Да преправим старите мебели с любов - тема 30

  • 134 010
  • 739
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 54 693
Браво, Kruhan bouquet, ще чакам снимките! Peace

# 571
  • Мнения: 128
Здравейте,
Извинете, че така нахлувам. Мн красиви неща сътворявате. Ние правим детска стая и всичко ще ново освен една масичка с две столчета и искам да ги освежа. Помислих за декупаж и четох, четох... едни пишат за С200, други за някаво спец лепило за декупаж и акрилни бои тоолкова много. Може ли някои да ми напише от къде изгодно да си закупя материалите и да ме допълни ако греша в това, което мисля, че ми трябва. Пиша ги поред и на използване:
Ситна шкурка-задължително ли е?(някъде не пише, че трябяа дугаде не)
Акрилна боя, в моя случай бяла и едно пояснение, ако може -разрежда ли се боята? И какво количество ми трябва, за масичка (от Икеа) с размер 55/55 и две детски малки столчета
Салфетките ясно, използва се само горен слой
С200 лепило-също пише някъде, че се разрежда, или?
И лак,поне 2-3 ръце и пак какво количество
Ии четки за боята и лака-доколкото разбрах трябва са меки. Стават ли тези за боядисване с блажна боя?
Много въпроси станаха,  благодаря Ви предварително!

# 572
  • Пловдив
  • Мнения: 97
Браво, Kruhan, и аз се нареждам за снимки!
А и това за фугите, че се запечатват, много ми хареса, моите за 8 месеца ужасно се засякоха, въпреки чистенето, така че и с това трябва да се захвана.
Аз още не съм намерила време да отделя на спалнята, явно няма да е скоро, но като стигна, непременно ще пиша!
Споменавайки декупаж, да ви покажа бюрото на децата - заедно го правихме с тях и на всички ни беше за първи път Simple Smile Не можах да намеря снимката преди да го направим - беше боядисано в тъмно кафяво и беше в ужасен вид.
Ето го сега:
https://drive.google.com/folderview?id=0BzAj4iKdFOkWVlU3ZGFicjEt … c&usp=sharing
Не е идеално, но си го харесваме Simple Smile

TINN, това бюро го правихме с обикновено С200, разредено с вода.
Сега планирам един малък проект и ми беше свършило С200-та, та си купих от това "декупажно лепило" - според мен си е С200, но е много по-гъсто.
Шкурка май ти трябва за обработка на повърхността преди боядисването, но там майсториците да кажат.
Успех!

# 573
  • Мнения: 6 329
Браво, Kruhan, и аз се нареждам за снимки!
А и това за фугите, че се запечатват, много ми хареса, моите за 8 месеца ужасно се засякоха, въпреки чистенето, така че и с това трябва да се захвана.
Аз още не съм намерила време да отделя на спалнята, явно няма да е скоро, но като стигна, непременно ще пиша!
Споменавайки декупаж, да ви покажа бюрото на децата - заедно го правихме с тях и на всички ни беше за първи път Simple Smile Не можах да намеря снимката преди да го направим - беше боядисано в тъмно кафяво и беше в ужасен вид.
Ето го сега:
https://drive.google.com/folderview?id=0BzAj4iKdFOkWVlU3ZGFicjEt … c&usp=sharing
Не е идеално, но си го харесваме Simple Smile

TINN, това бюро го правихме с обикновено С200, разредено с вода.
Сега планирам един малък проект и ми беше свършило С200-та, та си купих от това "декупажно лепило" - според мен си е С200, но е много по-гъсто.
Шкурка май ти трябва за обработка на повърхността преди боядисването, но там майсториците да кажат.
Успех!
newsm10 Страхотна идея!

# 574
  • Мнения: 1 026
Браво, Kruhan, и аз се нареждам за снимки!
А и това за фугите, че се запечатват, много ми хареса, моите за 8 месеца ужасно се засякоха, въпреки чистенето, така че и с това трябва да се захвана.
Аз още не съм намерила време да отделя на спалнята, явно няма да е скоро, но като стигна, непременно ще пиша!
Споменавайки декупаж, да ви покажа бюрото на децата - заедно го правихме с тях и на всички ни беше за първи път Simple Smile Не можах да намеря снимката преди да го направим - беше боядисано в тъмно кафяво и беше в ужасен вид.
Ето го сега:
https://drive.google.com/folderview?id=0BzAj4iKdFOkWVlU3ZGFicjEt … c&usp=sharing
Не е идеално, но си го харесваме Simple Smile

TINN, това бюро го правихме с обикновено С200, разредено с вода.
Сега планирам един малък проект и ми беше свършило С200-та, та си купих от това "декупажно лепило" - според мен си е С200, но е много по-гъсто.
Шкурка май ти трябва за обработка на повърхността преди боядисването, но там майсториците да кажат.
Успех!

