Строеж - къде, как, колко? Тема за взаимопомощ 40

  • 31 786
  • 795
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 8 520
Нека предстоящата година е пълна с успехи и нови строителни реализации!
Линк към [ur=https://www.bg-mamma.com/?topic=1385161l]Предишна тема[/url]

Приемат се предложения за заглавна снимка в следващите 24 часа Grinning

# 1
  • Sofiа
  • Мнения: 3 240
Аз предлагам някоя снимка на LaDiDa с гледката от дневната, по която всички въздишаме.
Да ни топли през тези студени месеци Joy

# 2
  • Мнения: 375
Цитат
chortiz,извини ме за любопитството,но  каква е причината  въздуховодите да  не могат да стигнат основните помещения?

Височината. Дори и с плоски пвц тръби за мен става ниско. Размишляваме и ви чета с интерес. Simple Smile

Имам друг въпрос, споделете моля цапа ли се много бялото като цвят на външната изолация. Самопочистваща боя върши ли работа или е по-добър вариант силиконирана? Притесняват ме следите от дъжд около прозорци, врати, т.н. които се образуват с времето.

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 2 890
Нашата бяла фасада е само на 1.5г и е изцапана единствено от 2-3 птичешки красоти.Незнам как ще се държи с времето,но може да се мие.
ММ е работил с боя,която никога не се замърсява,но знам,че е доста скъпа

https://youtu.be/aeSpxv1BePg

# 4
  • София
  • Мнения: 34 933
Да видя кой води моята тема и как вървите Hug

# 5
  • София
  • Мнения: 43 903
Благодарности за новата тема 👍

Ние сме до тук за сега чакаме прозорци и към края на февруари ще почваме с външната изолация. И мислим за отопление.

Последна редакция: сб, 22 яну 2022, 11:09 от Angel_Dust

# 6
  • София/Варна
  • Мнения: 1 406
Много симпатична къщичка. А пеизажа отзад е зашеметяващ.

# 7
  • Мнения: 6 268
Angel, много е хубава! Струва ми се хладно обаче, май сте до гора? Каква изолация и отопление сте замислили, че май съм пропуснала.Relaxed

# 8
  • Мнения: 375
Нашата бяла фасада е само на 1.5г и е изцапана единствено от 2-3 птичешки красоти.Незнам как ще се държи с времето,но може да се мие.
ММ е работил с боя,която никога не се замърсява,но знам,че е доста скъпа

https://youtu.be/aeSpxv1BePg

Какво съвпадение!! В моя район точно Sto са окупирали пазара, говорих с тях и чакам оферта, предполагам, че ще бъде великото дране на кожи...Simple Smile  Трябва да си призная обаче, че останах очарована от обслужването и материали. На първо четене вентилирана фасада не можем да си позволим, така че преминаваме на вариант мазана и евентуално нещо като цокъл заради дъждовете. Предложиха система StoThermClassic, със силиконирана StoSilco или самопочистващата StoLotusan, която ти посочи. По-евтин вариант коментираха нормална Stolit и дренираща боя StoColorDryoniс.
Всичко ми е много неясно още, ще се върна назад да ви чета по темите, за да се обуча малко.
Като алтернатива Baumit и Beissier, някой има ли опит за сподели?

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 2 890
Angel,приказна е!Дано фирмата за дограма си свърши добре работата,че ние най-много нерви от целия строеж хабихме точно с прозорците.
chortiz,не мога да кажа,че ММ е работил с всичко на пазара.Със сигурност,никога не съм чувала от него Beissier.
Но, от всички други известни марки в Англия(включително и Baumit),STO му бе фаворит.Ние също боядисахме къщата с нея,но не бе с Lotusan.Не съм обърнала внимание какво точно пише на кофите(не сме я купували ,бе налична останала,донесена от UK),макар да ми се върти Stolit .

# 10
  • София
  • Мнения: 43 903
🤗🤗🤗❤️❤️❤️Момичета, всъщност не, не е студено там, мин едни +6 градуса сравнение със София. Не е в гората, това е от балкончето гледката, но е на крайна улица, зад нас няма къщи, а скалисто хълмче.

(тази е от края на октомври, малко по-зеленичко и слънчево)
Прозорците вече са поръчани всеки момент трябва да влязат на производство, Саламандър Steamline, 5камерна, 4сезона +к , външната ще е 10см (баумит протерм) и на покрива 15-17см още го решаваме малко това. За отопление сме решили подово, въпроса е с какво да се захранва, термопомпа, газ (пропан бутан) или сега ни предлагат хибрид между двете. За сега не сме сигурни и дали ще има нужда от охлаждане, ще пуснем инсталация пък ако решим, че има след лятото ще вземем и конвертори, от това донякъде зависи разбира се и дали изобщо термопомпа/хибрид ни трябва или може и само на газ да минем.

Последна редакция: сб, 22 яну 2022, 20:45 от Angel_Dust

# 11
  • Мнения: 6 268
Липсата на зеленина асоциирам с голям студ. Това ме подведе.

Нашето подово ще захранваме с централна газ. Надявам се на не много високи сметки като имаме добра изолация, а и за разлика от радиаторите водата за него се подгрява до около 42 градуса, а не 60+, както бяхме преди.

ММ е решил да монтира и канален климатик и камина с въздуховоди да имаме алтернативи Joy.

# 12
  • Мнения: 1 606
chortiz, ние също сме с бяла боя, но все още не мога да дам отзиви, защото е на няколко месеца. Нашата е на Knauf (нямам идея коя точно разновидност). За сега много ми харесва.

Angel_Dust , много готина къща, а гледката изглежда страхотно!

drago_2008 , ние също сме предвидили да имаме камина. Много исках от нея да пуснем въздуховоди до 2 от спалните(над бъдещата камината са) , но ми казаха, че ако го направим ще се чува всичко от другите стаи (дневната и другата спалня). Вие как сте го решили този проблем?

# 13
  • Мнения: 6 268
nellytan1, ами камината при нас има няколко отвора отгоре за 4 помещения, та по тръбите от стая в стая няма да се чува. Според ММ ако е отворена камерата може да се чува, ама не сме тествали, те първа ще ги монтира Pensive Ако е затворено стъклото не мисли, че е възможно, може би при много силен шум?!
Такава ще монтираме ниe https://trullicamini.com/IT/blokk-70/9608?gclid=CjwKCAiA866PBhAY … rmuBoC8WoQAvD_BwE
Старата Devile, която имахме топлеше с въздуховоди хол, трапезария и кухня и понеже винаги има шум не ми е правело впечатление.

П.П. През тръба за аспирация по принцип се чуват комшиите, но аспираторът е отворена фуния, знам ли...

# 14
  • Мнения: 1 606
drago_2008 , много благодаря за споделения опит.

Общи условия

Активация на акаунт