Плащате ли входна такса за куче?

  • 10 122
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 4 551
В нашия вход за куче се плаща като за човек. Това е с решение на ОС. Преди това беше по-малко. И мога веднага да дам примери как кучето може да цапа повече от човек, ама е гадничко Crossing Arms. Имаме си такива във входа. Особено на 2 и 3-ти етаж, които не ползват асансьора.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 25 333
Ние нямаме кучета във входа, но такива мърлячи имаме, че... двойна такса им е малко.
Nefertarri,
много евтино при вас, бре Laughing Ние плащаме по 5 лева на човек.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 36 841
В нашия вход собствениците на кучета доплащат някаква сума за любимците си, но не в размер колкото за човек. Около 1-2 лева е. И смятам, че е съвсем нормално да се заплаща. Кучето си иска разходките без значение дали навън е кално, снежно или жега. Моите съм ги разхождала редовно по 3 пъти на ден и с чиста съвест мога да кажа, че са цапали. Не познавам човек, който да изчисти лапите на кучето си преди да влезе във входа, но влезе ли вкъщи кално животното, веднага го подкарват към банята. Както искаме да ни е чисто у дома, така искаме и общите части да не тънат в мръсотия. Нито аз,  нито другите комшии с кучета сме го правили на въпрос. Прието е, плащаме. То покрай едно куче това е най-малкият разход. Да не говорим, че за 4-членно семейство разходите за вход са към двайсетина лева в нашия вход и 1-2 лева отгоре не ги бъркат особено. За мен е излишно издребняване това някой да има любимец, а да се опита да клинчи точно от тия смешни пари.

# 18
  • София
  • Мнения: 9
В нашия вход собствениците на кучета доплащат някаква сума за любимците си, но не в размер колкото за човек. Около 1-2 лева е. И смятам, че е съвсем нормално да се заплаща. Кучето си иска разходките без значение дали навън е кално, снежно или жега. Моите съм ги разхождала редовно по 3 пъти на ден и с чиста съвест мога да кажа, че са цапали. Не познавам човек, който да изчисти лапите на кучето си преди да влезе във входа, но влезе ли вкъщи кално животното, веднага го подкарват към банята. Както искаме да ни е чисто у дома, така искаме и общите части да не тънат в мръсотия. Нито аз,  нито другите комшии с кучета сме го правили на въпрос. Прието е, плащаме. То покрай едно куче това е най-малкият разход. Да не говорим, че за 4-членно семейство разходите за вход са към двайсетина лева в нашия вход и 1-2 лева отгоре не ги бъркат особено. За мен е излишно издребняване това някой да има любимец, а да се опита да клинчи точно от тия смешни пари.
То не са точно тези пари, но като сложите 12.00лв асансьор,4.00лв чистачка, 4.00лв други, 4.00лв ток, после и по 1.50лв на куче или 3.00лв на куче, ми ако някой отглежда повече от едно куче, това е потресаващо. И ще се повторя, кучето ни не излиза, цяло лято си вилнее из двора на вилата ни, но тук в апартамента, не го извеждаме, и без това, всички съседи са кучемразчи.

# 19
  • София
  • Мнения: 3 833
То не са точно тези пари, но като сложите 12.00лв асансьор,4.00лв чистачка, 4.00лв други, 4.00лв ток, после и по 1.50лв на куче или 3.00лв на куче, ми ако някой отглежда повече от едно куче, това е потресаващо. И ще се повторя, кучето ни не излиза, цяло лято си вилнее из двора на вилата ни, но тук в апартамента, не го извеждаме, и без това, всички съседи са кучемразчи.

Сигурна ли си, че имате куче, а не морско свинче?

