Да преправим старите мебели с любов - тема 30

  • 133 865
  • 739
  •   1
Отговори
# 330
  • Варна.
  • Мнения: 1 101
Здравейте, момичета, не намерих по-подходяща тема за моя въпрос от тази Simple Smile
Искам да си поръчам нови калъфи за дивана. Сегашните са ми с ципове, искам да ги подменя с друг цвят. Ще съм ви много благодарна да препоръчате къде могат да ми ги ушият хубаво.
Ето го дивана, до сега го покривах с едни зелени одеялца, но ми омръзна постоянно да ги изпъвам, ще ми е много по-удобно, ако ги заменя с калъфи с ципове. Знам, че има момичета от форума, които приемат поръчки и шият, но не знам кои са... Моля помагайте с координати на фирми или хора, които се занимават с такава дейност Simple Smile

Ако не намериш в София, тук във Варна познавам две момичета, които работят много добре.

# 331
  • София
  • Мнения: 794
Ако не намериш в София, тук във Варна познавам две момичета, които работят много добре.
Далечко ми е Варна Simple Smile

# 332
  • bad@ss
  • Мнения: 4 583
Ако не намериш в София, тук във Варна познавам две момичета, които работят много добре.
Далечко ми е Варна Simple Smile

Шу, пиши на alina_si.
Дано не греша, но имам спомен, че нейният мъж се справяше много добре с претапициране и ушиване на сменяеми калъфи  Peace

# 333
  • Мнения: 186
Drago , благодаря че сподели! За за Великденската ваканция и мен ме чака същото, поне с два от радиаторите да се справя, че нямам там пердета и се виждат. Другите три налято през отпуската (вместо на море  Laughing ).Много, много ми хареса резултата при вас. То прахоляка не ме плаши. Ще се обере с прахосмукачката. Само да не са някакви лепкави мазни пръски, които няма да мога да почистя от паркета и стената. Ама както казваш, ще облепя с найлон и тиксо. А какъв е тоя трапец дето го споменаваш...да не е шпакла. Аз се отказах от нея. Става много лесно с домакинска тел.

# 334
  • Мнения: 7 106

Здравейте,
по молба на дъщерята и племенницата за това лято съм се захванала да им направя кът за сядане и игра в градината на село с мебели от палети. С триста зора намерихме здрави и хубави палети, оразмерихме ги, вчера и днес до преди малко шлайфах и боядисвах. Това е резултата за сега, тук са само шкурени и грундирани :

   

Тук елементите за диванчето са боядисани :

   

Дивана е готов, отпред ще има масичка с височина 4 палета, днес успях и тях да ги боядисам, а в дясно ще е широка табуретка мисля в бяло да я направя, но ще бъде другият уикенд, че не остана време Simple Smile


   

Искам обаче да сложа плот на масата и се чудя от какво да го направя. Стъкло не става, защото все пак деца ще играят там и да не стане беля. Мислех ПДЧ да метна отгоре, но ще се мори при дъжд и няма да издържи. Ще съм благодарна на идеи.
В момента издирвам подходящ плат за възглавничките и през седмицата ще шия калъфки. Като стане всичко готово ще показвам пак Simple Smile

# 335
  • София
  • Мнения: 1 727
Искам обаче да сложа плот на масата и се чудя от какво да го направя. Стъкло не става, защото все пак деца ще играят там и да не стане беля. Мислех ПДЧ да метна отгоре, но ще се мори при дъжд и няма да издържи. Ще съм благодарна на идеи.
Някаква плексигласова плоскост? И да не стърчи извън контура на дървената част? Хем няма да тежи много...

# 336
  • София
  • Мнения: 3 477
Брави, Зори! Страхотна работа си свършила! Изглежда много свежо. С нетърпение чакам снимките с готовите възглавници.
За плот ми хрумва да сложите от кофражните платна (не нарушават концепцията дърво и в същото време са влагоустойчиви)- те са черни или т. кафяви, но с контактен грунд и боя стават като основата.
Ще покажеш крайния резултат, нали?   Hug

# 337
  • На брега
  • Мнения: 1 482
Зори, от дъските на палетите си направи плота. Все ти е останала някоя излишна дъска, а ако не- извади от долните етажи на дивана. Подреждай ги с тънък процеп между тях. За нашата маса, например използвахме за мярка 2 винта за да е еднакво разстоянието между всичките. Фиксираш първата дъска, а до нея поставяш втората, като между двете, в двата им края пъхаш мярката за процепа (примерно 2 пирона или винта...) и и фиксираш и втората. Градинските маси, често не са с плътен плот, а с просвет между дъските. Така, както са ти палетите- на три места да са фиксирани за основата е добре за да не се изметнат и огънат с времето дъските на плота.

