Искам да кажа ... (72)

  • 61 856
  • 739
  •   1
Отговори
# 45
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 182
Странно ми е това с родителите по РД Rolling Eyes
Може и аз да съм крива, ама родители на РД не каня от както децата бяха в детската градина. Аз/мъжът ми също не ходим с дребния по рождени дни.
Ако сме приятелски семейства, тогава гоститата са си общи, но за съученици и познати - не.


Не смятам, че плодородността е загубила смисъл. Всяко растение си има неговите изисквания към времето. А това какво ядем - виновни сме си ние, хората.
Много рядко купувам плодове и зеленчуци извън сезона им, но това не означава, че са вкусни и дъхави.

Те сортовете са променени, че да държат много и да изглеждат перфектно плодовете/зеленчуците, пък вкуса им ....

# 46
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
... До колкото съм чувала имало някаква тъпа политика на ЕС спрямо производството на семена и всякакви местни сортове и опити за производство (на семена) биват прецакани.

Има политики за обратното - за запазване на местните сортове. Работата е там, че това не се постига с политики, а с намиране на пазари - нещо, което нашите семепроизводители никога не са умеели. Достатъчно е да идете до който и да е "институт" за производство на посадъчен материал - няма да намерите никого след 11 часа предиобед. Дай им само да плачат за пари.

Никой никому на практика не пречи да произвежда и разпространява домашни семена, издънки или калеми.

Странно е друго - хората искат хем да се "запазват" сортовете, хем да не се контролира по никакъв начин производството  и продажбата на семена. А това е нещо като хем вънка, хем вътре. Не може и двете.

# 47
  • Мнения: 2 457
Куркума, ти ще ми помагаш, само на теб мога да разчитам за това с градината. Hug
Лиляна най-много да ме посече нещо, гледай, че лавина предизвика в Австрия чак, добре, че беше по-далеч от нас. Пу-пу.

# 48
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Странно ми е това с родителите по РД Rolling Eyes
...
И на мен, .Смятам го за нахално и невъзпитано.Затова и не ги предвиждам...но на хората им се общува,говори  newsm78. Няма лошо, ама с мярка и не за моя сметка  Naughty.Пеня се,ама плащам накрая,де  Mr. Green Ние си се знаем кои си ходим по РД и тях си ги очаквам...абе дълга тема е,въртим я често.
Хубаво,де...градинарите откъде купувате семена?  newsm78 Пак от пазара, в пакетчета,нали...които рядко са български,си мисля аз. Но не съм експерт и засега и не смятам да ставам. Родителите ми отглеждат зарзават по малко,кога сполучливо,кога-на вятъра  Thinking. За мен усилията рядко си заслужават резултатът.Но пък за тях е удоволствие и удовлетворение.  Peace

# 49
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
Това, че дадено семе е българско, не значи непременно и винаги, че е добро. Добро значи кълняемо, чистопородно, вкусно, устойчиво, родовито и чисто от зарази.

Искам да уточня нещо - български сорт и българско семе не означават едно и също нещо. Семената може да са бълграски, а сортът да не е (както е с "биволско сърце", например) и обратното също е възможно.

На пазар се предлага това, което се търси. Винаги е така, откакто свят светува.

# 50
  • София
  • Мнения: 23 096
Не знам какво се вълнувате за родителите по РД. Отивайки на РД или канейки, е упоменато съвсем ясно дали РД е за родители или е само за децата. Наскоро ни поканиха на РД на дете от класа на Кати и майката ясно заяви, че празненството е за малки и големи. Тази събота ще сме в Дон Домат на друг РД и ме информираха, че "може да изпием по едно", което за мен е достатъчно красноречиво, че трябва да си оставя детето и да се разкарам.  Grinning
Просто за по-големи деца не виждам смисъл от почерпки за родителите. Айде, като са по-малки децата и празнуват в клубче не е кой знае какво да поръчаш две плата за родителите. Но вече клубчетата отесняха, а разходите пък се увеличиха, така че родителите да си се оправят.