# 20
  • Варна
  • Мнения: 36 841
В нашия вход собствениците на кучета доплащат някаква сума за любимците си, но не в размер колкото за човек. Около 1-2 лева е. И смятам, че е съвсем нормално да се заплаща. Кучето си иска разходките без значение дали навън е кално, снежно или жега. Моите съм ги разхождала редовно по 3 пъти на ден и с чиста съвест мога да кажа, че са цапали. Не познавам човек, който да изчисти лапите на кучето си преди да влезе във входа, но влезе ли вкъщи кално животното, веднага го подкарват към банята. Както искаме да ни е чисто у дома, така искаме и общите части да не тънат в мръсотия. Нито аз,  нито другите комшии с кучета сме го правили на въпрос. Прието е, плащаме. То покрай едно куче това е най-малкият разход. Да не говорим, че за 4-членно семейство разходите за вход са към двайсетина лева в нашия вход и 1-2 лева отгоре не ги бъркат особено. За мен е излишно издребняване това някой да има любимец, а да се опита да клинчи точно от тия смешни пари.
То не са точно тези пари, но като сложите 12.00лв асансьор,4.00лв чистачка, 4.00лв други, 4.00лв ток, после и по 1.50лв на куче или 3.00лв на куче, ми ако някой отглежда повече от едно куче, това е потресаващо. И ще се повторя, кучето ни не излиза, цяло лято си вилнее из двора на вилата ни, но тук в апартамента, не го извеждаме, и без това, всички съседи са кучемразчи.

Ами ето, потвърждаваш думите ми. Разходът за кучето е смешен на фона на останалото. Без тях ще обеднеете или с тях ще забогатеете? Не се заяждам, изказвам лично мое мнение. Всеки гледа от своята си камбанария, знаете.

# 21
  • Мнения: 84
Ще отговоря като професионален домоуправител:
Презумпцията е, че животното, което се извежда се извежда от човек, който евентуално ще ползва асансьор, стълбищно осветление, ще цапа входа. И аз съм се чудил защо за децата до 6 години не важи при положение, че реално е същата ситуация. Това е законовата страна на въпроса.
От друга страна Общото събрание е в правото си да вземе решение да начислява по-ниска такса 1/2 от таксата за човек, 1 или 2 лв./животно, което се извежда или въобще да отпадне таксата. Същото е и с децата - Общото събрание може да определи по-ниска такса и за по-възрастни деца или пък да започва да се плаща за тях от 10-12 годишна възраст или още преди навършването на 6.

# 22
  • Мнения: 13 534
Професионални домоуправителю, аз пък ще ти отговоря так, аз си плащам ползването на общите части, и съм тоя човек дето ги ползва тия неща, това не е аргумент, дай сега да се броим колко пъти кой ползва асансьор.
Да питам тогава колко ток харчи тоя дето ползва асансьор до втория етаж и този до 8 ми етаж когато работи повече асансьора- ами да се разбие така като се почне да издребняваме.
А моите съседи не смеят нищо да ми кажат щото ще ги навра в миша дупка, мъжа ми коси цялото околоблоково пространство на доброволни начала и подържаме градинката плюс пръскането за паразити за наша сметка, веднъж две съседки с малки деца се опитаха да ми кажат да не си разхождам кучето на полянката  е няма начин, ще я кося, ще я обезпаразитявам и няма да я ползвам като имат претенции да хващат те косачката и да дадат пари за обезпаразитяване- ама като повдигнах въпроса да се делят тия разходи като имат претенции се смотаха.
И пак казвам когато се тръгне на дребно съседските взаимоотношения се изострят много и се стига до много неприятни скандали.
Не ме интересува закон и домоуправител, доброволно моето семейство и още две  семейства, колкото сме направили и правим за входа никой от останалите не е пипнал и една десета- оттам нататък цитирането на закон и ръсенето на акъли и обяснения кое как трябва да е с пари-взимане на участие в разходите и в мероприятията

