Захранване и ходене по голяма нужда

  • 1 562
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 206
На мен дори 2-3 часа ми се виждат много. За половин час цветът се променя, също и вкуса. Ако до 1 час не изпие сока, го хвърлям и правя нов. Close
А Shаli вярно, че на всяко дете му действат различно. Морковът запича Спас, крушата и ябълката разхлабват.
SZA, има хубави круши по магазините, Била, Метро, внос са, но не са лоши.

# 16
  • София
  • Мнения: 2 210
SZA,   установих същото при Ив4о-по4нахме лека полека със захранването и се запе4е. Безотказно ми помогна домашно пюре от круша-пробвах и на пара и в микровълновата, а после с пасатора. Ив4о много го хареса. Слагах му 2-3 пъти вътре и по малко синя слива. Като цяло крушите и ябълките са му фаворит, а и него банана го запи4а, а и май не му харесва толкова. Колкото до сока-знам 4е най-бързо се разрушава витамин С-по4ти веднага при досега с кислорода- затова и сока толкова бързо потъмнява.
А акото се промени драсти4но с първото картофено пюре- край на "благоуханните" кърма4ески акита Stuck Out Tongue  Stuck Out Tongue Сега са едни вонящи дарадонки Joy

# 17
  • Мнения: 96
Соковете в никакъв случай не трябва да се замръзяват,нито пък да се съхраняват в хладилника!
При допир с въздуха се окислява плода/сока и се разгражда витамин С!Даже 1 час е много да престои.Плодът/сокът много бързо потъмнява именно поради тази причина.
Аз изцеждам и давам веднага-ако пие-пие,ако ли не-изхвърлям!
Може да изцеждаш в сокоизтисквачка или да настържеш плода и да го прецедиш с марля(аз така практикувах преди,щото сега не пием сокове).
А що се отнася до запека- и аз мисля,че различните плодове и зеленчуци действат различно на всяко дете.При някои моркова запича(при сина ми беше така за един период-само като помиришеше морков и беше запечен Grinning ),а при други разхлабва.
Същото важи за ябълката и банана.Всичко е индивидуално!
Така че,пробвай и ще прецениш.
Поздрави!И целувки на Гогата!

# 18
  • Мнения: 3 379
Мерси момичета. Нямах Интернет, та чак сега виждам мненията...

На въпроса за миризмата - ами мирише си нормално, няма разлика  Embarassed

Днес дадох сок от ябълка, пресен разбира се, изпи половината от една ябълка, а следобядът се изака, но малко и с някакъв зеленикав звят с разни тъмни неща вътри  Embarassed  Embarassed  - не знам нормално ли е?

Иначе не дава признаци да има проблеми с акането - т.е. например да се напъва или нещо подобно...

Имам и друг въпрос във  връзка със захранването, ама ще отворя нова тема, че е от дурго естество...

# 19
Zdrawejte!
A chaj probwali li ste? Az dawam chaj na Hipp, raztworim... malkata mnogo go pie. Oswen towa dawam chajche ot shipki, no se boq che to maj zapicha... no pyk sydyrzha vit.C i mislq che e dosta polezno. Bebcho go hareswa dosta, no mu dobawqm malko zahar che e adski kisel Simple Smile
Za razhlabwane az i dawam ot plodowite pjureta ot sini sliwi ili krushi, no maj sliwite sa naj-efektiwni Simple Smile no pri nas maj dejstwat sys zabawqne ot okolo 24 chasa.
Inache bananite zapichat, morkowite i qbylkite syshto.
Soka az lichno sym dawala i sled prestoj w hladilnik, mozhe i da se gubqt chast ot poleznite swojstwa, no spored men ne e tolkowa strashno Stuck Out Tongue

# 20
  • Мнения: 473
Сокът се дава веднага след като е изцеден-както са написали и други майчета при престой се разрушават витамините.
Да споделя каква интересна статия ми попадна относно плодовете и нитратите. Та значи когато купените плодове или зеленчуци се изцеждат на сок нитратите не променят химическия си състав и директно излизат от организма. Разрушават се когато се готвят. Съветът беше че упени плодове или зеленчуци спокойно може да се цедят и да се дават на бебоци, а за пюрета да се търси контролиран източник.
Прозвуча ми логично, но да се призная не съм на ти с химията и не мога да твърдя за достоверност.

# 21
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Морковът запича без изключение (поне аз не знам за такова). При силно разстроени бебета се предлага даже морковена супа (т.нар. супа Моро). Така че сокъ действа по същия начин.
С кърмата се поема нужното количество вода, но ако искаш, предложи му малко преварена да пие. Моята девойка поиска чак на 11 м, но всяко бебе е различно.
Има готови сокове Ганчев в кутийка - има ябълка, в която няма добавена захар. Само сок, вода и вит.С. Другите им сокове имат захар, но този не е лош.
Иначе фреш ис бест, тъй да се каже.

Общи условия

Активация на акаунт