Школи в София за подготовка за НВО в 7 клас

  • 167 154
  • 744
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 2 909
В школа "Софроний" доколкото знам е събота или неделя и то от 8 часа до 4 часа ли беше, това са 8 часа, не ви ли се виждат множко.

# 136
  • София
  • Мнения: 4 575
В школа "Софроний" доколкото знам е събота или неделя и то от 8 часа до 4 часа ли беше, това са 8 часа, не ви ли се виждат множко.
Кое е толкова? Само 1 предмет ли? За мен е много,  даже за 2.

# 137
  • София
  • Мнения: 13 204
В школа "Софроний" доколкото знам е събота или неделя и то от 8 часа до 4 часа ли беше, това са 8 часа, не ви ли се виждат множко.
Кое е толкова? Само 1 предмет ли? За мен е много,  даже за 2.

Да не би да не сте дочели и да е от 8 до 14  Wink при това двата предмета...

# 138
  • Мнения: 2 909
Не, не. Една позната си е записала детето и има 4 часа мат и 4 часа бел, просто не мога да разбера как може толкова много часове. Вярно за 7 клас трябва голяма подготовка, ама толкова часове.

# 139
  • Мнения: 1 164
Ако тези часове са концентрирани в един ден, ми се струва нечовешко. Но моето дете пък беше на училище до от 8 до 13 ч. и от 14 до 16 ч. на курс. Не е било по-малко натоварването.

# 140
  • Мнения: 800
това го копирах от сайта им:

Занятията са в събота или неделя или в други неучебни дни от 8.30 до 15.00 ч., по 4 учебни часа за всеки предмет, както следва:
     От 8.30 ч. до 10.30 ч. е първият блок от 3 учебни часа с междучасие от 10.30 ч. до 11.00 ч.
     От 11.00 ч. до 13.00 ч. е вторият блок от 3 учебни часа с междучасие от 13.00 ч. до 13.30 ч.
     От 13.30 ч. до 15.00 ч. са часовете за самостоятелна работа (по един учебен час съответно по български език и литература и по математика).
     Допълнителните консултации за учениците, които срещат затруднения, са след 15.00 ч.

# 141
  • Мнения: 2 909
Значи казвам ми какво ми е казала една приятелка и това го пиша тука!

# 142
  • София
  • Мнения: 10 302
Значи казвам ми какво ми е казала една приятелка и това го пиша тука!

Приятелката преувеличава, звучи точно, като една жена каза.... как не се научихте, да не пишете глупости  ooooh!

# 143
# 144
  • София
  • Мнения: 13 204
Не, не. Една позната си е записала детето и има 4 часа мат и 4 часа бел, просто не мога да разбера как може толкова много часове. Вярно за 7 клас трябва голяма подготовка, ама толкова часове.
Обичкновено са по 3 учебни часа, което прави 2 астрономически. По двата предмета общо 4 астрономически. Но тези може да са изключение.

Аз лично смятам, че натоварването трябва да е равномерно. Така се и учи по-добре. Моето дете ходеше през седмицата на всички школи и само в съботите на занимания по преразказ.

# 145
  • Мнения: 2 909
Ами днес пак я попитах и тя това ми твърди, може и да е някаква допълнителна група, понеже съботнаата и неделната мисля, че са по различни часове. Може и тя да се е объркала нещо.

# 146
  • София
  • Мнения: 44 043
Някой има ли мнения и опит с Школа Лозенец или Елина?
(Сега ще е 6 клас синът ми, не ми се ще да го пренапъввам, но все пак ми  се иска да има 2-3 часа седмично допълнително математика, да влиза в час лека-полека, т.е. за 6 клас и местоположението е от значение, но все пак ми се иска да са и свясни и съвестни учителите).
Или ако може да препоръчате нещо в района около Лозенец-Ив. Вазов

# 147
  • Мнения: 1 807
От кой клас записвате децата на курсове за подготовка за НВО?

Аз честно да ви кажа тотално се обърках вече с толкова много мнения, препоръки и т.н. относно школи, преподаватели и какво ли още не.

Един казва 6ти клас е рано, друг 7ми е вече късно???

(А пък изобщо не искам да коментирам сбърканата ни образователна система!
Не ми е ясно как може на НВО да се дава нещо, което е пъти по-трудно от това което е учено в училище, но това вече е извън темата...)

# 148
  • Мнения: 800

Всичко е възможно на изпита след 7. клас.

# 149
  • София
  • Мнения: 4 999
От кой клас записвате децата на курсове за подготовка за НВО?

Зависи от общата подготовка на детето. Произведенията, върху които ги изпитват, се изучават само в 7.клас, т.е. има логика на школа да се ходи само в 7.клас.
От друга страна, ако детето има пропуски по отношение на правопис, пунктуация, граматика и умения за преразказване, може да започне школа и в 6.клас.
В 7.клас школите са с различен хорариум, така че можете да се спрете на школа в 7.клас с повече часове.

Общи условия

Активация на акаунт