# 23
  • София
  • Мнения: 29 039
В нашия вход собствениците на кучета доплащат някаква сума за любимците си, но не в размер колкото за човек. Около 1-2 лева е. И смятам, че е съвсем нормално да се заплаща. Кучето си иска разходките без значение дали навън е кално, снежно или жега. Моите съм ги разхождала редовно по 3 пъти на ден и с чиста съвест мога да кажа, че са цапали. Не познавам човек, който да изчисти лапите на кучето си преди да влезе във входа, но влезе ли вкъщи кално животното, веднага го подкарват към банята. Както искаме да ни е чисто у дома, така искаме и общите части да не тънат в мръсотия. Нито аз,  нито другите комшии с кучета сме го правили на въпрос. Прието е, плащаме. То покрай едно куче това е най-малкият разход. Да не говорим, че за 4-членно семейство разходите за вход са към двайсетина лева в нашия вход и 1-2 лева отгоре не ги бъркат особено. За мен е излишно издребняване това някой да има любимец, а да се опита да клинчи точно от тия смешни пари.
То не са точно тези пари, но като сложите 12.00лв асансьор,4.00лв чистачка, 4.00лв други, 4.00лв ток, после и по 1.50лв на куче или 3.00лв на куче, ми ако някой отглежда повече от едно куче, това е потресаващо. И ще се повторя, кучето ни не излиза, цяло лято си вилнее из двора на вилата ни, но тук в апартамента, не го извеждаме, и без това, всички съседи са кучемразчи.
Имаш следните варианти:
1. Продължавате както досега - плащате таксата, каквато е определена със закон;
2. Ако това не те устройва, искаш свикване на ОС, за да промените тази такса. В линка, който дадох още в началото на темата, е описано как става свикването на ОС, какво мнозинство трябва, за да се вземе решение... Цялата процедура.

ПП На твое място не бих повтаряла как не извеждате кучето или го извеждате рядко.

# 24
  • Мнения: 84
Професионални домоуправителю, аз пък ще ти отговоря так, аз си плащам ползването на общите части, и съм тоя човек дето ги ползва тия неща, това не е аргумент, дай сега да се броим колко пъти кой ползва асансьор.
Да питам тогава колко ток харчи тоя дето ползва асансьор до втория етаж и този до 8 ми етаж когато работи повече асансьора- ами да се разбие така като се почне да издребняваме.
А моите съседи не смеят нищо да ми кажат щото ще ги навра в миша дупка, мъжа ми коси цялото околоблоково пространство на доброволни начала и подържаме градинката плюс пръскането за паразити за наша сметка, веднъж две съседки с малки деца се опитаха да ми кажат да не си разхождам кучето на полянката  е няма начин, ще я кося, ще я обезпаразитявам и няма да я ползвам като имат претенции да хващат те косачката и да дадат пари за обезпаразитяване- ама като повдигнах въпроса да се делят тия разходи като имат претенции се смотаха.
И пак казвам когато се тръгне на дребно съседските взаимоотношения се изострят много и се стига до много неприятни скандали.
Не ме интересува закон и домоуправител, доброволно моето семейство и още две  семейства, колкото сме направили и правим за входа никой от останалите не е пипнал и една десета- оттам нататък цитирането на закон и ръсенето на акъли и обяснения кое как трябва да е с пари-взимане на участие в разходите и в мероприятията

Имам входове, в които като си на по-висок етаж плащаш повече за асансьор. Опитвах се да обясня, че нещата се решават като се съберат едни хора на Общо събрание и се разберат, а не когато почнат да издребняват кой какво е правил или не е правил за входа.

Благодаря за коментара - заради такива коментари и обитатели на дадена Етажна собственост ми съществува професията Simple Smile

# 25
  • Мнения: 13 534
 Simple SmileЗначи това с кучето да го броим за издребняване- а не в рамките на добрия добросъседски тон.
Защото един има куче, на втори  сина му пуска силно музика и т.н.
П.с.А как ръководиш едно общо събрание като домоуправител като повтаряш реплики на говорилия пред теб не ме разсмивай

# 26
  • Мнения: 84
Simple SmileЗначи това с кучето да го броим за издребняване- а не в рамките на добрия добросъседски тон.
Защото един има куче, на втори  сина му пуска силно музика и т.н.
П.с.А как ръководиш едно общо събрание като домоуправител като повтаряш реплики на говорилия пред теб не ме разсмивай


Брой го както искаш. Законово е уредено, но Общото събрание има правомощията да го направи по друг начин. Синът дето пуска силно музика - има си общинска наредба кога е забранен шумът и се вика полиция. Ако рецидивира прекалено често има и какво друго да се предприеме. Всеки си има кусури, но както казах проблемът се решава, когато хората се съберат и поне се опитат да изговорят нещата помежду си, а не с безразборно говорене онлайн.

