Предстои ми замразен трансфер, да поговорим - Тема 3

  • 92 804
  • 740
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 475
 Cry  Едните от ембриончетата не са добри след размразяването,сега чакам да видим другите как ще са. Дано има качествени и днес ми ги върнат.

# 61
  • Мнения: 403
Мима и аз днес пуснах тест... резултатите вечерта. Simple Smile
Desism, спокойно мисли положително моите са със средно качество, но ето уринарния тест ме зарадва.

Момичета зацапването спря вчера следобяда, явно наистина е било имплатационно, но за всеки случай доки ми вдигна дуфастона на 4 таблетки дневно.

# 62
  • Мнения: 1 366
Лелей, че раздвижване! Хайде, мацки! Всички ще успеем! Успешни трансфери и положителни резултати на трансферираните!
Виждам, че сте се разговорили за шофирането и движението като цяло непосредствено след трансфера. При миналия ми трансфер бях решила поне първите 2-3 дни да намаля движението и напъните до минимум. Дори прекарах денонощието след трансфера в болницата. На другия ден накарах Миндила, да измъдри маршрут до вкъщи, който да не е павиран, за да не друса,което беше почти невъзможно и в крайна сметка излезнахме извън града за да избегнем паважа. Хайвана как ми се връзва на акъла, не знам. И след цялата тая немобилност и пазене, резултата минус. Та се чудя сега каква тактика да предприема. Знам, че докторите казват "живей си живота", ама залога ми е прекалено голям и ме е шубе да си "живея живота както винаги". Ето сега например, карам си аз, и оп стресова ситуация с натискане на спирачки и на косъм разминаване. То сърцето ми слезна в гащите, цялата буквално се стегнах като камък, та искам да избегна такива рискови ситуации, които само ми намалят шансовете.
Седя и се чудя, чудя се и седя... Да мърдам ли, или да не мърдам...

# 63
  • Мнения: 355
Момичета, стискам ви палци!  Heart Eyes
Моят трансфер на пресен ембрион беше неуспешен. Бях се отчаяла и изобщо не вярвах на ЗЕТ, че ще помогне. Но помогна  Wink  Сега очаквам моето снежинче през лятото.  Hug

Не се притеснявайте да се движите, шофирате и прочие. Единствено не се натоварвайте физически.
Аз веднага след трансфера станах, разхождахме се из града и след 2 часа си тръгнахме с колата и пътувахме около 200 км. Изрично съм питала докторите за това и ми казаха, че няма проблем. Дори не са ме карали след трансфера да лежа.

Късмет на всички и прекрасни новини в най-скоро време ви пожелавам!  Hug

# 64
  • Мнения: 347
Шошии според мен направи това което мислиш че е добре за теб,аз бях от тези с многото пазене, страхувах се да си живея живота и прецених че ще се чувствам по спокойна ако почивам. Според за всеки различно е добре.

# 65
  • Мнения: 127
_fieri_smile_88 някакви симптоми имаш ли? Нещо боли ли те?

# 66
  • Мнения: 355
Шошии според мен направи това което мислиш че е добре за теб,аз бях от тези с многото пазене, страхувах се да си живея живота и прецених че ще се чувствам по спокойна ако почивам. Според за всеки различно е добре.

Как си се почувствала по-спокойна, след като си се страхувала и постоянно пазила?
Няма какво да му стане на ембриона. Ако е поставен на правилното място, няма как да изпадне. Вече дали ще се закрепи, не зависи колко си се пазила. Критериите са съвсем други, които не зависят от нас.

# 67
  • Мнения: 403
_fieri_smile_88 някакви симптоми имаш ли? Нещо боли ли те?

Никакви Simple Smile само кръст ме боли

# 68
  • Мнения: 347
Шошии според мен направи това което мислиш че е добре за теб,аз бях от тези с многото пазене, страхувах се да си живея живота и прецених че ще се чувствам по спокойна ако почивам. Според за всеки различно е добре.

Как си се почувствала по-спокойна, след като си се страхувала и постоянно пазила?
Няма какво да му стане на ембриона. Ако е поставен на правилното място, няма как да изпадне. Вече дали ще се закрепи, не зависи колко си се пазила. Критериите са съвсем други, които не зависят от нас.

Съгласена съм че няма да изпадне, но незнам как аз се чувствах по добре в нас

# 69
  • София
  • Мнения: 1 844
По отношение на лежането - на мен лекарката ми каза да лежа в деня на ЗЕТ и следващия и после обичайните неща.
Аз си лежах плътно и 10-те дни до теста. Да, така се чувствах много по-добре и по-спокойна, да не говорим, че нито ми се излизаше, нито ми се срещаше с някой, нито ми се говореше по някакви общи теми. Беше ми много напрегнато и това беше моя начин да мине времето ми в спокойствие. Лежах си, гледах TV и книжки.  
Всеки се чувства и възприема нещата различно. Ембрионът няма да падне от гравитацията, но също така е много важно спокойствието на духа в дните след ЕТ, а това всяка от нас си го осигурява по различен начин.  
Друг е въпросът, че така ми тръгна, че после бях сама по цял ден в къщи на легло 8м. със серклаж, много е тежко, времето спря, само мисълта какво ме чака на края на тунела, ме е крепяла да не рухна психически, физически вече бях.  

# 70
  • Мнения: 355
Frida*, герой си ти. Браво.  Hug

След като сте се чувствали така по-сигурни, съгласна съм с вас. Най-важно е вътрешното спокойствие все пак.
Аз само исках да кажа, че лежането и прекаленото пазене няма да помогне, защото те нямат значение в случая.

# 71
  • Мнения: 115
Ееееееееееееее, темата наистина много се раздвижи, успех на всички и на тези момичета, които днес чакат резултати, аз съм сигурна, че ще са положителни.  Hug
Аз в четвъртък съм на преглед (на 10 ден от приема на естрофем) и ще видим какво ще стане, но ако всичко е наред и аз скоро ще си прибера снежинките. Дано за всички ни тази година е успешна в това отношение. Моята кашлица не мина, вчера дори бях на пулмолог -  рентгеновата снимка не показа нищо притеснително "уж", но аз продължавам няколко доста време да кашлям - суха, дразнеща, упорита. Смених 3 вида лекарства вече, но ако не спра - може би ще го отложим, не знам дали ще е проблем трябва да питам д-ра, но иначе нямам нито температура и т.н/ Някоя от вас била ли е с кашлица на и след трансфера? Успех още веднъж стискам палци и ви чета.  Simple Smile Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 72
  • Мнения: 127
Аз бях с кашлица-суха.Пих сироп Гринтус и ми мина.Той е билков и е безвреден.Става и за суха и влажна.Дано и на теб ти помогне!

# 73
  • Мнения: 437
Момичета Благодаря ви че и вие бяхте с мен от сърце ви желая късмет

# 74
  • Мнения: 127
Късмет и на теб!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт