ЮЛСКА ТЕМА 35

  • 77 377
  • 741
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 11 747
Терп, за сополите говоря по принцип, защото такива са ми наблюденията. Близко дете от как тръгна на ясла и до сега, вече повече от 6 месеца, не са му спирали сополите и кашлицата от тях. Изследваха секрет, бил чист. Иначе конкретно Юлия, в началото на декември вдигна една 40,1 градуса температура, с която ме извади от равновесие и я свали за 4 часа!! След нея спря сопол, спря кашлица, всичко. После два месеца нямаше никакви сополи и мисля, че беше единственото дете без сопол в яслата и околията въобще.... В момента малко излезе след ангината и малко преди това имаше, но слаба работа, за кратко и минава. Т.е. тя не е от сополивите, даже доста малко се сополиви.

# 76
  • София
  • Мнения: 1 318
Много хубаво звучи- среща на Карибите….. Ех……
Агнес, аз много бих искала да се видим, но ти все идваш в делнични дни, в работно време… И все на другия края на града..
Терп, аз предлагам да се видим тук, на наша си земя….
Гемавар, а не може ли да не ходите с децата?
За протокола: Въпреки, че ми е в топ 10, Куба не ми е първо желание. Аз си падам по лъскави дестинации, например Сингапур /в комбинация с Малайзия дори би излязло по-евтино, отколкото едната Куба/, но няма да троша хатъра на мм. Ако някога тръгнем на дълъг път, то това ще да е.

# 77
  • София
  • Мнения: 377
Лазар пак е болен, сега пък бронхит. Е писна ми! Пак антибиотик, за трети път вече. Почна сополи, естествено кашлицата не закъсня, гърлото, конюнктивит и накрая бронхит. Гледаме се у дома. Добре, че шефът ми е прекрасен човек.

# 78
  • София
  • Мнения: 1 318
Весе, бързо да се оправя! Ти кога започна работа?

# 79
  • Мнения: 726
Весе, да оздравява бързо Лазар!!

Джине, Ники ми е кърмаче. То вярно, че нищо не се знае, но планирам и него година да го кърмя, така че няма как да го оставим тук. А не ми се иска като взимам Ники, да не взема Криси. Пък и искам да го кача на самолет, че по цял ден с баба си броят самолетите в небето.

Ох, момичета, пред истерия съм!! Вчера говорих с една моя приятелка, чиито деца са в същата градина и тя ми каза, че в първа група ги пращат вече сами до тоалетната. А моето диване само в памперса ходи. Като тръгнем да го слагаме на гърне е голямо дърпане и напоследък почти никога няма нищо в него. И то за пишкане говоря. Отдавна не е акал в гърнето - все в памперса. Sad Не знам как ще го оправим това. Отделно, че трябва да може да се облича и саблича сам, както и да се храни. Той сега яде по един час, като някой го храни през повечето време и трябва да го забавлява. Отчаяна съм!!!!!!!!

# 80
  • София
  • Мнения: 790
Гема, защо не опитате с махане от раз. Говорете му много по въпроса, но без да го насилвате. Може да схване като се понаака малко в гащите. За яденето, бърз или гладен. Аз имам спомен, че в детската лелките ми викаха "девет дена, осем часа". Все зяпах другите и се мотаех. Честичко ми прибираха яденето преди да съм си дояла. И пак, много му говорете, но действайте твърдо. Ако все пак не успеете, не бой се, в градината ще го научат.

# 81
  • Мнения: 726
Ние мислим да го пускаме пак май месец на ясла и голямата ни надежда е този път да се по закрепи и там да го научат. А иначе поне за гърнето много му говорим, но пуста балканска глава - не увира. На моменти имаме чувството, че напук ни прави. Вчера пак обърна гърнето насред хола. Добре, че нищо не беше свършил в него. Обясняваме му, че е голямо момче, че трябва да ака и пишка в гърнето или на тоалетната, че вече е голям, а не е бебе и че Ники е бебе и за това ака с гащите, а то й ни контрира, ме Криси е бебе (познато, а? Wink ) и не ще, и не ще. Замислили сме му лятото по гащи на двора, ако не се е предал до тогава. С баща му сме харесали един детски писуар за учене да пишкат прави - във формата на жаба и с муха вътре, която да целят. И страхотна дъска със стълбичка си има за тоалетната, ама не! Уф!! Дано поне другия да се научи по-бързо.

# 82
  • Мнения: 4 841
Ого вчера след яслата се напика тре пъти в нас. По едно време остана по тола буба и сам седна на гърнето, но бубата на вън. Опика си чорапите и пода. Изкъпах го и половин час след вечерната баня се беше насрал. Пак го мих. На яслата вече няма инциденти. Връщат ми го сух. Лятото по гола буба.