# 338
  • Мнения: 7 106
Узи, AnyHr , благодаря за идеите, ще проуча какво мога да намеря на местно ниво от вашите предрожения  bouquet
Ще показвам задължително, тази тема ме е научила на толкова неща, доста мебели живеят втори живот, благодарение на нея. Само че има още доста работа по къта и ще покажа като стане съвсем готов. От двете страни на "дивана" съм предвидила да сложа по една макара, пак боядисана в бяло, като помощни масички, от другата страна на масата, срещу дивана ще направя табуретки от гуми. От лявата страна е мрежа, която разделя градината от другата част на двора. И на тази мрежа съм предвидила да прикача ратанова или бамбукова оградка, за да стане по уютен къта Simple Smile. Изобщо идеи струят от всякъде, само времето не стига.

NovaTema, първоначално мислехме да го направим точно така, палети сме събрали бол. Но плота трябва да е равен и без процепи. Този кът го правя за децата, ще играят с Лего, мозайки, ще рисуват, трябва ми гладка повърхност  newsm78. Иначе за нас възрастните ще има отделен кът, той ще си е съвсем натурел  Laughing.

# 339
  • Мнения: 56

Здравейте,
по молба на дъщерята и племенницата за това лято съм се захванала да им направя кът за сядане и игра в градината на село с мебели от палети. С триста зора намерихме здрави и хубави палети, оразмерихме ги, вчера и днес до преди малко шлайфах и боядисвах. Това е резултата за сега, тук са само шкурени и грундирани :

   

Тук елементите за диванчето са боядисани :

   

Дивана е готов, отпред ще има масичка с височина 4 палета, днес успях и тях да ги боядисам, а в дясно ще е широка табуретка мисля в бяло да я направя, но ще бъде другият уикенд, че не остана време Simple Smile


   

Искам обаче да сложа плот на масата и се чудя от какво да го направя. Стъкло не става, защото все пак деца ще играят там и да не стане беля. Мислех ПДЧ да метна отгоре, но ще се мори при дъжд и няма да издържи. Ще съм благодарна на идеи.
В момента издирвам подходящ плат за възглавничките и през седмицата ще шия калъфки. Като стане всичко готово ще показвам пак Simple Smile

Здравейте Зори, много съм впечатлена от Вашата работа. Аз от 2 години съм натрупала едни палети, обаче все не ми стига времето.
За плота май ще е най-добре плексиглас, щом е за децата.
Иначе исках да споделя, че изгледах доста видео материали за това как да разглобявам палети, но още не съм започнала сама да го правя.
Успех и ще чакам и аз снимките на готовия кът!

# 340
  • На брега
  • Мнения: 1 482
Зори, консултантката в един склад са платове и брезенти ми сподели, че клиенти често купуват дебело ПВЦ фолио за да покриват и предпазват плотове на дървени и дори стъклени маси. Става дума за дебелото и плътно фолио, а не това, което е тънко и шумящо, като найлон. Това е за папката ти с идеи, ако ти свърши работа при нужда Peace.

# 341
  • Мнения: 7 106
Зори, консултантката в един склад са платове и брезенти ми сподели, че клиенти често купуват дебело ПВЦ фолио за да покриват и предпазват плотове на дървени и дори стъклени маси. Става дума за дебелото и плътно фолио, а не това, което е тънко и шумящо, като найлон. Това е за папката ти с идеи, ако ти свърши работа при нужда Peace.

Тоест, ако направя плота от ПДЧ и го налепя с това фолио, няма да има проблем при мокрене, правилно ли те разбирам? Като то няма да се мокри директно, отгоре има навес, само при навявания може да го пръска дъжд, но все пак ще е на вън до есента, няма да си играя да покривам или прибирам при лошо време.

Mary Stefanova , благодаря  bouquet. И аз отлагам проекта от две години, все нещо друго изниква. Затова реших по-директно да подходя тази година, защото детето ще порасне и ще се изнесе, докато майка му търси свободно време  Joy

# 342
  • На брега
  • Мнения: 1 482
Не се лепи. Като прозрачен лист се поставя отгоре. Навиваш го на руло и го махаш, когато не искаш да е там. По-скоро е решение за маса с процепи, когато се играе с дребни играчки и се редят пъзели отгоре. Дебелината му варира до няколко милиметра. ПДЧ няма да ти свърши работа навън.

# 343
  • Мнения: 7 106
Ахам, загрях  Grinning. Ще го мисля и ще пробвам разни варианти, пък каквото излезе най-удобно, това ще да е, благодаря  bouquet

# 344
  • Варна
  • Мнения: 1 553

Ако не намериш в София, тук във Варна познавам две момичета, които работят много добре.
Може ли координати на тези момичета . Може  и на лични . Благодаря!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт