Да преправим старите мебели с любов - тема 30

  • 133 845
  • 739
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 976
     Рапунцел, спокойно можеш да нанесеш Протекта върху блажната боя, защото са на основата на разтворител, аз съм правила обратното, за да туширам ръждата с Протекта-та, а да постигна по-особен цвят с блажната. Само се махат шуплите от ръжда, ако има, за да се стигне до твърда основа, а другата ръжда - не е нужно. Пробвай някъде и - Успех!

# 151
  • Варна.
  • Мнения: 1 101
Някой щеше да прави под с амбалажна хартия, нека сподели какво е станало. Аз в момента го правя

И аз съм се запътила към този експеримент, имам материалите, но изчаквам да се стопли, че да са отворени прозорците, предвиждам поне две ръце лак.
Пода е старо дюшеме с много дупки и "арлъци", неравен, на места е останал балатум, който е лепен преди хиляди години с незнайно лепило, за да отлепя 1 кв. ми отне час дупене и стържене с шпакла, отказах се.
Да кажем, че красота не гоня, искам да се покрие старото и да стане здраво.

Имам градинска пейка на лозето, искам да я омасля, трябва да сваля първо лака, нали? Да ми препоръчате масло, не Осмо, по-евтин.

# 152
  • Мнения: 186
На 6 страница в пост 89, Svetlak препоръчва масло, което е използвала за същото, за което питаш. И да, трябва да свалиш старото покритие. Байбиби е омаслявала без да сваля стар лак, но той е бил достатъчно износен и протъркан, та да може маслото да си попие в дървото. Пробвай. Също така Седефка е препоръчвала маслото за дърво на Лакпром, което също е ефтино.Не знам обаче дали става за навън

Последна редакция: сб, 19 мар 2016, 08:59 от Kruhan

# 153
  • Мнения: 186
В 24 тема на стр. 53 и пост 761, FURBO е споделила нейните облепени с амбалажна хартия стълби. Може да й пишете на лични за подробности. Дано е още част от форума.

# 154
  • Бургас
  • Мнения: 754
В 24 тема на стр. 53 и пост 761, FURBO е споделила нейните облепени с амбалажна хартия стълби. Може да й пишете на лични за подробности. Дано е още част от форума.





Тези ги знам, аз правих шкаф тогава. Тук наскоро някой щеше да прави

# 155
  • Мнения: 2 021
Много питат, събират инфо, правят или поне имат такова намерение и... до тук.
нЕма фотки, нЕма инфо, нЕма ни- щи- чко! Толкоз! Точка!
Не съм много сигурна, дали е и правилно да търсиме и пускаме стари постове
с отговори на питанките.
Не е удачно и нормално да четете 30 теми, и да сте в изходна позиция..
Важно е да знаете, какво точно искате и как да го постигнете!
Темите са на форума и са в търсачката...
Всеки може да потърси и намери инфо за каквото го интересува  33uu

на 06 юли 2015 последно е правено нещо с амбалажна хартия, има снимки и обяснение bouquet
Намерете го  Crazy

# 156
  • Бургас
  • Мнения: 754
Ето го половината ми антре с амбалажна хартия http://hristina69.snimka.bg/properties/k-shta.710139.36728945. На земята имаше само  бетон уж равен.., но като залепих хартията не е толкова равно като фаянса. Все пак нали трябва да се пробва, лака е на водна основа, холандски, но нюанса на кафявото не ми харесва. Шкафа за обаувки беше ракла, махнахме шперплата отзад и стана шкаф, рафта посредата още съхне. На снимките не е кой знае какво обаче не е зле пода. И така отивам да лепя  Grinning

# 157
  • София
  • Мнения: 267
Здравейте!
Следя темата от скоро,защото ми предстоят доста преправяния,освежавания и прочее!
Поздрави на всички за креативните идеи!
 
Хриси,прекрасни рози! Просто ми останаха очите!

Събирам инфо за всичко,което ме интересува и живот и здраве и аз ще се включа със снимки,въпроси и споделено,скоро!

# 158
  • Мнения: 186
Хриси браво...наистина е хубав пода.
Знам, че поста който цитирах е стар, но просто него имам в бележките си и него предоставих. Трънка, права си, че сигурно има по-нови постове за тази техника, но все пак темата е огромна и си мислех, че ще съм полезна, още повече ако някой успее да се свърже с FURBO, да получи информация относно състоянието на стълбите й към днешна дата. Все пак едва ли нейната техника или материалите, с които е работила са морално осторели и вече не са актуални, така че не смятам че съм подвела някого. Но така или иначе, темата е на разположение на всички и който има желание и му е важно ще си намери време и усилия и ще се информира.

# 159
  • Мнения: 186
 bouquet

Последна редакция: сб, 19 мар 2016, 16:51 от Kruhan

# 160
  • София
  • Мнения: 1 727
Ето го половината ми антре с амбалажна хартия...
Браво!
На мен ми харесва такова тъмно кафяво. Но много грапаво изглежда на снимките, така ли е в действителност? Ако е толкова грапаво ще бъде по-трудоемко почистването... Колко ръце лак положи? Не те ли притеснява, че като лакът е на водна основа, може да се  получи известно изтриване при често миене? (в къщи е ужасно прашно и при по-топло време, когато са отворени прозорците, мия сутрин и вечер). Интересно ми е също как ще се държи цветът при честото огряване от слънце - там, където е шкафчето, изглежда, че го грее доста.

# 161
  • София
  • Мнения: 859
Здравейте, надявам се не сте ме забравили. Аз съм с ремонта на апартамента на морето Simple Smile Не се включвам, защото още нищо не е окончателно готово, но имаме доста голям напредък. Банята е почти готова, другата седмица ще монтират нещата вътре, но ето една снимка преди и след http://fatalsnare.snimka.bg/sea/apartament-gr-carevo.902089
ММ се е захванал да маха боята от вратите. Оказа се, че касите са чамови и това много ни зарадва. Мислим и да вземем нови дръжки за вратите. Ламперията в коридора също ще се пребоядисва. Та, снимка на коридора ще Ви покажа, когато тези неща са готови.
Иначе гранитогреса в коридора, трапезарията и кухнята е сложен вече и е измазано там. Най-трудното беше къртенето и мноогото боклук от старите плочки.
Още обсъждаме какво да правим с някои неща. Времето малко напредва и се надявам за сезона да сме готови де. Повече снимки от мен очаквайте след великденските празници, защото тогава ще се работи по усилено Simple Smile Надявам се и тогава да боядисаме секцията.  Grinning

# 162
  • Мнения: 186
Браво на вас!
Много хубава баня Simple Smile . Чакам да покажеш паркета Simple Smile

# 163
  • Бургас
  • Мнения: 754
Узи не е толкова грапаво колкото изглежда, няма да има проблем с почистването. Лака е две ръце, няма да падне от миене защото имам подобен плот на шкаф и доста се мие и забърсва. Слънцето ще го грее почти цял ден, но нека да видим как ще се държи. Притесняваме друго, че ще влизаме с обувки и ще се надере, но ще видя колко ще издържи. На прозорците смятам да слагам висящи дървени рафчета, снимките после

# 164
  • София
  • Мнения: 1 727
Узи не е толкова грапаво колкото изглежда, няма да има проблем с почистването.
Чудесно! С нетърпение чакам завършения вид.

Хареса ми и банята в апартамента на морето. Голям майтап ще е някой да иде на квартира и да я познае  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт