Разстроен стомах за кратко

  • 3 434
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 403
Моя проблем е следния , от доста време насам  забелязвам ,че от нищото получавам  изведнъж разтройство , но то е еднократно ,  отивам веднъж и след това проблема изчезва , случва се горе долу  два , три  пъти месечно. Забелязала съм ,че най - често се случва след вечеря,но не винаги, нямам алергии от храни или някаква непоносимост  , изхожданията не са съпроводени  с болка  , по скоро преди това имам газове , който изчезват след това , не е болка за умиране  , но е некомфортно когато съм навън
Имате ли някакъв съвет  , мисля за започна с пробиотици  или да избягвам  някои храни

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 185
  Може да става въпрос за дисбактериоза . Обикновено изписват пробиотици и не е зле да се отиде на лекар.

# 2
  • Мнения: 19 221
Аз, откакто се помня, съм така, особено при някакъв стрес или след по-интензивно физическо натоварване. Не съм си мислила, че е конкретен здравословен проблем досега, мислех си, че е някаква индивидуална особеност на организма и може би някои видове храни. И при мен започва с газове, свикнала съм да разпознавам кога ще започне. Имам лактофлор, за съжаление забравям да го пия редовно, но мисля, че ми се е случвало и при редовен прием.

# 3
  • Мнения: 403
Даааа  при стрес веднага се отразява на стомаха ми и тичам до тоалетна , ама от малко съм си така  Grinning
, но напоследък ми прави впечатление и че като съм спокойна понякога се случва , но нали е еднократно не ми правеше впечатление , но днес една приятелка която си е малко паника ме наплаши с някакви диагнози та се замислих  newsm78

# 4
  • Мнения: 19 221
Кажи, ако ходиш на лекар заради това, какво ти е казал. Че и аз да ходя, ако е нещо опасно Simple Smile

# 5
  • Мнения: 403
Ако ходя веднага ще споделя  Grinning но първо мисля да пробвам с пробиотици и да спра с нивика си да пия чашка или две бяло вино вечер след вечера , може пък това  да ми дразни стомаха  Laughing

# 6
  • Мнения: 19 221
Аз пия вино веднъж годишно сигурно, пък ми се разстройва стомахът. Пробвай, но се съмнявам да е от виното.

# 7
  • Мнения: 403
И на мен не ми се вярва , но нали уж алкохола дразни стомаха :в:
А при теб има ли връзка с менструацията , защото при мен началните дни  на цикъла  ми се отразяват също. Иначе днес си купих  и го почвам, само не разбрах направо да пия таблетката или да я изсипвам във вода , пише на шишенцето да се изсипва ,но май важи само за малките деца  newsm78

# 8
  • Мнения: 19 221
И на мен не ми се вярва , но нали уж алкохола дразни стомаха :в:
А при теб има ли връзка с менструацията , защото при мен началните дни  на цикъла  ми се отразяват също. Иначе днес си купих  и го почвам, само не разбрах направо да пия таблетката или да я изсипвам във вода , пише на шишенцето да се изсипва ,но май важи само за малките деца  newsm78


Какво си купила, как се казва пробиотикът? Аз пия Лактофлор, но той е в желатинови капсули, като антибиотик. Не отварям капсулите да им изсипвам съдържанието във вода, просто ги гълтам и пия вода. Те се разтварят в стомаха.

Да, при цикъл ходя по голяма нужда по-често първите дни, но невинаги е рядък резултатът. Ако обикновено ходя по голяма нужда 1 път дневно или дори понякога прескачам някой ден, в началото на цикъла се е случвало и по 2-3 пъти да ходя. И от други познати съм чувала, че и при тях е така. Има връзка с хормоните.

При мен, като се опитах да установя връзка с някаква храна, да имам евентуална непоносимост към нещо, не открих. По-скоро е от едновременния прием на повечко храни на едно ядене. Към същите храни, ако не ям повече от 2-3 различни вида на едно ядене, нямам никаква реакция.

Също така, колкото повече го мисля, не смятам, че е здравословен проблем, защото след едно такова единично разстройство се чувствам по-добре и по-пречистена, отколкото при обикновеното изхождане. Няма общо усещането с разстройството, когато си болен или от антибиотик, при което, въпреки че си ходил до тоалетна, се чувстваш все подут и отпаднал и чак те боли.

# 9
  • Мнения: 403
Дааа Лактофлор взех и сутринта си пих цялото хапче 
Това с  различната храна има логика , защото вечер в повечето пъти се тъпча с различни неща и най- често след това  ми се случва , явно ползата от разделно хранене не е само мит    Laughing

# 10
  • Мнения: 18
Някой ползвал ли е този пробиотик http://e-zdrave.com/index.php?route=product%2Fproduct&manufa … amp;product_id=66 . В Англия бил номер едно, но искам да знам дали някой има опит ?

# 11
  • Мнения: 403
Аз да си споделя, че мина доста време без да ми се случва да имам кашкави изпражнения , но напоследък пак се почна мине не мине след вечеря да търча до двете нули и после пак всичко си е ок..... та малко взех да се притеснявам и мисля да отида до личната да питам защо така става, може би има нещо което ми дразни стомаха и това си е , а и напоследък все по често вечер имам ужасни газове и явно това провокира ходенето  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт