Школи в София за подготовка за НВО в 7 клас

  • 173 370
  • 820
  •   2
Отговори
# 675
  • Мнения: 100
Ами то винаги е било така - едно време за кандидастване в езиковите гимназии се ходеше на курсове по БеЛ а за математическите на курсове по математика към самите гимназии, повечето ходихме, имаше и такива които се подготвяха вкъщи от частни учители , роднини и тн. Сега е пак същото - няма проблем отличните ученици да изкарат 70-80 точки с подготовката от училище. Проблемът е че заради големия брой деца кандидастващи в определени гимназии летвата там е 90 т. Ако искаш да си продължиш в средното училище в което си от първи клас и си учиш, тези 70-80 т. са очакваните и напълно достатъчни. Ако искаш обаче в СМГ или другаде вече трябва стратегия, за която да се подготвиш допълнително

# 676
  • Мнения: 444
Да споделя и аз .За следващата година след  доста колебания и премисляне, заложих на школа "Маре" по БЕЛ.
Ще мога да споделя за резултатите  точно след една година. Да добавя , пазих мястото повече от година и половина. Дъщеря ми беше 5 ти клас , когато се обадих и я записах.

# 677
  • Мнения: 559
Да споделя и аз .За следващата година след  доста колебания и премисляне, заложих на школа "Маре" по БЕЛ.
Ще мога да споделя за резултатите  точно след една година. Да добавя , пазих мястото повече от година и половина. Дъщеря ми беше 5 ти клас , когато се обадих и я записах.
Понеже ми стана интересно - това запазване на място от 5 клас е защото не сте искали да рискувате да няма свободно място, когато дойде време или такава е практиката толкова ранно записване в школата?

# 678
  • Мнения: 444
Да споделя и аз .За следващата година след  доста колебания и премисляне, заложих на школа "Маре" по БЕЛ.
Ще мога да споделя за резултатите  точно след една година. Да добавя , пазих мястото повече от година и половина. Дъщеря ми беше 5 ти клас , когато се обадих и я записах.
Понеже ми стана интересно - това запазване на място от 5 клас е защото не сте искали да рискувате да няма свободно място, когато дойде време или такава е практиката толкова ранно записване в школата?
Обадих се февруари месец 2022г и исках да я запиша за септември за предстоящия 6 ти клас,  но нямаше места .
Тогава реших да си заявя такова за септември 2023 Simple Smile)) След 1 година се звъннах за да потвърдя мястото.

# 679
  • Мнения: 12
Съученичка на дъщеря ми е споделила, че е записана в школа по математика някъде в района на МОЛ “Сердика”. Толкова бързо са се разраснали, че ще отварят и втори офис в центъра, където, освен за НВО ще подготвят и за Американски Колеж. Свързах се с родителите на детето и помолих за контакт, но те доста уклончиво ми отговориха, че е станала някаква грешка. Дъщеря им щяла да разчита само на подготовката си в училище, защото за АК не било необходимо допълнително обучение?!
Както и да е, искам да попитам дали някой е чувал за такава школа?

# 680
  • София
  • Мнения: 12 278
Зависи от училището, но наистина може да се постигне прием в АК спокойно и без курсове, особено ако математиката му се отдава на детето.

# 681
  • Мнения: 5 938
Зависи от училището, но наистина може да се постигне прием в АК спокойно и без курсове, особено ако математиката му се отдава на детето.

Само, ако учи в училище с математика. Или се подготвя за НВО и прави пробни за АК. Второто е малко рисково. Има приети, но повечето са на второ канене.

# 682
  • Мнения: 4 078
До МОЛ-а е школата на Йонова - Литера. Позвънете и попитайте дали не подготвя и по формата за АК. Явно сега стартира алтернативата.

# 683
  • софия
  • Мнения: 25 773
На Йонова е до мол София, не Сердика.

# 684
  • Мнения: 4 078
Извинете - обърках старите имена.

# 685
  • Мнения: 360
Да не е тази:
https://logo-3.com/2020/08/02/%d0%b1%d1%8a%d0%bb%d0%b3%d0%b0%d1% … 0%b4%d0%b8%d0%b4/
Но вместо метростанция Сердика, детето да е объркало с МОЛ Сердика?

# 686
  • софия
  • Мнения: 25 773
Лого 3 са стара школа и основната им насоченост е АК. Никога не е била НВО. В нея преподават (бивши) учители от Колежа.

# 687
  • Мнения: 100
Лого 3 са стара школа и основната им насоченост е АК. Никога не е била НВО. В нея преподават (бивши) учители от Колежа.

Миналата година подготвяха за НВО и за АК. Цифрата беше различна за двата курса както и броя на децата в групите

# 688
  • софия
  • Мнения: 25 773
Не съм написала, че не подготвят за НВО.

# 689
  • Мнения: 2
Здравейте! Ще помоля за мнение за школа Родина, за курс по БЕЛ ?

Общи условия

Активация на акаунт