Да преправим старите мебели с любов - тема 30

  • 133 875
  • 739
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 186
mentolka, да. Ще пробвам върху стрия лак варианти. Не е олющен никъде, не е чак толкова стар, само стекли капки имаше. Дано да стане.
Драго, аз имах същия проблем с едни голи дървени крачета. Аз боядисвах със Сократес боя и минах поне 5 ръце ( може и повече да са били...по едно време спрях да ги броя) докато получа чисто бял равномерен цвят. И на мен първите 4 ръце ми избиваше жълто и тогава реших че боята не е покривна. Може би това е проблем с белите бои. Не бой се, боята ти е една от най-качествените на пазара. Пробвай върху перваза повече от 4 слоя да видим дали ще покрие. Боята на водна основа също образува запечатващ филм също като блажната и не би трябвало да избива, особено след като изсъхне добре. Според мен просто прозира все още...малко са ръцете Simple Smile.

# 436
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
След цикленето с машината е хубаво да се мине паркета с фина шкурка (може и на ръка). И с лак ще си личат тези кръгови линии, ако не е минато финишно.
След първия слой лак, пак се минава леко с фина шкурка, защото се получава едно "настръхване" на дървото.
Преди 7 години паркетът беше циклен и лакиран и не се образуваха тези драскотини.

# 437
  • Мнения: 6 292
mentolka, да. Ще пробвам върху стрия лак варианти. Не е олющен никъде, не е чак толкова стар, само стекли капки имаше. Дано да стане.
Драго, аз имах същия проблем с едни голи дървени крачета. Аз боядисвах със Сократес боя и минах поне 5 ръце ( може и повече да са били...по едно време спрях да ги броя) докато получа чисто бял равномерен цвят. И на мен първите 4 ръце ми избиваше жълто и тогава реших че боята не е покривна. Може би това е проблем с белите бои. Не бой се, боята ти е една от най-качествените на пазара. Пробвай върху перваза повече от 4 слоя да видим дали ще покрие. Боята на водна основа също образува запечатващ филм също като блажната и не би трябвало да избива, особено след като изсъхне добре. Според мен просто прозира все още...малко са ръцете Simple Smile.

Благодаря за коментара! bouquet
Боята като качество не ме съмнява никак. Не е до покриване проблема. Едната врата е мината вече 4 пъти, но жилките на дървото стават снежо бели, а останалата част ожълтява. При изсъхване петната започват да изпъкват. Профилчетата по вратите, които залепихме за рамки си станаха на втората ръка перфектни снежно бели.

За шкурене няма как по-дълбоко, защото е фурнир, макар и дебел, и ще падне ако се прекали.

Пробвам нещо и ако се получи ще споделя. Вчера ми се стори, че има ефект, но днес ще видя след като е минало малко повече време... Praynig

# 438
  • sofia
  • Мнения: 8 936
След цикленето с машината е хубаво да се мине паркета с фина шкурка (може и на ръка). И с лак ще си личат тези кръгови линии, ако не е минато финишно.
След първия слой лак, пак се минава леко с фина шкурка, защото се получава едно "настръхване" на дървото.
Преди 7 години паркетът беше циклен и лакиран и не се образуваха тези драскотини.
То си зависи и от машината, и от шкурката, и от задмашинното устройство.....като при всичко, де  Simple Smile
Мисълта ми беше, че щом ги има тези линии и с лак ще си личат.
В детската ми е буков паркета. Като се изсипа колекцията от камъни на големия на пода, сума дупчици. После влачиха някакви мебели, разместване правиха. Повърхностно има сума ти щети, ама изобщо не им обръщам внимание.

# 439
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Проблемът с петната при мен е ставал с цветен импрегнатор и идва от това, че боята е водоразтворима. Затова вече - първо лак на друга основа, леко шкурка за изглаждане и по- добро сцепление, и отгоре водоразтворимата боя.
 Не знам дали няма да се запечата с грунд. Един стар гардероб, толкова засечен, че не успях да махна изцяло петната, намазах с грунда, който се полага преди латекс и фасаген върху мазилки и гипскартон, не се сещам името сега - разтваря се 1/9 , розов. Не ми избиха никъде петна, но не гарантирам, че е заради него. Евтин вариант е, може да се опита, ако го имате в наличност (щото пък да си го купиш е колкото кутия лак).

# 440
  • Пловдив
  • Мнения: 23 669
Един стар гардероб, толкова засечен, че не успях да махна изцяло петната, намазах с грунда, който се полага преди латекс и фасаген върху мазилки и гипскартон, не се сещам името сега - разтваря се 1/9 , розов. Не ми избиха никъде петна, но не гарантирам, че е заради него. Евтин вариант е, може да се опита, ако го имате в наличност (щото пък да си го купиш е колкото кутия лак).
Боро контакт. И е адски евтин. Има разфасовки по литър и по 5 литра (и по-големи имало).

# 441
  • Мнения: 54 413
Винаги ли се разрежда Бороконтакт?

# 442
  • Пловдив
  • Мнения: 23 669
Ами.... аз мисля, че Боро се продава готов за употреба. Той е най-разпространен и евтин и с отличителния противно розов цвят.

http://www.boro-bg.com/bg/product/borokontakt-kontakten-grund

Един литър беше някъде ... 5лв?

# 443
  • Мнения: 54 413
5 лв. е, да.
Значи да не разреждам. Peace

# 444
  • Пловдив
  • Мнения: 23 669
Разгледай бутилката.

# 445
  • Мнения: 54 413
Пише "Готов за употреба" Peace

# 446
  • Пловдив
  • Мнения: 23 669
Давай, и не го оставяй много да съхне, 2-3 часа, не 24.

# 447
  • Мнения: 34
Здравейте, темата и резултатите ви са впечатляващи!
Извинявам се за поредния сигурно дискутиран въпрос,но не срещнах нищо в последните 2 теми.
Предстои ни с ММ да правим под от палета,който ще е на открито, под навес. Дали някой може да ме посъветва как да обработя палетата с преработено двигателно масло ? Имате ли идея с какво да го смеся, за да не стане черен пода? Въобще,ще съм благодарна за всякакви идеи и съвети. Става въпрос за около 20 кв.м. и разбира се търся относително евтино решение. bouquet за отделеното време и много успехи в начинанията ви.

# 448
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
Изгорялото масл оцапа доста дълго време. Ние мазахме с него доста. Всичко е черно, но и това целяхме. Отгоре
Скрит текст:

# 449
  • bad@ss
  • Мнения: 4 583
perunika, приказно кътче!  Heart Eyes
Много, много ми харесва. И столчетата, и всичко!

Общи условия

Активация на акаунт