Втори срок на Шести клас - лесен да е за нас

  • 50 641
  • 754
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 58
Вчера моят донесе шестица върху валчести тела.  Wink Започнали са отделно пропорции и коефициент на пропорции. Малко остана, още седмица и ще плануваме най-вероятно пътуване за ваканцията.

# 706
  • Мнения: 14 133
Вики, спокойно и Русе все още е сравнително спокоен град.  Peace  Не може да се сравни със столицата.  Praynig
Иринка, много неприятна и стресираща за Павката и другите деца е била тази случка.  Rolling Eyes
Нефертари , вие поставихте рекорд по най-дълго писане на домашно.  Mr. Green И моят на моменти много се мотае, но не чак толкова.  Laughing
Днес започна да прави историческа книжка за изучавана личност по желание от падането под османска власт да падането на социализма. Половината е готова. Утре ще дописва останалата част. Във вторник ще я защитава пред господина.  Hug
Ели, вземи мен в Италия.   Joy Аз ще се разхождам без да мрънкам . hahaha
months , браво на момчето.  Hug

# 707
  • столицата
  • Мнения: 3 811
Ние днес се отдадохме на разходки. Хапнахме навън. При това прекрасно време днес реших,че е грехота да остане затворена и да учи. Протести нямаше Sunglasses Утре ще навакса. Вероятно за около 30минути  newsm78

# 708
  • Мнения: 14 133
galimar, браво на вас.  Hug
Моят остави правенето на тази книжка точно за последните почивни дни преди защитата й.  ooooh!
Отделно утре има и да пише няколко домашни, което ще му отнеме няколко часа.  Rolling Eyes

# 709
  • София
  • Мнения: 7 673
Според мен децата са се държали много адекватно в тази ситуация. Не са показали явно колко са се уплашили, не са трепнали, когато онзи е замахнал към тях. Но и явно той не е бил толкова опасен, та малкият дявол. Но след тази случка ще бъда още повече на тръни. И без това все го мисля, сега ще откачам още повече.  Confused

# 710
  • Мнения: 14 133
Ох, Иринка, полудя този народ.  Rolling Eyes
Нормално е е след тази случка да се притесняваш още повече за децата.  Peace

# 711
  • Мнения: 4 970
Бети, ако може и линк или заглавието да кажеш  Mr. Green


 Embarassed Е, няма такъв заплес. Ето линк - http://www.ciela.com/hristomatija-po-literatura-za-nacionalnija- … -sled-7-klas.html

Каква баскетболна топка да купя? Една от 8 лв вчера издържа два часа игра. Коя марка препоръчвате - Nike, Adidas, Spalding съм си набелязала, иначе като пари до 40-50 лв. Ще я получи като подарък за рождения си ден вдругиден. Вече игри за PS не купувам. Crossing Arms

Последна редакция: нд, 27 мар 2016, 10:29 от Betty L.

# 712
  • Русе
  • Мнения: 7 799
Трябва да напиша бележка за отсъствието на Алекс другата седмица, тази по сем. причини. Как се казва сега? Молба, заявление, уведомление?

# 713
  • Мнения: 4 500
Аз съм я писала като молба, макар че май не беше правилно, защото на практика не моля, а просто заявявам, че ще отсъства  Crazy
Може би е редно като заявление да го напишеш.

# 714
  • Русе
  • Мнения: 11 924
 Според мен е Молба. Писмата, които пращат от федерацията в училището за освобождаване на Светослав са Молби, независимо от ранга на събитието, в което трябва да вземе участие.

# 715
  • sofia
  • Мнения: 1 190
Трябва да напиша бележка за отсъствието на Алекс другата седмица, тази по сем. причини. Как се казва сега? Молба, заявление, уведомление?

Заявление. Заявяваш, че детето ти ще отсъства от- до по семейни причини.

# 716
  • sofia
  • Мнения: 8 945
Иринка, много неприятна случка.
Моите двамата все още ги водя и сами ходят само на пешеходни разстояния. Учат близо до моята работа и с кола основно се придвижваме. Като си спомня и аз съм имала неприятни случки в ГТ. Хубаво е, че са били няколко деца.

Ели, аз направо взимам бележка от личната за отсъствия. Изобщо не се занимавам с молби. Налагало ми се е не повече от 2-3 пъти годишно.

Сутринта го закарах на рисуване. Свършват към два, докато се прибере и то деня минал. Вчера не ги изюрках да учат, но поне си изчистиха стаята.
Догодина, ако трябва и на уроци по мат и бел да ходи, хич не виждам къде в програмата ще ги включим. И два пъти седмично на английски.

