-ми, т.е. още 300 лв.
Без осигуровки не знам колко е, но вероятно умножено по 2.
Ако имаш допълнително здравно осигуряване ще ти го поеме изцяло, но трябва да е сключено преди да си влязла в системата (т.е. ако вече си минала прегледи и имаш диагноза няма да стане).

# 70
  • Мнения: 36
На мен преди година и четири месеца ми излезе 1680 лева коремна операция, с една нощувка. За лапаро цената беше наполовина, но не стана при мен. Без направление по здравна каса цената ще е много по- висока, но можеш да попиташ конкретно колко ще струва за здравно неосигурен.

# 71
  • В дън горите тилилейски
  • Мнения: 482
Момичета мина и моята операция - хистеро+лапароскопия. В крайна сметка реших да я направя в клиника Щерев - д-р Магунска и д-р Ганева. Приеха ме към 14 часа на 07.03, дадоха ми очистително и след това към 18.30 часа последва клизма. Никаква храна от обяд и вода след 22-22.30 часа. На следващия ден в 13 часа бе самата операция  - махна ли са 3 миоми и 2 полипа.  Вечерта изкарах в реанимация. На следващата сутрин ме раздвижиха и ме заведоха в стаята ми. След това до изписването ми следобеда почти през цялото време бях в движение. Условията са много добри и персоналът е много внимателен. Всичко ми струваше 2180 лева - 1300 лв лапароскопията по ЗК + 880 лв за хистероскопията. Най-неприятно за мен бе мускулната треска, която имах вечерта и деня след изписването и болката в рамото, но бях предупредена за тях.  Шест дена след операцията усещам само леки придърпвания и дискомфорт в корема. Няма махане на конци, само на седмия ден трябва да махна лепенките и да почиствам със спирт докато паднат коричките от дупчиците.
Ами това е сега чакам да излезе хистологията и да минат поне 5 месеца за да продължим с бебеправенето.

# 72
  • МАРС
  • Мнения: 1 122
А случайно някой да се е оперирал в Плевен без здравна осигуровка и да може да каже цена?

# 73
  • Под Слънцето
  • Мнения: 3 761
2741 с 4 дни престой , но тогава беше по 80 лв на ден леглото. Вече на конвейра искат 100 . Лапароскопска миомектомия. Уж.

# 74
  • София
  • Мнения: 12 013
2741 с 4 дни престой , но тогава беше по 80 лв на ден леглото. Вече на конвейра искат 100 . Лапароскопска миомектомия. Уж.

Ужасно скъпо е в сравнение с цената на моето лапаро.

Общи условия

Активация на акаунт