Имам въпрос относно, нотите. Искам да направя една холна маса - бяла а, плота отгоре да бъде с ноти. Та по-конкретно питането ми е от къде са тези ноти, колко струват? Ако си разпечатам на обикновена ксеросна хартия би ли било възможно да стане декупажа на масата въобще?

# 575
  • Мнения: 128
[quote author=Bloody_Marry link=topic=905766.msg33255228#msg33255228 date=146555246Споменавайки декупаж, да ви покажа бюрото на децата - заедно го правихме с тях и на всички ни беше за първи път Simple Smile Не можах да намеря снимката преди да го направим - беше боядисано в тъмно кафяво и беше в ужасен вид.
Ето го сега:
https://drive.google.com/folderview?id=0BzAj4iKdFOkWVlU3ZGFicjEt … c&usp=sharing
Не е идеално, но си го харесваме Simple Smile

TINN, това бюро го правихме с обикновено С200, разредено с вода.
Сега планирам един малък проект и ми беше свършило С200-та, та си купих от това "декупажно лепило" - според мен си е С200, но е много по-гъсто.
Шкурка май ти трябва за обработка на повърхността преди боядисването, но там майсториците да кажат.
Успех!
[/quote]
Страхотно ви се е получило. А разреждаш ли лепилото и боята? и каква акрилна боя и лак използвахте? Какво количество ти отиде?(гледам в сайтовете боята е по 50мл, въобще не мога да преценя колко ми трябва?

# 576
  • Мнения: X
Ако си разпечатам на обикновена ксеросна хартия би ли било възможно да стане декупажа на масата въобще?
Можеш да залепиш каквато искаш хартия, но има риск да изглежда грубо. Декупажна хартия се продава в магазините за арт материали (само като пример - Слънчоглед) - поразпитай в темата за декупаж в подфорум Хоби. Има една, която е много тънка, печатът е много качествен и един лист А4 струва около 5 лв, а А3 е не повече от 9 лв. С такава хартия се работи много по-лесно отколкото със салфетки, а декупажираната повърхност остава гладка, защото ръбовете от изрязването не си личат .

Ако имаш възможност - избери хартията лично, не я поръчвай по нета, защото не всички декупажни хартии са толкова тънки и гладки. Търси такава, която е много тънка, полупрозрачна, но гладка и здрава. Нещо като паус, но много тънко.

Друг е въпроса, ако искаш да правиш декупаж с оригинални стари нотни тетрадки или стари вестници. Там вече нямам никакъв опит.

# 577
  • Пловдив
  • Мнения: 23 790
Ако листът е дебел се шкури на сухо с фина шкурка за дърво.

# 578
  • Мнения: 5 215
Само на мен ли не ми харесва декупажа в БГ ? Rolling Eyes

Ето как го правят в чужбина:








Правят го с ц200, салфетки или тапети, или дизайнерски хартии и латекс.

# 579
  • Пловдив
  • Мнения: 23 790
Аз си трая по въпроса за личния вкус. Помагам с технически отговори.

# 580
  • Мнения: 186
Момичета, има огромна тема за декупаж във форума и там ще получите най-адекватни съвети за материали, техники, последни писъци на модата в декупажа и всичко останало.
Ето например тази  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=244935  или тази http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=718844
Те майсторките от там може да пишат и тук, но е по-полезно да се пита там според мен.

Иначе браво браво на Блъденцето, за бюрото ... както се казва "всичко ти идва отръки"  bouquet

# 581
  • Мнения: 5 215
Аз си трая по въпроса за личния вкус. Помагам с технически отговори.
Сподели, сподели. Тя темата освен за кое как се прави и материали е и за споделяне на идеи.

Kruhan, и аз чакам снимки Grinning

# 582
  • Мнения: 228
импрегнанта за дърво би трябвало да защити естественото дърво от разни вредители и също така играе роля на грунд, ако се полага лак. В моя случай е естествен фурнир и няма какво толкова да защитавам, по скоро за грунд го сложих. Понеже е на водна основа , стои като силно разредено с вода прясно мляко. Не го усетих мазно. Валячето ми няма големи косми, мисля, че е точно флог.

Сега да питам нещо друго. Свалям едно древно фолио от врати, казвам древно защото технологията на залепване явно е била намазване на фазерната врата с лепило и след това поставяне на фолио. Та отстранявайки фолиото останаха следите от лепило по фазера. Чудя се как да ги изчистя. Самия фазер стана доста рошав. Ще ми предложите ли идеи за махането на лепилото?

# 583
  • Мнения: 5 215
Много ли е лепилото? Със скалпел или шкурка пробва ли?

# 584
  • Пловдив
  • Мнения: 23 790
Ми.... аз мотиви на цветя изобщо не харесвам, хеле пък декупаж с цвекенца. Ма т'ва съм аз Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт