Искам да кажа ... (72)

  • 61 896
  • 739
  •   1
Отговори
# 30
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 941
В къща съм откак заживях с мъжа ми, близо 20 години вече. В началото ми беше много терсене, от центъра - в дивотията, липсваше ми навалицата по улиците. Мъжът ми ме бъзикаше, че ще ми запише "Витошка" в час-пик и ще ми я прожектира  Wink. Сега не бих си заменила живота в къща за такъв апартамент. Децата се самоотгледаха на двора, както казваше един съсед "циганска закалка" им правех. Цяло лято не се прибираме вътре, даже дечурлигата спят навън, на батута  Wink. София обаче започва да ни превзема и това не ми харесва .... Иначе, си е хамалогия, особено ако градинарстваш. Аз съм градинарка от миналата година и едва смогвам, но пък градината ме разтоварва.

# 31
  • Мнения: 2 457
И на мен ми предстои да градинарствам,  искам да имам хубава градина, да  садя, да гледам как расте... Ще помагате? Praynig

# 32
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
А ти с какво ще помагаш? Wink

# 33
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
Със снимки  - но само по мотичка! Или в краен случай - с китка магданоз.

Градинарството за мен не е досадно задължение, губивреме, слугинаж и разправия, а дзен, густо, нирвана, благина и наслада, всичкото смесено в сложна пропорция. И това са невеществените ползи, а има и други.

Не мога да кажа, че си губя времето с градините и двора - а за какво по-приятно бих го ползвал?



# 34
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Гена, на полседния рожден ден на дъщеря ми бяхме поканили 20 деца, потвърдиха 13 дойдоха 18. Така че бройката явно е доста нестабилна по принцип.
Аз децата си ги броя всички поканени, за родителите иде реч  Crazy.Успокоявам се,че заведението си е с кухня и няма да останем гладни  Crazy Че имам и няколко случаи, когато развлачвам  поръчана храна към къщи  ooooh!. Понякога се изтупват 2-ма родители на съученик, които не съм предвидила в местата и т.н. Но мъжът ми е обещал да "пази"на входа  Mr. Green

С нашата градина никой не се занимава професионално,от година-две. Мъжете се грижат за тревата,ама все не им е спешно  Mr. Green.Малко ми е гузно,че мога да насадя някакъв зарзават,ама мързелът е по-голям от съвестта, очевидно. hahaha Хич не ми се чопли в пръстта...Даже цветята уморих, умятна съм,спор няма  bowuu.Поддръжка имаме само на басейнчето  Whistling.

Ша ще помага с вдъхновяващи  зоо снимки  Blush

# 35
  • Мнения: 11 693

Днес ми е едно спокойно, само дето още не ми е достатъчно топло. Искам пролет и всичко да започне да се раззеленява.

# 36
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
Нормално е мнозина да искат да е светло, топличко и да има птичи песни, ако може от деня след Рождество. Но има и друго - ако искате годината да е богата на плодове - не се молете за твърде ранна пролет. Всяко нещо да е с времето си.

Идеално би било, ако в рамките на седмица падне още един сняг с около 10-дневна вълна застудяване. Пък после нека се и затопля.

# 37
  • София
  • Мнения: 5 606
Искам пролет и всичко да започне да се раззеленява.
И аз!
Миналата година си бях купила лалета и зюмбюли направо с луковичките и тук някой ми даде съвет луковиците да ги засадя и да чакам да цъфнат тази година. Онзи ден видях, че са подкарали пак. Направо я почуваствах пролетта.
Лили, вие оправихте ли напълно къщата? Остана ли ви още нещо?

# 38
  • Мнения: X
В къща определено е по-добре, по-широко и удобно. Но ако може да е в София. Не ми се живее извън града. Градско чедо съм си и обичам всичко да ми е на разположение. И града си обичам.
Градинарството хич не ме влече. Но се възхищавам на красиви и поддържани градини.

# 39
  • Мнения: 748
Живея в къща, но искам апартамент. По възможност в голям град. Супер депресиращо ми действа да гледам как къщите постепенно опустяват.

Съни, твоята мечтана къща, само като я гледам, ме хваща морска болест  Simple Smile
А тази на картинката е типичната къща за гости. Малко хора живеят в такива наистина.

# 40
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Нормално е мнозина да искат да е светло, топличко и да има птичи песни, ако може от деня след Рождество. Но има и друго - ако искате годината да е богата на плодове - не се молете за твърде ранна пролет. Всяко нещо да е с времето си.

Идеално би било, ако в рамките на седмица падне още един сняг с около 10-дневна вълна застудяване. Пък после нека се и затопля.
За градинарите може и да е приоритетно, но болшинството предпочитаме хубаво време пред плодородна година. Всъщност плодородността, буквално,отдавна е загубила своя първоначален смисъл. Всесезонно купувам  почти едни и същи плодове/зеленчуци,от цял свят...и не само аз. Единствено череши не се намират зимъска  newsm78,затова и се надявам дворната ми череша да не се подлъже по слънцето  Praynig.

# 41
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Къде са тези плодове?Навъдили са някакви сортове с твърди кори и безвкусни плодове. Изобщо не мога да попадна на нещо хубаво - крехко, сочно, сладко и прясно. Дори и от тези, които произвеждат и продават. Ужас някакъв. И черешите развалиха, и ябълките, и крушите. За любимите си праскови и пъпеши най-много ме е яд.

# 42
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
Разбиранията за "хубаво" време са различни у различните хора. Има и фенове на мъглите, и на виелиците. Аз лично предпочитам просто да няма екстремуми.

За черешите, Както и за другиоте овошки бедата не е точно в ранното затопляне, а в евентуалните "възвратни" студове, които стават толкова по-вероятни, колкото по-рано се затопли.

Инак ранното затопляне е добре дошло за зърнопроизводителите и зарзаватчиите. По-рано, евтино и сигурно ще им станат зеленориите, по-рано и пълно ще им освободят мястото за следващи култури. Марули, лук и спанак не се боят от възвратни студове, никак даже. Спанакъ става още по-вкусен.

# 43
  • София
  • Мнения: 23 098
На тези, които в предната тема ми обясняваха, че поддръжката на къщата не е голям зор, ще им кажа, че съм израснала в къща и съм живяла в продължение на 19 години в нея, така че няма нужда да ме убеждават в каквото и да било, свързано с работата по една къща.

Къща на село - не мерси. Когато ми се прииска селска идилия, има къде да отидем. За градинарстване и дума да не става, това е материя, която изобщо не ме вълнува.

# 44
  • sofia
  • Мнения: 8 939
Къде са тези плодове?Навъдили са някакви сортове с твърди кори и безвкусни плодове. Изобщо не мога да попадна на нещо хубаво - крехко, сочно, сладко и прясно. Дори и от тези, които произвеждат и продават. Ужас някакъв. И черешите развалиха, и ябълките, и крушите. За любимите си праскови и пъпеши най-много ме е яд.
Безвкусните плодове и зеленчуци са следствие и на кофти сортове. До колкото съм чувала имало някаква тъпа политика на ЕС спрямо производството на семена и всякакви местни сортове и опити за производство (на семена) биват прецакани.

Общи условия

Активация на акаунт