Да преправим старите мебели с любов - тема 30

  • 133 860
  • 739
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 46 508
Да, велурено мече ползвам за лак  Peace

# 136
  • Sofia
  • Мнения: 580
Аз съм доволна от това, нанесохме с дунапреново валяче,
има добра покривност, не пахне  Peace 6.50лв  от бриколаж
Скрит текст:
другата седмица мога да пусна фотки,
предстои пребоядисване и пак взехме такава, ама друг цвят


Имам да разкрасявам един соц. гардероб лакиран. Тази боя дали ще стане? И трябва ли да се зашкури или направо отгоре?

# 137
  • Мнения: 46 508
Боядисвала съм такава мебел, но ме мързеше да шкуря (пробвах, обаче то въобще не помръдна Crazy) и ползвах Боро контакт. Почистваш повърността, нанасяш Боро-то (тънък, равномерен слой, с парцалче ми беше най-лесно) и след това боята или лака, каквото си решила.
Ролята на Боро-то е да направо спойката м/у двете.

# 138
  • Мнения: 1 306
Не се сърди човече, трябва ли да е изсъхнал Боро контакта?
Извинете за нахлуването. Тъй като ви чета, реших, че може да попитам.
Благодаря  bouquet

# 139
  • виртуално
  • Мнения: 2 861
Имам декоративна метална решетка към балкон на френски прозорец.
Която обаче е боядисвана неизвестен брой пъти с блажна боя.
Искам за я направя отново с метален, иноксов цвят.
С какво мога да го постигна?

# 140
  • Мнения: 54 404
Човече, благодаря ти за съвета за моята секция. Peace
Снимки сега не мога да сложа, че ми се прецака телефона и го пратих на ремонт.
Би ли ме ориентирала в боите? Blush
И аз също да питам, борото трябва ли да е изсъхнало, или може веднага?

# 141
  • Мнения: 46 508
Не се сърди човече, трябва ли да е изсъхнал Боро контакта?

И аз също да питам, борото трябва ли да е изсъхнало, или може веднага?

Пише, че съхне 6 часа при 20 градуса, аз обаче боядисвах в страшна жега и съкратих часовете.

За боите, по принцип съм правила и с боя + лак, но ме мързи. Затова ползвах автоемайл, по-покривен е и едновременно боядисва и запечатва, обаче мирише (не е нещо фрапиращо). Но сега ще пробвам с този лак, който препоръчаха момичетата в предните постове  Simple Smile

# 142
  • Бистрица
  • Мнения: 50
Имам декоративна метална решетка към балкон на френски прозорец.
Която обаче е боядисвана неизвестен брой пъти с блажна боя.
Искам за я направя отново с метален, иноксов цвят.
С какво мога да го постигна?

най-евтиния начин е „Терминатор” на Мегахим. Той е смес от органични разтворители и добавки. Предимството е, че смъква боята до основата и не поврежда почиствания елемент, а недостатъкът му е, че е ефективен само, ако пласта боя е единичен и трябва да го нанасяш няколко пъти. След като подейства ще ти трябва шпакла или телена четка, за да свалиш по-бързо боята.
Успех.

# 143
  • В градината...
  • Мнения: 15 929
Боята смъквам с Дунав
http://cenibg.com/%D0%B4%D1%83%D0%BD%D0%B0%D0%B2-500%D0%B3%D1%80 … %D1%82%D0%B8.html
Евтин е, но без пистолет с горещ въздух, доста ще си поиграеш.

# 144
  • виртуално
  • Мнения: 2 861
Имам декоративна метална решетка към балкон на френски прозорец.
Която обаче е боядисвана неизвестен брой пъти с блажна боя.
Искам за я направя отново с метален, иноксов цвят.
С какво мога да го постигна?

най-евтиния начин е „Терминатор” на Мегахим. Той е смес от органични разтворители и добавки. Предимството е, че смъква боята до основата и не поврежда почиствания елемент, а недостатъкът му е, че е ефективен само, ако пласта боя е единичен и трябва да го нанасяш няколко пъти. След като подейства ще ти трябва шпакла или телена четка, за да свалиш по-бързо боята.
Успех.

Надявах се на нещо по-мързеливо, евентуално дали има боя с такъв ефект, която да се нанесе над блажната.
Иначе съм работила с Дунав, но е голяма смрад и цапаница. А и никак не е удобно да вися на една педя балконче, за да чистя парапета.
Става дума за нещо такова

Последна редакция: пт, 18 мар 2016, 10:23 от Рапунцел ®

# 145
  • sofia
  • Мнения: 8 936
Боя Протекта 3 в 1 има "метален" цвят

# 146
  • Бургас
  • Мнения: 754
Чета тук постове, и си се питам правите ли разлика между боите, миришещи, немиришещи... защото са два различни вида бои. Едните са на водна основа, а другите не. Боите на водна основа нямат нужда от запечатване с лак. Ако ползваш обикновена блажна /миришеща/ боя нямаш нужда от боро. Борото чакаш да засъхне, да няма капки и струйки и след 1-2 часа боядисваш. Ако боядисваш с блажна боя, после не използваш боя или лак на водна основа.
 На новите четете малко, всичките тези 30 теми е писано и обсъждано точно това което питате!

Някой щеше да прави под с амбалажна хартия, нека сподели какво е станало. Аз в момента го правя

# 147
  • София
  • Мнения: 1 727
Някой щеше да прави под с амбалажна хартия, нека сподели какво е станало. Аз в момента го правя
Аз щях, но хич не мога да се организирам. С голям интерес ще прочета всичко, което напишеш по въпроса  Peace

# 148
  • Мнения: 186
Не се сърди човече, трябва ли да е изсъхнал Боро контакта?
Извинете за нахлуването. Тъй като ви чета, реших, че може да попитам.
Благодаря  bouquet
Не трябва да се чака повече от 1-2 часа, дори да ти се струва още лепкав почваш с боята.

# 149
  • Мнения: 1 306
Не се сърди човече, Kruhan, благодаря !

Общи условия

Активация на акаунт