Обичайно не ми е нужно да повтарям каквото и да е, защото повечето ми клиенти са достатъчно интелигентни, че да разбират и без да им се повтаря нищо.

# 27
  • Мнения: 2 416
В нашия вход семействата,които имат кучета плащат такса... Naughty Една съседка има малко,много малко кученце(йорки,ама мини 1.400кг),което наистина никога не излиза(знам защото сме приятелки),но плаща...така решиха всички...а дали е редно или не- не се наемам да твърдя...Аз имам котка за нея все още не са ми искали пари,знаеш ли,утре може и нея да я таксуват...Нищо в Бг не трябва да ви учудва !!!!

Последна редакция: сб, 20 фев 2016, 17:08 от Be_Special

# 28
  • Мнения: 380
В нашия вход собствениците на кучета доплащат някаква сума за любимците си, но не в размер колкото за човек. Около 1-2 лева е. И смятам, че е съвсем нормално да се заплаща. Кучето си иска разходките без значение дали навън е кално, снежно или жега. Моите съм ги разхождала редовно по 3 пъти на ден и с чиста съвест мога да кажа, че са цапали. Не познавам човек, който да изчисти лапите на кучето си преди да влезе във входа, но влезе ли вкъщи кално животното, веднага го подкарват към банята. Както искаме да ни е чисто у дома, така искаме и общите части да не тънат в мръсотия. Нито аз,  нито другите комшии с кучета сме го правили на въпрос. Прието е, плащаме. То покрай едно куче това е най-малкият разход. Да не говорим, че за 4-членно семейство разходите за вход са към двайсетина лева в нашия вход и 1-2 лева отгоре не ги бъркат особено. За мен е излишно издребняване това някой да има любимец, а да се опита да клинчи точно от тия смешни пари.
То не са точно тези пари, но като сложите 12.00лв асансьор,4.00лв чистачка, 4.00лв други, 4.00лв ток, после и по 1.50лв на куче или 3.00лв на куче, ми ако някой отглежда повече от едно куче, това е потресаващо. И ще се повторя, кучето ни не излиза, цяло лято си вилнее из двора на вилата ни, но тук в апартамента, не го извеждаме, и без това, всички съседи са кучемразчи.
имам три кучета на кои плащач данк в опщината и никакви такси повече съседите могат да пукнат от яд

# 29
  • София
  • Мнения: 29 039
Скрит текст:
В нашия вход собствениците на кучета доплащат някаква сума за любимците си, но не в размер колкото за човек. Около 1-2 лева е. И смятам, че е съвсем нормално да се заплаща. Кучето си иска разходките без значение дали навън е кално, снежно или жега. Моите съм ги разхождала редовно по 3 пъти на ден и с чиста съвест мога да кажа, че са цапали. Не познавам човек, който да изчисти лапите на кучето си преди да влезе във входа, но влезе ли вкъщи кално животното, веднага го подкарват към банята. Както искаме да ни е чисто у дома, така искаме и общите части да не тънат в мръсотия. Нито аз,  нито другите комшии с кучета сме го правили на въпрос. Прието е, плащаме. То покрай едно куче това е най-малкият разход. Да не говорим, че за 4-членно семейство разходите за вход са към двайсетина лева в нашия вход и 1-2 лева отгоре не ги бъркат особено. За мен е излишно издребняване това някой да има любимец, а да се опита да клинчи точно от тия смешни пари.
То не са точно тези пари, но като сложите 12.00лв асансьор,4.00лв чистачка, 4.00лв други, 4.00лв ток, после и по 1.50лв на куче или 3.00лв на куче, ми ако някой отглежда повече от едно куче, това е потресаващо. И ще се повторя, кучето ни не излиза, цяло лято си вилнее из двора на вилата ни, но тук в апартамента, не го извеждаме, и без това, всички съседи са кучемразчи.
имам три кучета на кои плащач данк в опщината и никакви такси повече съседите могат да пукнат от яд

 Joy   Joy   оооох....

Общи условия

Активация на акаунт