В градината първо че са без памперс, ами и лигавници помощ при храненето нямат. Там всеки се спасява както може.  Помня, че много ми мърморепа дето Златото не се обличал сам.
Все чакал някой да го облече, а госпожа и лелка няма как да смогнат на 25 деца.
И това мина.....

# 83
  • Мнения: 11 747
Ние сме най- зле с памперса, всичко в него си върши и в гърнето никога нищо. С гърнето се люлее на люлката, грижи се за него, да не му е скучно.
И аз чух, че в градината първа група трябва да се бършат сами. Чак не мога да си го представя.... Родените през януари, февруари са добре, ами родените декември не мога да си ги представя, че те съвсем бебета тръгват на градина.
Весе, скорошно и окончателно оздравяване!

# 84
  • Мнения: 748
Весе, бързо да минава  Hug

Дъщеря ми е трета група и още не могат да се бършат сами. Ходят до тоалетната сами, когато пожелаят, но след това викат леличката ако има нужда. Като чета, все повече се радвам, че не сме в София. В първа група в градината им слагаха лигавници и хранеха всички деца, които не могат да се хранят сами. Слагаха памперси на всички деца, на които родителите пожелаят. Никога не са правили проблем. Даже след следобедния сън им внасяха гърнетата в стаята, да не ходят потни до тоалетната. По списък са 29 деца, но в първа група рядко се е случвало да са повече от 15. Сега вече рядко се случва да са по-малко от 25.

Ние нямаме проблем с памперса, но пък почти не говори. Не знам как ще се справя в градината.

# 85
  • Мнения: 481
Гема - не се отчайвай с гърнето. Емилия е същата - всичко в памперса. Говорих с учителките тук - да я оставя, докато сама не е готова. Другото, което най-вероятно се случва е нормалния регрес заради бебето. Прави го за да прилича на бебето и да се грижиш за него, както за бебето. Това е един вид ревност, която цели да привлече внимание. Нещо съвсем нормално за тази възраст. Емилия копира бебето доста често за да привлече вниманието върху себе си. Например бебето се научи да се върти в кръг, аз започнах да й се радвам и Емилия дотърча да се върти и тя в кръг с думите - виж, мамо, виж Еми какво може Simple Smile Ще забележиш още много такива малки неща. Емилия отказа по едно време да се храни сама за да прилича на Ивет. Това са нормални неща и минават с времето.
Другото е - категоричния съвет на учителките в яслата да не я пришпорваме с гърнето.
Снощи я сложих на гърнето и за пръв път от месеци насам се изака там. Голяма радост беше. Всичко дойде от една книжка за ходенето на гърне, обличането и въобще целия тоалет - зъби, ръце и тн....
Тук не препоръчват да се казва - ти си голям, ти можеш вече сам. По-скоро трябва да се казва - моля те покажи на бебето как се прави, научи го да ходи на гърне

# 86
  • Мнения: 681
Gema, аналогичен случай в наше село! Точн така се развиха нещата с гърнето. През лятото поооочти с беше научил. Имаше няколко напълно осъзнати попадения дори в тоалетната. Щом се захлади и отказа да се седне на гърне. Цяла зима не желае да припари до него даже. Писъци, гърчене, не и не. Сега обаче пак го почнахме. И полека-лека почна да върши туй-онуй. Разбира се, памперсът е въздесъщ. Не желае да остане без памперс повече от 5 мин. Точно сутринта се чудех като как ще се бърше в градината, ако тръгне през есента.

Сутринта ме изпрати за работа с гордост:
- Виж как изпишках се, мамо! Със ако!

Подходът "9 дена, 8 часа" е възмутителен!

Жалинка, аз по цял ден повтарям, че само бебетата ходят с памперс. Кой да ми каже, че не трябвало....

Весе
Скрит текст:
Да оздравяв бързо Лазар, че другата сряда съм на фризьор!

# 87
  • Мнения: 481
Аз си отчитам грешката, че не започнах навреме с гърнето. Имам чувството, че е пристрастена към памперса. Нормално - много по-лесно е и знаеш, че винаги си сух без много усилия

# 88
  • Мнения: 11 747
Абе Юлия не си иска памперса, всеки път с разправия го слагаме. Но и да ходи на гърне не иска.

# 89
  • Мнения: 681
Жалинка, и аз се питам дали не беше грешка, че закъснях. Педито каза от 9 м да почвам с гърнето, но това според мен се отнася за децата, които могат да седят нормално. Моя приятелка ми разказа наскоро, че слагала дъщеря си в гърнето от 6 м, когато детето още не можело да седи само но пък дуето като хлътне в гърнето и няма мърдане. За мен това е неразумно.

Общи условия

Активация на акаунт