Да преправим старите мебели с любов - тема 30

  • 133 852
  • 739
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 186
Браво Ина! Доста работа си свършила Simple Smile . Като ти омръзне след време поне знаеш, че имаш вариант за "нова" кухня.
Аз още не съм боядисала плочките, защото реших първо да фугирам със санитарен силикон. Момичета, много пипкава работа е това, но вече съм на финала. Отгоре ще мажа боята и после ще се хваля със снимки. Много ми се иска да вкарам малко дървени елементи, като лавичка под огледалото над мивката и някаква малка ниска пейка. Не знам още...не ми се е изяснила концепцията, но като дойде момента ще ви търся за съвети.

# 61
  • В градината...
  • Мнения: 15 929
Ина, нищо че не си сменила цвета на шкафовете, дай да видим творенията  Peace

# 62
  • Мнения: 22 867
Понеже стана въпрос за обновяване на стари плочки, малко идеи за стари плочки, на места като че ли гугъл е превеждал newsm78, иначе ми харесаха боядисаните плочки. Но моите абсурд да ги докарам до такъв вид, пък и са поставяни по друг начин.  Peace

И аз на опашката, ~Ина~, покажи, ако ти е възможно, крайния резултат. bouquet

# 63
  • София
  • Мнения: 1 727
Узи би ли споделила дали ефекта от боята е наистина като фаянс.Ако не те притеснявам може ли снимки на твоите плочки. И как се държи при почистване с препарати.
Разбира се! Утре имам път към майка ми и ще направя снимки  Peace

# 64
  • Мнения: 3 914
Имам още малко работа с аксесоарите, които за мен са много важна част от интериора, но конкретно кухнята, която ми тровеше погледа, ето да добиете представа каква промяна само със смяната на плота и плочките, а след няколко дни ще ви покажа и цялостната картинка  Grinning

Преди :  http://aciaci.snimka.bg/properties/kuhnya.899047.36685288
След :  http://aciaci.snimka.bg/properties/kuhnya.899047.36685290
След :  http://aciaci.snimka.bg/properties/kuhnya.899047.36685292
 Hug

# 65
  • В градината...
  • Мнения: 15 929
Ина, много добре се е получило, пък и с тъмния плот сякаш вратичките не дразнят така  Peace

# 66
  • Мнения: 186
Ина,
Чудесна нова кухня!!!
Наистина плочките и плота коренно променят визията.

# 67
  • Перник
  • Мнения: 4 863
Здравейте, имам нужда от съвет. Имам градински мебели от палети, които съм третирала с масло за дърво. В момента са тъмни на цвят и не ми се връзват със светлата фасада на къщата. Мисля да ги боядисвам в бяло, но не плътно, а с разредена боя, така че дървото да прозира.  Crazy Та, да препоръчате боя? 

# 68
  • София
  • Мнения: 6 094
Не съм сигурна, че боята ще хване върху маслото.

# 69
  • Мнения: 228
а ламинирано с дървен фурнир пдч дали може да се омаслява. Имам едни светли мебели, които ми се ще да потъмня, но само с байц ли ще стане или може и с цветно масло

# 70
  • Бургас
  • Мнения: 754
а ламинирано с дървен фурнир пдч дали може да се омаслява. Имам едни светли мебели, които ми се ще да потъмня, но само с байц ли ще стане или може и с цветно масло




Ще стане, обаче първо трябва да завършиш Хогуортс и първа дружка Хармаяни!
а ламинирано с дървен фурнир пдч - не знам дали има такова чудо. ПДЧ или МДФ отгоре имат покритие което е близо до пластмасата. Омаслява се само дърво, ДЪРВО истинско. Действието на маслото е, че попива в дървото.
СветлаК, ще караш със старите палети или нови

# 71
  • Мнения: 186
Грозда ако си сигурна, че фурнира е естествено дърво ще можеш да омаслиш с цветно масло или комбинация байц и безцветно масло. Преди това обаче трябва да свалиш старото покритие много внимателно, за да не протъркаш фурнира, с шкурка номер 80. Шлайфаш с шкурка 180 или 200, след което много прецизно отстраняваш праха от шкуренето до шушка и мажеш маслото като много много добре размазваш и натискаш с четка, валяк или парцалче( както когато си мажеш тялото с лосион). Преди това нанасяш байца или направо цветното масло.Ако е както подозира Хриси - ламинирано с изкуствено пластмасово покритие- тогава само боя му е майката, и действаш по технологията описана в пост 27 от тази тема.

# 72
  • Мнения: 228



а ламинирано с дървен фурнир пдч - не знам дали има такова чудо. ПДЧ или МДФ отгоре имат покритие което е близо до пластмасата. Омаслява се само дърво, ДЪРВО истинско. Действието на маслото е, че попива в дървото.
СветлаК, ще караш със старите палети или нови
да ти кажа преди 25-40 години това не е било необичайно. ПДЧ-то е с дървен фурнир.Изшкурих една цяла маса . Само дето незнам как да я потъмня все още.

# 73
  • Бургас
  • Мнения: 754
Какво е това дървен фурнир?.... Има разлика между дървен фурнир и дърво. Прочети как е направен този фурнир и какви смоли и лакове са използвани и дали ще може маслото да попие както трябва. В мебелите преди години имаше повече дървен материал, но пак има лепила

# 74
  • Перник
  • Мнения: 4 863
Мисля, че грозда има предвид мебели с "естествен фурнир" - ако не се лъжа това му е "официалното" име. Нещо подобно
И ние имаме подобен бюфет. Направен е от дърво, не е ПДЧ, фурнирът е дебел ок. 2 милиметра и е лакиран. Според мен, ако внимателно се свали лакът, може да се омасли.
Аз все пак ще се пробвам с палетите и ще споделя какво е станало  Peace

Общи условия

Активация на акаунт