Да преправим старите мебели с любов - тема 30

  • 133 918
  • 739
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 186
Чудесно е, че Vania11# е попаднала на професионалисти! Подозирам, че редовно четат тук или дори пишат под прикритие Simple Smile . Аз лично, ако нещо е по силите ми и не изисква скъпа техника, си го правя задължително сама...не от пестеливост Simple Smile. Просто ми харесва да се занимавам. И не обичам майсторите- няма нито един, който да не ме е разочаровал малко или много, просто защото не обичам изненадите...още по-малко неприятните. Явно нямам късмета на Vania.
Драго, Веси, благодаря за споделеното!!! Ще ми бъде полезно когато стигна до там...но първо банята, че нещо се надцених като си правих сметка колко време ще ми отнеме...изоставам Simple Smile

# 256
  • София
  • Мнения: 1 727
Узи, споделям опит с омасляване, без да е премахнат олюпеният лак. Ужасно грозно стана не го прави!
Можеш ли да дадеш малко повече информация? Снимки? Не ме притеснява, ако стане грозно, важното е да се защити подът. Пък и в моя случай лакът не е олюпен, а е протрит, а на места изцяло липсва.
Благодаря предварително.

# 257
  • Бургас
  • Мнения: 754
Това правих събота, етажерки на въже. Дъските взех от разбит скрин, шкурих и боядисах. И така, пода е недовършен още, щото е наказан Simple Smile

# 258
  • Мнения: 120
Предлагам ви във началото на темата да сложите линкове със ваши снимки "преди и сега",най вече вие ще сте най-голямото вдъхновение за нас.
Сайтове за вдъхновение(от където вие се вдъхновявате)
Сигорна съм,че на доста от вас не им е ясна таблицата като на мен.Нещо по-добре подредена да се направи,със съвети,машини,лакове,бои и т.н.Не че спрат да се задават въпросите,но ще е много полезно за нас начинаещите.Аз не мога да го направя,но няма да ви коства нищо,ако вие го осъществите.Като как се сваля боя от радиатори,врати,шкафове,как се обработват след това.Не мога да обясня точно,защото вие ги знаете тези термини.Нека повече хора се включат и предложат още неща.

# 259
  • Варна.
  • Мнения: 1 101
Това правих събота, етажерки на въже.

И аз направих, имах стари пдч дъски, тук там очукани, без кант и изобщо много захабени.
Използвах "амбалажната техника" (за под), понеже не намерих достатъчно амбалажна хартия използвах и бяла (принтерна) такава. Амбалажни парчета залепих тук-там, върху белите парчета, после минах с лак орех и стана много добре. Цветовете се различават.
Разбрах защо се използва амб.хартия, като я намачкаш и залепиш сгъвките остават и си личат под лака, при другата този ефект не се проявява.

# 260
  • София
  • Мнения: 859
Хриси, Дики, покажете снимки Simple Smile Малко да подхраните въображението ни  Whistling

# 261
  • Бургас
  • Мнения: 754
Ама голяма съм патка, забравила съм снимките http://hristina69.snimka.bg/properties/k-shta.710139.36760999

# 262
  • Мнения: 614
Привет, дами Simple Smile

Влизам със следните въпроси, като ви благодаря предварително за търпението и отзивчивостта  bouquet

Накратко - ще сменяме изцяло кухнята (поръчали сме вече бяла) и сегашния ни комплект маса и столове не подхождат цветово. Търсихме нови, но нищо не ни хареса, дори наполовина на нашите Crazy Решили сме да ги пребоядисаме и претапицираме. Въпросът ми е, за плота, поради голямото натоварване, дали не трябва да се сложи допълнителен слой лак? Притеснява ме и това, че краката са с разни извивки и дали няма да стане като правено в час по трудово? Thinking

И тъй като четох снощи до никое време - дали правилно съм схванала технологията? : Леко изшкурване с фина шкурка (колко леко?)  -> бороконтакт, без вадички и капки( с какво се нанася?), след около 2 часа се маже 1-ви пласт боя и след 24ч - втори? newsm78 (бих искала да има лееек гланцов ефект.

Прилагам снимки на масата и столовете. и се чудя, дали тапицерията да не е патешко жълто? Цветовете в кухнята са бяло и тюркоаз в едната половина, а в другата - бяло и зелено -
нещо подобно:

# 263
  • Бургас
  • Мнения: 754
Здравей Лейди Кларион, Правилно си схванала, с шкурката освен че подготвяш повърхността за боядисване премахваш и мръсотията /леко примерно 3-4 пъти с ръката да минеш/.Борото с четка и при това хубаво време предполагам след час ще можеш да боядисаш, втората ръка след 4 часа можеш да минеш. Боята на водна основа съхне бързо, сатен за лек гланц.
Относно цветовата гама си мисля че жълтото ще се цапа доста /явно си на тази жълта вълна/ затова ти предлагам за акцент да използваш цвят шартрьоз /това е сигнално ярко жълто и зелено/ - възглавнички, украси. Тъй като е силен цвят като ти омръзне махаш възглавниците и готово.