# 51
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
А,де...на думи е ясно....ама като почнат да се повъртат и да надничат и хоп се наместят,щото виждат и други родители,които обаче съм поканила.
Тонка,да взема те поканя,освен  Hug

# 52
  • София
  • Мнения: 23 096
Тонка,да взема те поканя,освен  Hug
Гена, покани ме, както виждаш съм олицетворение на тактичността.  Laughing
Ти сега ме замисли, защото вярно ще искам да почерпя някои от родителите, тъй като са ни приятели. Лелеее, какви ще ги къдря, не знам.  Crazy

# 53
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Тонка,да взема те поканя,освен  Hug
Гена, покани ме, както виждаш съм олицетворение на тактичността.  Laughing
ИменнУ, ама ще носиш ДАМСКА рокля за подарък и после ще ме кълнеш,че сметката не е излязла  Mr. Green, а и Кати ще ме засенчи  bowuu.
Слагаш страж на входа и се разсейваш  Whistling, ще споделя опит в неделя  Crazy.

# 54
  • Мнения: 10 874
Миналата година си бях купила лалета и зюмбюли направо с луковичките и тук някой ми даде съвет луковиците да ги засадя и да чакам да цъфнат тази година. Онзи ден видях, че са подкарали пак. Направо я почуваствах пролетта.
Преди няколко дни и аз си купих лалета с луковички, едното вчера цъфна (сложих си го за аватар) и през есента смятам да засадя луковиците на село, дано догодина ги видя и в градината.  Heart Eyes
Ще се радвам, ако Куркума даде някой съвет, аз преди да купя луковиците питах в цветарския подфорум, ама не ме отразиха и реших да се справям сама. Четох в нета, но там е написано като за специалисти и не съм убедена, че разбрах всичко и го карам малко по инерция. Blush Предвид, че никак ме няма в градинарството, това, че едно лале цъфна, а другите са на път, е голям успех за мен. Blush А ако догодина цъфнат и на село, ще съм много щастлива.  Heart Eyes

# 55
  • Бургас
  • Мнения: 7 314
Аз оставам с детето по РД ,но е малка и ме търси. Нямам търпение да започна да я оставям за по два часа. Сега взимам и Мариана,защото няма кой да я гледа ,но тя  не предизвиква излишни разходи Simple Smile Мъжът ми пък може да отиде на детски рожден ден, само ако става дума за нашите деца. И след задължителният въпрос " Аз мога ли да не идвам? "

# 56
  • Мнения: 748
Имам един колега, майка му има огромна градина с лалета. Знам, че всяка есен ги вади, той носи на колежките купища луковици. Ние с нашите не са занимаваме. Цъфтят си всяка пролет, без никакви грижи от наша страна.

Миналия месец празнувахме петия РД на детето и аз поканих децата без родители. 5-6 годишни деца, нямаше никаква драма. ММ обаче беше много нещастен, че не можа да се измъкне.

# 57
  • Мнения: 4 785
За къща на село за постоянно живеене - по-скоро не, но за вила, в някое планинско селце, защо не. Избрали сме комуникативно място, има детски градини, няколко училища, градски транспорт (на 15 мин. автобус в пиковите часове, което е абсолютно нормално, има маршрутки, влак... баща и майка с кола  Mr. Green). Всичко сме измислили, парцелът е на много хубаво място, с голям двор е, простор, обаче като се преборим с общината (с която се съдихме и още си пишем молби и отговори в съда, въпреки че аз нямам правен интерес вече  ooooh!, но има и други жалбоподатели и стана една...), ще ходя сама да си копая основите, толкова вече ми се изчерпа търпението.

Важното е, че снощи спахме като къпани - ходихме да дундуркаме малко бебето, аз бях леко неадекватна от недоспиване и като се прибрахме, гледахме "Кухня", отрязала съм се и едва се събудих сутринта, даже закъснях има няма почти час  Embarassed.

# 58
  • София
  • Мнения: 23 096
Аз оставам с детето по РД ,но е малка и ме търси.
И аз съм оставала, когато детето ми е било малко. Тази година обаче Кати става на 8 и смятам, че вече не е необходимо родителско присъствие. Все пак аз и мъжът ми ще сме там, както и аниматори. Проблемът е, че няма как да кажа на моите приятелки - аре бегайте и елате след 2 часа, нито пък на кумовете ни. И като се замисля май като беше по-малка дъщеря ми, беше по-лесно. Сега е едно мислене, едни схеми, едно чудо...  Whistling

# 59
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 182
От тая гледна точка май съм уцелила бингото с роднини и кумове далеч от нас и с приятели, които нямат желание да са в лудницата с дечурлигата Laughing


Довечера сме на "Криворазбраната цивилизация". Да видим дребният какво ще разбере Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт