Да преправим старите мебели с любов - тема 30

  • 134 008
  • 739
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 976
    Аз съм се опитала да систематизирам и пратих моите записки на Барелина, но беше късно - само 24 ч. след създаването се прави редакция на нова тема. За следващата се надявам да бъдат качени на първа страница. Систематизирани са тематично - боядисване на пластмаса, омасляване и т.под. - всеки да добие представа за реда и начина на процедиране. А опитът си е опит, става с...опит Simple Smile.

# 271
  • Варна
  • Мнения: 1 571
Мари дьо ла Фер, еее най-после някой да се захване  bouquet  Hug
Хрумна ми, че няма да е зле да пуснеш информацията тук и да допълваме ако се сетим нещо.
Хем ще я има и питащите в следващите 21 страници, ще ги пренасочваме към твоя пост  Wink

# 272
  • Мнения: 6 338
Здравейте,
Да попитам с какъв препарат третирате ръжда на чугунени радиатори. Гледам на 2 от радиаторите има чукнато и паднала боя и е избила ръжда там. Мисля този уикенд да се захвана с тях и ми се ще да ги обработя преди новата боя... Четох за ръждопреобразувател Würt. Някаква идея дали е подходящ newsm78

Мерси Simple Smile

# 273
  • sofia
  • Мнения: 8 948
drago_2008, чегърташ докато падне ръждата. Може и с нещо метално да ръчкаш. Минаваш с шкурка, за да се загладят ръбчетата от старата боя. Тогава минаваш голите с ръждопреобразувател (все тая какъв е). Изчакваш го да изсъхне и боядисваш (с боя на алкидна основа)

# 274
  • Мнения: 6 338
drago_2008, чегърташ докато падне ръждата. Може и с нещо метално да ръчкаш. Минаваш с шкурка, за да се загладят ръбчетата от старата боя. Тогава минаваш голите с ръждопреобразувател (все тая какъв е). Изчакваш го да изсъхне и боядисваш (с боя на алкидна основа)
Да, точно така си предтсавях и аз нещата, Притесняваше ме повече препарата дали има значение точно кой, щом ще го ползвам на чугунени радиатори...
Мерси много за експресното включване Hug

# 275
  • Пловдив
  • Мнения: 23 788
Можеш да ползваш 3 в 1 на .. Протекта например. Вместо преобразувател, грунд и боя е.

# 276
  • Мнения: 182
Здравейте ! Радвам се ,че открих тази тема . В момента съм се заела да изчета всичко от начало(от тема 1 ) . Доста имам да чета ,но вече се напълниха с идеи .  За да не е гол запис показвам един гардероб който направих миналата годинаhttp://samuil2015.snimka.bg/properties/remont.903790.36768527
Само незнам дали ми се е получило качването ,че съм много зле в това отношение .
Сега съм решила да преобразявам едни кухненски шкафове от чам . Но още не съм ги измислила .

# 277
# 278
  • Мнения: 2 050
сега вече стана  Hug
опитах се да помогна  Heart Eyes
Няма нужда да четете 30 теми- трябва да знаете:
какво точно искате,
с какъв материал работите,
и какъв бюджет имате.
Останалото е споделен опит  33uu и търсачката!

# 279
  • Мнения: 182
За сега съм решила да изшкуря старият лак и да действам с акрилна боя . Дали върху чам ще постигна добър резултат с нея ? Искам цвета да е равномерен,не както върху гардероба . Него го правих малко джаста праста ,но сега съм решила да запретна ръкави и да се постарая повече .
С какво ще ме посъветвате да работя - с четка или с валяче ? И каква шкурка да ползвам - по едра или по ситна?

# 280
  • Мнения: 186
Drago, трябва да намажеш с онази боя дето издържа на 120 градуса, а преди това с преобразувател за ръжда задължително. Няма значение каква марка. Но казаха ли ти от б.мур какъв грунд се слага под нея. Иначе протекта 3в1 е точно, както ти каза Янтра, но не зная дали е термоустойчива.

# 281
  • Пловдив
  • Мнения: 23 788
Не е нужно да е термоустойчива, радиаторите не се загряват над 45 градуса.

# 282
  • Бургас
  • Мнения: 754
ВиСаХри за гардероба да се карам ли за този полу декупаж. Визията на картинките ти се пасва с гардероба, обаче стоят пльоснати. Боядисваш с не дунапреново валяче и ситна шкурка

# 283
  • Мнения: 182
ВиСаХри за гардероба да се карам ли за този полу декупаж. Визията на картинките ти се пасва с гардероба, обаче стоят пльоснати. Боядисваш с не дунапреново валяче и ситна шкурка
О това беше първият ми опит ,не е много сполучливо ама вече задобрях . newsm62 или поне така си мисля .
За сега гардероба така остава ,че има и нощни шкафчета комплект smile3538 ама не ми се преправят.
Дано новият проект да ми е по сполучлив .
Много неща научих от тук ,само да успея да ги приложа !

# 284
  • Мнения: 6 338
Kruhanм да с нея ще мажа. За грунд от БМ не ми казаха да е необходим. Казаха да изшкуря радиатора.
Аз все пак омазах 3 от 4-те радиатора с Ремувъла, днес ще мажа и с Терминатор, че нещо много слаб ми се струва Ремувала на Леко  newsm78. Да видя дали ще има разлика и дали по-лесно ще сваля останалата боя... Стигнах до нещо като грунд - съвсем тънък бял слой, който ми прилича на фабричен, така че ще спра до него. На места ми изби чугуна на точки (пъпчици), нали са грапави и не са идеално гладки.
ММ първо каза, че няма смисъл това дето го правя ама като видя половината от единия радиатор със свалена боя и изшкурен остана впечатлен  Laughing Абе оставиме да правя каквото поискам за да не му вися на главата май Joy

П.П. Янтра, не съм сигурна колко се нагряват радиаторите, но сме с индивидуално котле, което вдига до 95 градуса температурата на водата. Два от радиаторите са на около 5 м от него и не съм сигурна ако някой засили радиатора на максимум при някой голям студ няма ли да нагрее над 45 градуса, така че ще се застраховам... Стават врели не се докосват направо. Боята е алкидна така или иначе и ѝ дават издържливост до 120 гр, не е някаква супер специална. Акрилните са до 65 гр ама се разбра, че не са подходящи.

Общи условия

Активация на акаунт