Делимано мултикукър 50 + 1. Съвети, рецепти.

  • 41 256
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9
Чета много рецепти и съвети за начина на готвене с мултикукърите под налягане , но аз отскоро имам Делимано мултикукър 50 + 1 и още ми е доста трудно да работя с него. Преди няколко дни сипах мляко в една супа и тя изкипя. Сега ме е страх да я включа да не би да направи късо съединение. Знае ли някой имам ли основание за опасение? Ще бъда благодарна за всеки съвет и всяка рецепта.

# 1
  • Вече на село
  • Мнения: 569
Благодаря за темата, тъкмо сега го опознавам това Делимано и ще се радвам да споделяме опит.
Май вече писах в темата на рецептите за мултикукър, че само там квася мляко - в 6 бурканчета от по 300 мл и едно с по-малък диаметър в средата. В купата, след като сложа бурканчетата, наливам топла вода и включвам на йогурт. Изключвам го след 6-7 часа, не изчаквам края.

# 2
  • Мнения: 12
И аз имам въпрос. Как се натиска някоя от функциите два пъти, например КЕКС. Или просто натискаш един път, свършва готвенето, втори път натискаш.

# 3
  • Мнения: 10
Момичета и аз се боря от днес с него - купих го по поръчение на съпругата ми и реших да го пробвам...
Ще ми обясни ли някой как работи функцията "ориз"?
Исках да направя "свинско с ориз и зеленчуци"
Запържих леко месото - това беше лесно! Когато пуснах програмата "ориз" прибора започна да изстива и след като 5-10 минути го гледах умно, преминах на "супа" защото установих, че в нея програма мога да задавам температура и градуси, както си искам
Ще следя внимателно темата и дано разбера как работи това "чудо"

# 4
  • Вече на село
  • Мнения: 569
И аз имам въпрос. Как се натиска някоя от функциите два пъти, например КЕКС. Или просто натискаш един път, свършва готвенето, втори път натискаш.
Втори път натискаш, след като свърши програмата, естествено.

# 5
  • Вече на село
  • Мнения: 569
Момичета и аз се боря от днес с него - купих го по поръчение на съпругата ми и реших да го пробвам...
Ще ми обясни ли някой как работи функцията "ориз"?
Исках да направя "свинско с ориз и зеленчуци"
Запържих леко месото - това беше лесно! Когато пуснах програмата "ориз" прибора започна да изстива и след като 5-10 минути го гледах умно, преминах на "супа" защото установих, че в нея програма мога да задавам температура и градуси, както си искам
Ще следя внимателно темата и дано разбера как работи това "чудо"

Готвих ориз със зеленчуци и установих, че температурата през цялото време е около 100 градуса. В книжката пише, че времето за готвене на ориз не може да бъде променяно. Аз изчаках около 40 минути и спрях програмата, а така ми се иска сама да си спира. Ако някой има повече опит, моля да сподели.

# 6
  • София
  • Мнения: 313
Взехме и ние Делимано-то от промоцията в Кауфланд.
Малко май прехвалено се оказа...

1. Правих банановия кекс от книжката - добре се получи (два пъти на програма Cake един след друг го пекох).
2. Няколко пъти задушавах месо - става като сварено.
3. Един път "пекох" пуешки бут и един път суров суджук на "Bake", но трябваше да ги обръщам.
4. Опитах да варя макарони на програмата "Pasta" - твърде дълга е! Спрях я по някое време, защото щяха да станат на каша. Втория път реших да сложа по-малко вода, за да си я вземат цялата и да не се разваряват, но пък залепнаха на дъното.
5. Програмата за ориз също е твърде дълга! Вчера сложих да варя половин кило императорски и хем го погледнах, че е готов, хем реших да оставя уреда да се изключи сам (евентуално)... Е, не издържах - след 65 мин!!! го спрях. Разбира се, ориза беше разварен и леко се беше "хванал" за дъното  Confused
6. Най-големия провал - Slow cook: Два пъти се опитах да я пусна и двата пъти качва температурата до над 100 градуса за около 5 мин., след което уреда просто се изключва и минава в режим подгряване (bb).

Някой друг опитвал ли е Slow cook програмата? Дали не е дефектен нещо нашия уред, защото не ми се струва редно да работи така?

# 7
  • Мнения: 10
Взехме и ние Делимано-то от промоцията в Кауфланд.
Малко май прехвалено се оказа...
Напълно съгласен!   chef
Някой друг опитвал ли е Slow cook програмата? Дали не е дефектен нещо нашия уред, защото не ми се струва редно да работи така?
newsm78 - след като си поиграх малко установих, че при Slow - времето трябва МАЙ ( или юни?!!! ) да настроим сами защото по default е 10 мин???

PS - две мои "открития" - поради факта, че ръководството, дори и осигурено в два екземпляра е ОТВРАТИТЕЛНО!  People No Good
1. Под задната панта се намира малък контейнер, в който се събира конденз и трябва периодично да се излива/почиства.....
2. Клапана разположен върху капака може да бъде също свалян и почистван.

# 8
  • София
  • Мнения: 313
newsm78 - след като си поиграх малко установих, че при Slow - времето трябва МАЙ ( или юни?!!! ) да настроим сами защото по default е 10 мин???

Да, ръчно го настройвах времето и пак не стана...

Контейнера и аз го открих, но за клапана не знаех, благодаря ти! Simple Smile

# 9
  • Вече на село
  • Мнения: 569
Момичета, търпение! Първият ми хляб в пекарната беше като тухла четворка, но след товаааа Simple Smile

# 10
  • Мнения: 10
Да, ръчно го настройвах времето и пак не стана...
Съпругата ми днес зави сармички, а аз получих отговорната задачата да ги приготвя в кукъра  Wink
Избрах програма Slow cook - визуализираха се 4 часа, а след 5-6 минути температурата достигна 100 градуса и там заспа ( поддържаше диапазона 98-101 ).
Изключих го ръчно, когато оставаха около 40 минути и всичко беше ОК!

В предходната си публикация не уточних, че клапана освен, че се сваля и се разглобява!

# 11
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
И аз при вас  Peace Откакто го имам, почти не включвам печката. За програмата Slow cook ако е на 98-100 градуса в продължение на 4 часа примерно, няма ли да се развари всичко  Thinking

# 12
  • Мнения: 1
Аз Мултикукърът го имам вече година и съм страшно доволна. Настройвам си програмата и си го зарязвам да си готви. Когато пече, трябва да се обръщат продуктите, защото плочата е само отдолу. А Slow програмата ми е любима, когато правя яхнийки. Като за начало си избирам функцията за пържене на зеленчуци ( тя е 10 мин) и после си минавам на SLow и всичко става страшно вкусно. А и кюфтенца правих и гостите ми бяха възхитени.

# 13
  • София
  • Мнения: 1 872
Момичета, отзавна никой не е писал в тази тема. Сега се опитвам да варя ориз със зеленчуци, но-о-о-о кога ще се изключи програмата, не звам! Вече минава 40  минути, и според мен оризът е готов. Какво да правя?

# 14
  • София
  • Мнения: 313
Писах ти и в другата тема, но и тук ще ти кажа - програмата за ориз не струва Sad
Спирай си го сама, когато прецениш, че е готов. Аз два пъти си развалих ориза, докато тъпо и упорито чаках "умния" кукър да се изключи.

Общи условия

Активация на акаунт