# 264
  • Мнения: 186
Браво на Хриси!!! Чудесни са ст етажерките!!!
Това е предверието с пода с амбалажна хартия нали?
Лейди кларион, с Борото внимаваш, а за да постигнеш фабричен ефект, слоевете на боята трябва да са тънко и фино нанесени и повече на брой. И както ти е казала Хриси, търсиш боя със сатенен ефект. Дамаската аз си я представям бяла или зелена и отгоре зелени или карирани в бяло и зелено възглавнички. https://studio79.bg/%D0%BF%D0%BB%D0%B0%D1%82%D0%BE%D0%B2%D0%B5/% … D0%B0%D1%80%D0%B5

# 265
  • Sofia
  • Мнения: 580
Моля за идея какво да направя за да освежа малко тези врати. Тук там има зацапване,с какво да почистя? Искаше ми се леко да оправя цвета-да не червенее толкова,но ако трябва да се шкури- се отказвам веднага Simple Smile 4 са и имат много гънки Simple Smile
http://prikachi.com/images.php?images/515/8720515K.jpg

# 266
  • Мнения: 186
Леле Bakerita , чудесни врати! Ако няма наранявания по лака, а само са се зацапали, можеш спокойно да почистиш с меглио. Но ако искаш да промениш нюанса няма да минеш без шкурене. Не знам дали ако лакираш отгоре с друг цвят лак ще се получи добре. Не съм го правила, защото не обичам да запечатвам стари покрития и винаги гледам да махам всичко до голо. Но аз тези врати бих ги почистила само. Лака изглежда още свеж.

# 267
  • Мнения: 186
Предлагам ви във началото на темата да сложите линкове със ваши снимки "преди и сега",най вече вие ще сте най-голямото вдъхновение за нас.
Сайтове за вдъхновение(от където вие се вдъхновявате)
Сигорна съм,че на доста от вас не им е ясна таблицата като на мен.Нещо по-добре подредена да се направи,със съвети,машини,лакове,бои и т.н.Не че спрат да се задават въпросите,но ще е много полезно за нас начинаещите.Аз не мога да го направя,но няма да ви коства нищо,ако вие го осъществите.Като как се сваля боя от радиатори,врати,шкафове,как се обработват след това.Не мога да обясня точно,защото вие ги знаете тези термини.Нека повече хора се включат и предложат още неща.
Avon0 , аз също съм новак като теб. Нямам кой знае какво зад гърба си като изцяло завършен проект, но съм започнала няколко, а други чакат ред. Ако искаш таблицата да ти стане ясна, трябва първо да прочетеш темите. Тя е по скоро за хора, които имат някаква основа и знания, и служи да си припомнят някои подробности. Плюс това в таблицата е синтезиран опит от много момичета, а някои от тях вече не пишат тук. И да ти кажа, едва ли някой ще има време да се занимава с това ( не мисли, че е толкова лесно да се синтезира информация от 30 теми) , защото не е техен проблем, че ние новаците не щем да четем старите теми. Почни от първата тема да четеш...никак не е скучно четиво, повярвай ми Simple Smile ! Ще видиш как малко по малко ще ти се изясни всичко. А ако имаш належащ случай и имаш нужда от съвет в момента, просто си задай въпроса и ще се намери кой да ти отговори Simple Smile .

# 268
  • Бургас
  • Мнения: 754
Бих допълнила поста на Kruhan относно таблицата, тя е за основа, научете стъпките и хронологията и тогава действайте. Човек трябва да го пипне както се казва
Да това е антрето с амбалажната хартия

Последна редакция: чт, 31 мар 2016, 12:54 от Хриси9092

# 269
  • Sofia
  • Мнения: 580
Леле Bakerita , чудесни врати! Ако няма наранявания по лака, а само са се зацапали, можеш спокойно да почистиш с меглио. Но ако искаш да промениш нюанса няма да минеш без шкурене. Не знам дали ако лакираш отгоре с друг цвят лак ще се получи добре. Не съм го правила, защото не обичам да запечатвам стари покрития и винаги гледам да махам всичко до голо. Но аз тези врати бих ги почистила само. Лака изглежда още свеж.
Мерси за съвета, ще пробвам с Мельото. Simple Smile  тук-там има наплъстена мръсотийка . А,самия лак има ли с какво да " подхраня " . На места ми се вижда изтънял?

Общи условия

Активация на акаунт