# 717
  • София
  • Мнения: 13 216
Момичета, споделете с какво третирате силно акне? Моето дете има бая пъпчици... Взех му това. Поизсушава му кожата и уж позавехват.

Шани, аз взимам на Avon един гел за измиване, който има вътре салицил. Ето тази серия
https://www.avon.bg/519/clearskin/?pn=1
Взимам ексфолиант за почистване в дълбочина
https://www.avon.bg/prodykt/519-56/clearskin/eksfoliant-za-profe … vane-v-dulbochina

А пъпчици ако има взех едно кремче на Хималая. Доволна съм
http://www.farma.bg/product/5224/klarina-clarina-krem-pri-akne-i … 0gr-himalaya.html

Иринка, много е гадно това с прибирането по тъмно. Аз карам Сашето сутрин на метро. После горе в Лозенец е по-оживно и светло. Напоследък моя мъж не е в София със седмици и за мен е голям проблем точно това ходене сутрин. Не мога да оставя малкото да спи само у дома, защото съм параноичка. Та Сашето се комбинира с разни съседки да се придвижи до спирката  Wink Сега, със смяната на времето пак ще стане тъмно сутрин, а беше почнало да става светло в 6:15. Абе да не им се случват лоши неща че...  Tired

Аз пък исках да ви питам как се справяте с противоречията в материала по история. Имам предвид противоречията с историята, която сме учили ние и тази, която учат сега. Особено тази след Освобиждението. Ще дам пример. Аз не мога да се примиря, че Стамболов се оказа положителен герой, при все, че народа го е смятал за кръволок. Това са неща, които не са ни толкова далечни, за които сме чували от своите баби и дядовци, дето се вика съвременници на тези събития. И сега изведнъж, ХОП... огромна промяна в историята. Става малко като това след години моите внуци да учат и да дават оценка за всичките премиери в последните 25 г. Нали се сещате колко гледни точки има. Как би претендирала историята за обективност. Та.. въпросът ми е как се справяте ако не сте съгласни с това, което учат децата? По принцип учителите държат да се учи по дадени учебници дадени факти. После ги изискват от тях. Децата са длъжни да кажат тия неща. Хубаво, ама моето дете у нас слуша други работи. Хем не искам да я обърквам, хем тя придобива съвсем друг поглед. Далеч съм от мисълта, че знам и разбирам повече от учителя по История, но този предмет може да бъде доста субективен. Виждам, че човекът се старае да поднася факти, бе да дава много лични оценки, но все пак... Какво им бъркаше в работата това с хан и кан например, че объркаха и самите деца. Имам чувството, че това е предметът, който най-силно има за цел да подмени факти и да ги обърка...

Последна редакция: нд, 27 мар 2016, 11:06 от Vache

# 718
  • Мнения: 4 500
Ваче, Ралката и аз не бих я оставила сама на тая възраст  Confused Ако знаеш какви сценарии само ми изникват веднага в главата  Shocked То и хората са казали - "Да не ти се случва, което мисли майка ти, а да ти се случи това, което мисли жена ти"  Mr. Green
Гого пъпки няма, но има пърхот - сега пак е добре, преди беше на огромни рани. Не било гъбично, сега ползва Клиър и Хен Енд Шоудърс, редува ги и е доста по-добре  Praynig
Низорала не помогна въобще, само дето 14 лв дадох за една шепа шампоан  Embarassed
Скрит текст:
Уредихме се с баня за 2500 лв  newsm44 Голям ужас тия ремонти, но в 5500 лв влизаме и с баня, и с дограма на хол + лек ремонт на балкона + прехвърляне на апартамента чрез покупко-продажба  Simple Smile В мига, в който Гого свърши училище отива на командировка при някой от роделите и ние почваме  Crazy

# 719
  • Мнения: 838
Има резултати от пробния по МАТ в Междучасие. За нас резултат 5,12 - по- добре от 50%. Смятам, че както по БЕЛ, така и по МАТ го чака сериозна работа, но все пак положението не е съвсем трагично. Иначе допълнително нито по БЕЛ, нито по МАТ има желание допълнително да се занимава. Не помагам в писането на домашни, както и от години не проверявам какво и как е написал, каквото е показал явно си е неговото ниво. В училище по МАТ специално е най-добрия, не сме в училище със засилено изучаване на МАТ и явно нивото е доста ниско, както и предполагах.

Общи условия

Активация на акаунт